Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak połaczenia na jednym PC

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

Brak połaczenia na jednym PC

Witam,

Posiadam poważny problem z połączeniem internetu z moim PC. Otóż komputer nie może uzyskać dostępu do internetu/sieci. Dotyczy to połaczenia WiFi oraz enthernet. System wskazuje dostęp do internetu, jednak żadna strona, ani aplikacja nie jest w stanie się załadować. PC wcześniej działał na tej sieci, ale podczas pracy nagle utraciłem dostęp.

Próbowałem: resetowanie routera, przywracanie routera do fabrycznych, resetowanie ustawień sieci na pc, ręczne ustawianie serwera DNS, aktualizacja sterowników, wył. zapory windows, wył ipv6, wpisywanie komend w cmd typu ipconfig.

Pozostałe urządzenia w domu mają połączenie z internetem. Laptop działa z tym samym kablem enthernet. Jedynie mój PC jest jakby blokowany, ale wszystko jest poprawnie ustawione. PC dodatkowo poprawnie łączy się z hotspotem z telefonu.

Wyszukiwanie problemów Windows wskazuje: urządzenie lub zasób (serwer DNS) nie odpowiada, lub nie istnieje. Proponowane rozwiązania nie zadziałały.

Mój system to Windows 11, a płyta główna to MSI X570 Gaming Edge WiFi. Router to FunBox 6

 

 

 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Brak połaczenia na jednym PC

Nie złapałeś jakiegoś Trojana?

Podobne objawy są @Matt4 😎

Postawił bym Windows 11 od nowa, czysta instalacja 😎

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

28 ODPOW. 28

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Brak połaczenia na jednym PC

@Matt4 ustaw na karcie sieciowej automatyczne pobieranie ustawień po DHCP, adres DNS ustaw na automat.

Zapomnij sieć WiFi i połącz ponownie wpisując na nowo hasło do sieci WiFi.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

Brak połaczenia na jednym PC

Bez zmian. PC łączy się z routerem, ale po chwili patrzę stan połączenia i ipv4: brak dostępu do internetu. Na ipv6 po chwili to samo


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Brak połaczenia na jednym PC

@Matt4  próbowałeś wymusić połączenie IPv4?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

Brak połaczenia na jednym PC

Tak, na stronie ustawień routera. Pokazuje dostęp do internetu, jednak nadal nic się nie ładuje. Połączenie ipv4: Internet.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Brak połaczenia na jednym PC


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

Brak połaczenia na jednym PC

To raczej nie CyberTarcza. Strona pokazuje że nie ma żadnych zagrożeń. Nie pokazało mi się też nic z tym związanego. Na Firefoxie jest jedynie błąd PR_END_OF_FILE_ERROR


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Brak połaczenia na jednym PC

@Matt4 

Na stronę CERT wszedłeś z tego PC?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Brak połaczenia na jednym PC

@Matt4 masz na tym komputerze zainstalowany program antywirusowy?

Jeśli tak, to wyłącz gonna chwilę i sprawdź dostęp do internetu lub zaktualizuj program antywirusowy łącznie z nową definicją wirusów, a następnie sprawdź dost4lęp do internetu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

Brak połaczenia na jednym PC

Na PC nie jestem w stanie wejść na żadną stronę, pomimo połączenia. Obecnie używam laptopa na którym ten sam internet działa bez problemu.