Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aktualizacja Funbox 3.0


Zespół Nasz Orange
  • 1125
  • 8116
  • 81

Aktualizacja Funbox 3.0

Standardowo ustawiona jest szerokość kanału na 20Mhz na 2.4 GHz, stąd ta nowa funkcjonalność.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 6
  • 0

Aktualizacja Funbox 3.0

Czyli lepiej będzie jak się zaznaczy te 40 MHz. ? Pyta laik. hehe


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1787
  • 2358
  • 103

Aktualizacja Funbox 3.0

@dareksz Przy braku sieci w okolicy TAK, ale w zatłoczonym blokowisku, w dużym zagęszczeniu sieci 40MHz może pogorszyć sytuację.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 6
  • 0

Aktualizacja Funbox 3.0

Mieszkam w bloku zatem zagęszczenie sieci mam duże. A mam pytanko może ktoś mi podpowie, chodzi o Smart WiFi Box.

 Na filmiku instruującym instalacje tego Smart WiFi Box, informują, iż należy połączyć sieci 2,4 GHz i 5 GHz w jedną nazwę jeśli ma się je osobno (ja mam osobno od samego początku - tak już było jak monter go podłączył). Zatem jak mam huawei p20 pro (obsługuje 2,4GHz jak i 5 GHz), to jak się połączę z wifi u mnie to zawsze będzie net leciał po lepszej częstotliwości czyli 5GHz i z max prędkością? (po połączeniu sieci). Czy po paśmie 5GHz automatycznie będą łączyć się  urządzenia które obsługują tę te obie częstotliwości. Chciałbym z jak najszybsza prędkościa łączyć się.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Aktualizacja Funbox 3.0

Udało ci się naprawić problem z PS4? Ja muszę za każdym razem resetować modem żebym miał internet w konsoli po włączeniu. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Aktualizacja Funbox 3.0

Witam,

 

W zakładce Zaawansowane --> połączenie z internetem, po aktualizacji pojawiła się opcja:

Wybierz sposób podłączenia do Internetu: Użyj wewnętrzny ONT (światłowód) lub Użyj zewnętrzny ONT (WAN Ethernet).

 

O co w tym chodzi?

 

Pozdrawiam,

Tomek


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32709
  • 38369
  • 1384

Aktualizacja Funbox 3.0

Może jakieś przygotowania pod tryb bridge?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Aktualizacja Funbox 3.0

Podejrzewam że to ustawienie może mieć zastosowanie w sytuacji, kiedy do mieszkania nie jest doprowadzony światłowód tylko sygnał z zewnętrznego ONT przez skrętkę za pomocą technologi MoCA.

 

Pozdrawiam,

Tomek


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1787
  • 2358
  • 103

Aktualizacja Funbox 3.0

@akira77 kompletnie poplątałeś 😉 Zewnętrzny ONT, to zewnętrzny ONT 😉 Tu się nic nie zmienia z wyjątkiem zasilania PoE, a technologia MoCA wykorzystuje kabel koncentryczny w celu przesyłu danych oraz zasilania do jednostki, która znajduję się poza lokalem.

 

@Piotrekk85 😉 

 

Ciekawe, ciekawe jakie jest działanie tej funkcji. Może Orange chce zamiast ONT+Funbox 2.0 dostarczać Funboxa 3.0 + ONT dla niestandardowych instalacji z wykorzystaniem wyniesionego ONT. Do trybu bridge opis mi nie pasuje.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Aktualizacja Funbox 3.0

A w jaki sposób sygnał MoCA jest dostarczany do modemu? Bo z tego co się orientuję to nie za pomocą kabla koncentrycznego (jak w kablówce, zresztą FunBox 3.0 nie ma takiego gniazda) tylko właśnie za pomocą skrętki. I wtedy konwerter MoCA/Ethernet jest wyniesiony poza lokal użytkownika. Na załączonym zdjęciu jest to urządzenie, które zresztą użytkuję osobiście ale w innej konfiguracji.

 

Pozdrawiam,

Tomek


Actiontec MoCA 2.0 Adapter.jpg