Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

B315 jak sprawdzić BTS z którym się łączy?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 5
  • 0

B315 jak sprawdzić BTS z którym się łączy?

@Anonim

Zależy mi na jakimś sofcie, który pozwoli mi sprawdzić z czym się łącze.
Bo metodą w LTEWatch_h zmień na 800MHz/1800/2100/2600, sprawdzić rano, wieczorem, nocą jakość sygnału, jeździć po okolicy z Network Cell Info by lokalizować na komórce nadajniki to średnio fajne rozwiązanie, szczególnie, że nie mam czasu na takie zabawy.
Router stoi u znajomych w firmie stąd pomysł czy by nie wgrać im jakiegoś niebrandowanego firmweare'u.
Na firmę mają internetu, i router. Też mi firmware, że nie pozwala na podstawową diagnoze...

PS: Uzywam tej aplikacji, stąd mam info o nadajnikach (inny temat)

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Lokalizacja-nadajnika-pro%C5%9Bba-o-pomoc/td-p/84503/jump-to/first-unread-message

.

 

 

@Piotrekk85

W tym właśnie problem, że Orange skopał swój firmware. W miejscu (mówię tu o oprogramowaniu) gdzie powinien zwracać wartość sygnału, CELL ID, itp... zwraca "0".

Skrypty pod GrassMonkey, specjalne adresy url itp nie zadziałają bo wszystko opiera się na tej części kodu, której w routerach Orange nie ma.

Daje to taki wynik, że żadne oprogramowanie czy metoda opisane wyżej nic nie dają. Należy zmienić soft co wiąże się z utrata gwarancji.

Router ma stać pod lasem, nie będzie wyłączany na czas burzy i jest problem - flashować go czy nie flashować, bo w razie awarii, a na 70% taka wystąpi będzie problem z wymianą routera.

 

Wszystko wina Orange 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

B315 jak sprawdzić BTS z którym się łączy?

I jeszcze może wina T.?

Orange nie tworzy softu jako ostatnio ogniwo. To producent je zatwierdza na końcu.

A jesteś w stanie wyciągnąć pliki firmware ze swojego routera i wrzucić je na jakiś zewnętrzny hosting?
Anonim

Nie dotyczy

B315 jak sprawdzić BTS z którym się łączy?

@J4r0Na tym sofcie co masz na karcie play jest widoczne jaki to nadajnik jak dobrze poszukasz forum bez kabli to znajdziesz a tam już jesteś.

Anonim

Nie dotyczy

B315 jak sprawdzić BTS z którym się łączy?


@J4r0napisał(-a)

Network Cell Info by lokalizować na komórce nadajniki to średnio fajne rozwiązanie, szczególnie, że nie mam czasu na takie zabawy.


Jeśli takie rozwiązanie nie jest dla Ciebie to może zakup innego routera jak B525 a poza tym to już widziałem twoje zapytania na innych forach w sieci a jest tego masa.

Na sofcie z Plusa jest 

Plus.png