Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

@bburza  jest taki problem, wolny internet i iPhone = spowolnienie, wszystko sprowadza się do tego że modem i internet musi być na 5+, więc albo korzystasz z komputera, albo iPhone, zresztą nawet z FunBox bywają problemy jak wi-fi zawladnie iPhone czy komputer Apple 😃

Tak na marginesie... Wiesz dlaczego jest poprawa, gdy wyłączasz 5GHz to iPhone nie uzyskuje takich szybkości pobierania i wysyłania danych, zostaje więcej dla komputera, modem wypadało by zmienić, taki z agregacja pasm z wyższej półki, wtedy 5GHz będzie użyteczne dla wszystkich urządzeń 😎


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 1

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

Też o tym myślałem że ten router jakoś nie potrafi dobrze dzielić łącza (a mam do niego sporo urządzeń podłączonych) .. ale sprawa jest też taka że jak się coś zawiesza i wtedy wejdę od razu w apke speedtest to prędkość dochodzi do 60mbps wiec tak jak powinno być... 

Wcześniej miałem światłowód który tez miał 60 Mbps i nie było problemów (próbowałem również podłączyć ten router co był na światłowodzie kablem lan do tego Alcatela i z niego korzystać przez wifi ale problem również występował). Próbowałem tez ustawiać DNSy Googla i CloudFlare bo gdzieś takie rozwiązanie też obiło mi się o oczy ale pomagało chwilowo (czasem na dłużej)... 

Cóż chyba taki urok tego internetu lub tego routera... póki co dobrze że netflix i player wcale nie zrywają 😉chociaż czasem trzeba resetować 🤔😕

Anonim

Nie dotyczy

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

@bburza  pomyśl nad tematem, bo sporo urządzeń to wyzwanie dla tego modemu, on po prostu nie wyrabia jak wszystkie na raz go obciążają, dodatkowy router by wi-fi wspomóc nic nie zmieni. 

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 1

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

Pomyślę 👍

Dzięki wszystkim za rady i miłą konwersację. 

A jeśli jeszcze mógłbym spytać to polecił byś coś? (nawet nie konkretny model tylko na co zwracać uwagę). Bo jestem trochę zielony w temacie routerów z modemem a ten wziąłem bo miał po prostu dobrą cenę na Orange a musiałem coś ogarnąć jak odcięli net po kablu.
Pozdrawiam. 
________________
* Scalenie postów – moderator Kinga

 

Anonim

Nie dotyczy

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

@bburza  modem LTE od Huawei, taki z agregacja pasm, im droższy tym będzie lepszy, nie mam dostępu do PC bo bym ci poleciał, ale jak jakiś cię zainteresuje, to wrzuć tu link, się oceni czy warto go kupić 😎


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 1

Alcatel Link HUB HH71 + Intenet Mobilny Domowy

Witam ponownie

Odświeżam bo chyba znalazłem rozwiązanie tego problemu tutaj opisywanego przeze mnie. Otóż pomogło ustawienie połączenia komórkowego na RĘCZNE z automatycznego.... testuje to póki co już pół dnia i żadna strona się nie zacięła i wszystko działa dobrze... wpadłem na to gdy córki oglądały netflixa i wtedy wszystko działało mi dobrze; wydaje mi się że ten router nie utrzymuje połączanie internetowego cały czas (w trybie auto) tylko łączy się kiedy jakieś urządzenie podłączone do niego potrzebuje tego i stąd mogą być zwiechy... działało wszystko dobrze gdy Netflix cały czas "ciągnął" net... po zmianie ustawień córki netflixa oglądały, ja z żoną playera i jeszcze coś na telefonie robiłem w necie (żona też) i wszystko szło jak burza... Póżniej jak nikt nie korzystał z neta poza mną (a wcześniej były problemy) również wszystko leciało dobrze..

Mam nadzieje że to było przyczyną.. i mam nadzieje że komuś też ten wpis pomoże.. jakby jednak był to tylko zbieg okoliczności to również napisze tutaj.

Pozdrawiam.