Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

@AnonimWidzę, że jest to samo że wiele vlan ustawionych, jednak u mnie w tym oprogramowaniu mam możliwość ustawienia tylko jednego vlana. Czy że coś trzeba ustawić gdzieś, aby była opcja wielu vlanów? Możesz podesłać screeny, jak masz u Siebie?

Anonim

Nie dotyczy

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?


romanbu54 napisał(-a):

@vdsl2Widzę, że jest to samo że wiele vlan ustawionych, jednak u mnie w tym oprogramowaniu mam możliwość ustawienia tylko jednego vlana. Czy że coś trzeba ustawić gdzieś, aby była opcja wielu vlanów? Możesz podesłać screeny, jak masz u Siebie?


@romanbu54Już tego Asusa nie mam, masz tu jak to zrobić 

https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1016388/


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

@AnonimU mnie właśnie nie ma tego całego "WAN Index", w nim mam opcje USB lub WAN Eternet. Przez to mogę ustawić tylko jeden VLAN ID. Tak u mnie wygląda: https://www.asus.com/pl/support/faq/1016292/

Anonim

Nie dotyczy

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

@romanbu54Trochę dziwne ale jutro zobaczę co jest nie tak.

Anonim

Nie dotyczy

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

@romanbu54Jeszcze takie ustawienia dla TV

 

 

1. WAN (internet connection)
vlan 838
sieci vlan 839
sieci vlan 840

dla wszystkich powyżej:
typ połączenia = most
802.1 P = 4

2. LAN (IPTV)
Użyj DHCP trasy: Microsoft
włączenie routingu multiemisji (IGMP Proxy): Wyłącz
włączyć efektywne przekazywanie multiemisji (IGMP Snooping): po
UDP Proxy (Udpxy): 0

3. LAN (Sterowanie przełącznikami)
włączyć ramki Jumbo: Wyłącz
akceleracji NAT: wyłączyć

Anonim

Nie dotyczy

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

@RafałA tak ma podłączone kolega @romanbu54 przez ten termilał


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

Z instrukcji powyżej testowałem układy.

- Testowałem zarówno układ ADSL, jak i VDSL z VLAN 35, 838, 839. Internet przy każdym układzie działał. Próbowałem od 0 do 6 802.1P przy każdym z VLAN.

- Testowałem też VLAN 35, 38, 39.

- LAN ustawiony pod IPTV nie ma sieci, nie widzi zarówno jej dekoder UHD Samsung, jak nie widzi jej PC.

 

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz:ss.jpg

 

 Jak skasuje wszystkie VLAN z tej zakładki to Internet działa dalej.

 

Ale jeśli...ss2.jpg

 

 

 

Skasowanie danych z tej opcji powoduje, że Internet nie działa, mimo zapisanych i zostawionych ustawień ze zdjęcia 1. 

 

 

 

Na funbox 2.0 dioda i w ustawieniach modemu przy DSL jest wyłączona. I telewizja działa pod każdym LAN, stąd idea aby nie przypisywać konkretnego LANu pod IPTV - jednak nie jestem specjalistą, i nie wiem co ostatecznie robię.

 

Niestety ostatecznie efekty telewizji są takie same, czyli widzę tylko interface dekodera ale bez telewizji. Lub przy połączeniu LAN ustawione pod IPTV to bardzo długi czas łączenia się z modemem komunikat, który kończy się że nie widzi sieci.

 

Dodatkowo układ Dual WAN:ss3.jpg

 

 

 

Oraz Ustawienia DSLss4.jpg

 

 

 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

Napisałem jeszcze do firmy Vector odnośnie konwertera MoCA https://www.vectorsolutions.net/produkty/converton/, który posiadam. Otrzymałem odp. że: "Urządzenie nie jest konfigurowalne, działa na zasadzie prostego bridge’a."

 

Także jedna opcja wykluczona więcej.

Anonim

Nie dotyczy

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 3
  • 0

Asus dsl-ac68u i IPTV konfiguracja?

@AnonimCase A miałem na samym początku - możliwość ustawienia w ten sposób tylko jednego VLAN. Ale jeszcze sprawdzę na łączu bez ustawionego LAN dla IPTV. Case B tak miałem też ustawione. Jeszcze sprawdzę układ połączeniowy z Case A, że ustawię automatyczny IP wraz z Case B, który ma ustawiony VLAN 35, 838 i 839. Sprawdzę na LAN z IPTV ustawionym i bez niego.

 

@doliwa79 Widziałem, że udało się Tobie ustawić IPTV na tym urządzeniu na starym jeszcze forum. Podeślesz wskazówki?