Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Anteny LTE do routera Huawei B315

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 1

Anteny LTE do routera Huawei B315

Witam, patrzać na mapę zaięgu Orange, jestem jakieś 200m od nadaknika LTE, mimo to mój router (Huawei B315) jest w stanie wyłapać tylko dwie z pięcia "kresek" LTE. Znalazłem na alledrogo

http://allegro.pl/oryginalna-antena-lte-do-router-huawei-b593-b315-i6622054019.html

takie anteny LTE do routera. Tu pytanie, czy te anteny są warte zachodu? Czy z tymi dodatkowymi antenami router będzie lepiej zbierał zasięg (w efekcie prędkość internetu będzie większa?) ? A jeśli tak to na co zwracać uwagę przy zakupie anten?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 1

Anteny LTE do routera Huawei B315

Temat do zamknięcia. Po dyskusji na elektroda.pl okazało się, że nadajnik jest przeciążony, pomóc mogłaby tylko antena zewnętrzna LTE (podwójna polimeryzacja) - cena od 100 do 250 zł. Router na zewnątrz otrzymuje tylko dodatkowe 10 dbs (wartość zatrzymywana przez ściany - sprawdzany w pasmie 1800, 900). Na razie korzystam tylko z routera, antena odroczona na niedaleką przyszłość.

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy
Anonim

Nie dotyczy

Anteny LTE do routera Huawei B315

@Wiktorjeszcze jeden temat a jest ich masa.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Anteny LTE do routera Huawei B315

Jeżeli masz tak niewielką odległość od nadajnika a zasięg jest słaby to są następujące możliwości:

1. Router umieszczony w bunkrze:)

2. Router łączy się z inną, bardziej oddaloną stacją, bo lepiej ją ''widzi''.

3. Może jest uszkodzony

 

Te antenki oczywiście mogłyby pomóc, spróbuj najpierw jednak sprawdzić czy zasięg się zwiekszy jeżeli wystawisz urządzenie na zewnątrz, tak aby się widziało z nadajnikiem

 

 

A i te z konkretnej aukcji nie są oryginalne


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Anteny LTE do routera Huawei B315


vdsl2 napisał:

@Wiktor jeszcze jeden temat a jest ich masa.


No cóż, autor - @amil00 (podobnie jak w wielu innych tematach, np. tym) nie "pociągnął" dalszej dyskusji... Nie wiemy czy odpowiedź, jaką otrzymał, Mu się przydała. Na wszelki jednak wypadek zaapeluję! Bardzo szczęśliwy robot:

Pokaż szczegóły
  • jeśli założyłeś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
    Podziękujesz w ten sposób osobie, która pomogła i pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie.

 

Przy okazji - dzięki @Mat, że się wypowiedziałeś tak rzeczowo Szczęśliwy robot. Może dotrze ona do autora (kto wie? Szczęśliwy mężczyzna). Z pewnością inni, którzy kiedyś trafią na ten temat, skorzystają na tym Szczęśliwa kobieta.

 

▬▬▬

PS: prośba by w danym temacie - nawet jeśli użytkownik już dawno nie jest aktywny - nie wypowiadać się bez odniesienia do któregoś z wpisów. Ktoś, kto kiedyś trafi na ten temat i zacznie się z nim zapoznawać, kompletnie nie będzie wiedział o co chodzi.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 1

Anteny LTE do routera Huawei B315

Temat do zamknięcia. Po dyskusji na elektroda.pl okazało się, że nadajnik jest przeciążony, pomóc mogłaby tylko antena zewnętrzna LTE (podwójna polimeryzacja) - cena od 100 do 250 zł. Router na zewnątrz otrzymuje tylko dodatkowe 10 dbs (wartość zatrzymywana przez ściany - sprawdzany w pasmie 1800, 900). Na razie korzystam tylko z routera, antena odroczona na niedaleką przyszłość.

Pozdrawiam


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Anteny LTE do routera Huawei B315

Dzięki wielkie @amil00 za odzew! 🙂
Super, że podzieliłeś się z nami tą informacją... Daj nam tutaj znać (jak to hula!), gdy już będzie antena Szczęśliwy robot

▬▬▬

Edit: zwróć jeszcze uwagę na drugą wypowiedź @Mat. Wnosi "trochę" nowości do poruszonej problematyki Bardzo szczęśliwy robot.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Anteny LTE do routera Huawei B315


amil00 napisał(-a):

Temat do zamknięcia. Po dyskusji na elektroda.pl okazało się, że nadajnik jest przeciążony, pomóc mogłaby tylko antena zewnętrzna LTE (podwójna polimeryzacja) - cena od 100 do 250 zł. Router na zewnątrz otrzymuje tylko dodatkowe 10 dbs (wartość zatrzymywana przez ściany - sprawdzany w pasmie 1800, 900). Na razie korzystam tylko z routera, antena odroczona na niedaleką przyszłość.

Pozdrawiam


Nie do jestem w stanie uwierzyć w taki stan jak opisali koledzy na elektrodzie.

Po pierwsze -  domyślam się  ze chodzi o polaryzacje a nie polimeryzacje 🙂

Dodatkowo jeżeli już antena zew, to nie wielozakresowa tylko pod konkretna częstotliwość, najlepiej dwie, ustawione właśnie w dwie polaryzacje - pionowa i pozioma. Wielozakresowa nie ma sensu bo zdaje się ze B315 nie obsługuje LTE-A

po drugie - jeżeli faktycznie masz 200 metrów do nadajnika to w przypadku jego przeciążenia podpięcie jakiejkolwiek anteny nie poprawi sytuacji

 

Jestem zdania że łączysz się z bardziej odległą stacją


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 1

Anteny LTE do routera Huawei B315

Może dobrym pomysłem by było (jeśli jest przeciążony BTS) kupno anteny kierunkowej zewnętrznej i skierowanie jej na inny BTS. W przypadku BTS'ów obsługujących LTE odległości nie są wielkie więc możliwe, że lepiej będzie się łączyć kierunkową na np. 1,5km do mniej obciążonego BTS'a niż do tego przeładowanego oddalonego tylko o 200 metrów. Kierunkowa antena sprawi, że router nie będzie się "przypadkiem" łączył z bliższym.

 

Warto zobaczyć na BTsearch mapę, no i w przypadku Orange (jak i tmobile) patrzeć na wspólne BTS'y "Networks!"


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 21
  • 1

Anteny LTE do routera Huawei B315

Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze to do routera B315 polecam anteny firmy all-ant. Testowałem kilka i te biją konkurencyjne anteny na głowę.

https://all-ant.pl/pl/c/Telekomunikacyjne/153