Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Archer D7 jako mostek bezprzewodowy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 17
  • 0

Archer D7 jako mostek bezprzewodowy

Próbuję skonfigurować router TP-Link Archer D7, tak aby łączył się on bezprzewodowo z moim Funboxem 3.0 i sam rozgłaszał sieć. Nie mam możliwości połączenia routerów kablem.

 

Zresetowałem TP-Linka do ustawień fabrycznych, nadałem mu IP 192.168.1.9, połączyłem się z siecią Funboxa. W miejscu w którym jest tamten router sygnał sieci Funboxa ma poziom 18. Większość poradników sugerowała wyłączenie DHCP, jednak kiedy je wyłącze to kamera IP i drukarka 3D nie łączą się z tym routerem. Dopiero jak je włącze to się one poprawnie łączą. W DHCP ustawiłem inny zakres niż w Funboxie, ponieważ z tą samą pulą niektóre IP się duplikowały.

 

Mam też Xiaomi Repeater i on działa, ale czasem zdarzy mu się stracić zasięg. Jak skonfigurować ten ruter żeby działał stabilnie jako mostek bezprzewodowy?

2 ODPOW. 2

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Archer D7 jako mostek bezprzewodowy

@MatixYoto nie jest takie proste. Ten Archer jest ruterem z wbudowanym modemem ADSL którego nie chcesz mieć. Musisz wszystkie zbędne rzeczy powyłączać. Nie jestem pewien czy ten akurat sprzęt w ogóle da się skonfigurować tak żeby działał jak to sobie zaplanowałeś. Na pewno nie na ustawieniach fabrycznych, niezależnie od tego jakbyś nie ustawił IP czy DHCP. Zapewne da się go użyć jako prosty AP ale czy w trybie extendera (o który Ci chodzi) też może działać to nie wiem. Powinno być to widoczne na pierwszej stronie konfiguracyjnej. Jeśli nie jest to raczej nici z planu.

 

Tu jest podobny wątek ale raczej Tobie nie pomoże:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-6-drugi-router-za-Funboxem-podw%C3%B3jny-NAT-czy-t...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Archer D7 jako mostek bezprzewodowy

@MatixYo ten router nie jest przystosowany do odbioru sygnału po WiFi, dlatego nie udaje się go skonfigurować pod Twoje potrzeby. Jako wzmacniacz może zadziałać, ale tylko odbierając sygnał po kabelku i rozsyłając po WiFi.