Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 1

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

Witam Wszystkich.

Mam router ALCATEL LINK HUB HH71 (z Orange) oraz usługę Internet Mobilny Domowy (250GB) i mam takie pytanie: czasem mam problem z uzyskaniem połączenia z internetem, w szczególności na iPhonie który łączy się przez WIFI... wygląda to tak jakby router długo się łączył a jak już zacznie działać to nie ma problemu... czasem jest również tak że nie działa internet w aplikacji i pomaga tylko zamknięcie i otwarcie jej na nowo (również na telefonie). Problem znika gdy np. wyłączę wifi w telefonie i korzystam z LTE (wtedy łączenie/ładowanie strony aplikacji przyśpiesza) a telefon mam również w Orange więc teoretycznie to to samo co w routerze. Na komputerze czasem jest problem z niektórymi stronami internetowymi które ładują się bardzo długo albo wcale i czasem się załadują a czasem pomaga tylko reset przeglądarki? (najczęściej występuje to gdy np. zostawi się otwartą stronę i wróci do niej po jakimś czasie).

Dodam oczywiście że limit nie jest wykorzystany. Odległość od routera też nie gra roli bo sytuacja występuje nawet kiedy stoję metr od urządzenia.

Miał ktoś taki problem i może udało mu się go rozwiązać? 

Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 1

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

Witam ponownie

Odświeżam bo chyba znalazłem rozwiązanie tego problemu tutaj opisywanego przeze mnie. Otóż pomogło ustawienie połączenia komórkowego na RĘCZNE z automatycznego.... testuje to póki co już pół dnia i żadna strona się nie zacięła i wszystko działa dobrze... wpadłem na to gdy córki oglądały netflixa i wtedy wszystko działało mi dobrze; wydaje mi się że ten router nie utrzymuje połączanie internetowego cały czas (w trybie auto) tylko łączy się kiedy jakieś urządzenie podłączone do niego potrzebuje tego i stąd mogą być zwiechy... działało wszystko dobrze gdy Netflix cały czas "ciągnął" net... po zmianie ustawień córki netflixa oglądały, ja z żoną playera i jeszcze coś na telefonie robiłem w necie (żona też) i wszystko szło jak burza... Póżniej jak nikt nie korzystał z neta poza mną (a wcześniej były problemy) również wszystko leciało dobrze..

Mam nadzieje że to było przyczyną.. i mam nadzieje że komuś też ten wpis pomoże.. jakby jednak był to tylko zbieg okoliczności to również napisze tutaj.

Pozdrawiam. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

@bburza czy router był przywracany do ustawień fabrycznych?

Wygląda jak by coś się s routerze przycinała. Osobiśje to wolę routery Huawei niż Alcatel. Moim zdaniem Alcatel jest z niższej półki.

Jeżeli po resecie dalej by się powtarzał problem, to warto zamienić karty SIM, między smartfonem, a routerem. Jak problem będzie się dalej poważał z routerem na innej karcie SIM, to może być uszkodzony.

 

edit:

Czy router ma dobry sygnał z nadajnika? Sprawdź po zalogowaniu do routera.

Anonim

Nie dotyczy

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

@bburza  daj zrzut z konfiguracji modemu LTE Alcatel (ustawienie Danych Mobilnych), jaka siła sygnału LTE jest, bo może kiepski sygnał i stąd problem.  


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 1

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

W tej konfiguracji to wiele ustawień i informacji nie ma. Profil ustawił się sam przez Orange a poza tym to są standardowe ustawienia odnośnie połączenia. 
Zresetowałem go jak sugerował kolega wcześniej i jedyne co się zmieniło to szyfrowanie wifi. Kiedyś zmieniłem z WPA TKIP na WPA AES bo tak sugerował telefon (że słabe zabezpieczenia). Póki co działa dobrze (wiec może to pomogło) ale ciężko powiedzieć czy problem znowu nie wystąpi bo sytuacja zdarzała się losowo i przy różnych czynnościach. 
Sila sygnału LTE jest na 100%. Telefon korzysta pewnie z tego samego nadajnika a z jego internetem nie ma nigdy problemów w domu. 

Anonim

Nie dotyczy

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

@bburza  szyfrowanie ma być wpa2 aes, no chyba że masz telefon zabytkowy 😄


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

@bburza ustaw szyfrowanie, jak sugeruje @Anonim na WPA2/AES. Daj znać, jak działa.

Jeszcze pytanie, czy sieć WiFi na routerze jest wspólna, ta sama nazwa dla 2,4 GHz i 5 GHz? Jeżeli ta sama, to warto podzielić, dopisując do nazwy WiFi 5 GHz np: "_5G" - będzie łatwiej rozróżnić.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 1

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

Telefon to iPhone XS wiec nie taki zabytek. Przestawiłem szyfrowanie z powrotem i na razie działa ale tak jak mówiłem problem jest losowy i występuje czasem w różnych sytuacjach. 
Sieci wifi oczywiście maja różne nazwy 2.4 i 5 i czasem jak się zatnie pomaga właśnie przełączenie na drugą sieć. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 1

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

Jeszcze zauważyłem ze w ustawieniach zabezpieczeń wifi jest WPA/WPA2 może zmienić na samo WPA2? Szyfrowanie na AES już ustawiłem. 

Anonim

Nie dotyczy

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

@bburza  ustaw samo wpa2 😎


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 1

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

Więc tak. 
Wszystkie poprzednie działania nie pomogły. Problem dalej występował ale pomogło wyłączenie sieci 5ghz. Teraz router chodzi na samej 2.4 i póki co działa chociaż czasem trzeba zamknąć jakąś aplikacje i uruchomić ją z powrotem ale przynajmniej póki co nie ma problemów z przeglądaniem stron...

Dodam jeszcze że jak zaczyna się zacinać internet to nie dotyczy to wszystkiego a tylko niektórych aplikacji i nawet niektórych stron www tzn jak np zatnie się jedna strona to jeśli spróbuje wejść na inną to działa a ta która nie chciała się załadować zadziała dopiero jak się zamknie przeglądarkę i uruchomi ponownie lub jeśli wyłączy się wifi w telefonie - wtedy doczytuje się błyskawicznie (dotyczy to też aplikacji które się zacinają - czasem nawet apka Mój Orange) 🤔🤔🤔🤔🤔