Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

Witam  nie wiem czy to jest odpowiedni dział  jak coś to sorki. Potrzebuje waszej pomocy potrzebuje takiej anteny jak w temacie do routera huawei b315 złącze ma SMA  mam  3  kamery łączą się  z wifi na 1 routerze  i nie idzie mi to zbyt dobrze kamery się zacinają podczas kręcenia a mam internet mobilny na kartę przez kabel niestety odpada a wzmacniacz wifi i zmienianie kanałów nic nie dało. Może polecicie mi taką antenę co będzie dobra do tego routera ? będę wdzięczny za pomoc.

________________
* Przeniesione z działu Na kartę – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

@Januszbba  ja nie proponuję anteny, tylko punkt dostępowy. Po kablu eth dochodzi do niego zarówno zasilanie jak i sygnał.  Jest wodoszczelny i w zależności od typu ma duży zysk na sygnale.  Konfiguracja jest nanalnie prosta. Podłączasz do modemu po kablu, za pomocą softu z przeglądarki wpisujesz dane dot. wifi ( ssid, hasło i szyfrowanie) I już...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

49 ODPOW. 49

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

@Januszbba router Huawei B315 nie ma gniazd do anten zewnętrznych WiFi, tylko do anten sygnału komórkowego z nadajników. Do takich celów proponuję zewnętrzne routery, np. CPE 210.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

@ketrasaArtur Aha rozumiem  a jak działa to CPE 210 ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

@Januszbba możesz sobie taki router ustawić jako Access Pointy. Podłączasz przez bąbelek RJ-45 lub przez WiFi. Niestety wymaga zasilania po skrętce, PoE. Jak masz chodź trochę pojęcie o routerach, to sam sobie poradzisz z konfiguracją i podłączeniem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

@ketrasaArtur  A to urządzenie będzie pasowało do każdej kamery ip co ma tryb hot spot? Wiesz ja już rozdzielałem 1 kamera 1 router ale w mobilnym necie są takie skoki uploadu i też to nic nie dało dalej zacina się obraz a pozatym to są koszty niestety więc mam teraz 3 kamery na 1 routerze przez wifi i  czuje się już bezradny poprostu więc chyba ta antena co mi polecasz mi pomoże w tym moim problemie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

@Januszbba ten model co zaproponowałem ma WiFi 2,4 GHz, ale można wybrać inne modele. Ten pamiętam, bo go konfigurowalne. Uważam, że nie powinno być problemu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

@ketrasaArtur  Dzięki to moja ostatnia deska ratunku 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

@ketrasaArtur  A jest jakaś instrukcja video jak zamontować tą antena do masztu antenowego?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

@Januszbba  za pomocą urządzeń zewnętrznych wzmocnisz, sygnał wifi na zewnątrz.Tylko niech to nie będą rowery, a Access Point np ubiquiti czy TP linka przeznaczone do montażu zewnętrznego, a zasilane pi PoeE i LAN


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Antena zewnętrzna tylko do wifi 2.4 GHz

@agat13 tylko tą antene co zaproponował mi @ketrasaArtur  dla mnie to zbyt skomplikowane jest może jest też taka antena zewnętrza wifi  o dużym zysku z łatwą instrukcją po polsku i z instrukcją wideo montażu  do masztu?