Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Agregacja pasm LTE Alcatel Link Zone 4G LTE Cat. 7


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Agregacja pasm LTE Alcatel Link Zone 4G LTE Cat. 7

Witam. Zakupiłem modem mobilny Alcatel Link Zone 4G LTE cat. 7. Modem nie łączy się z siecią +LTE pomimo znajdowania się w bardzo dobrym zasięgu tej sieci. Według specyfikacji producenta modem działa w standardzie 7 kategorii LTE, powinien zatem automatycznie agregować dwa pasma LTE. Czy ktoś ma też taki problem? W oprogramowaniu nie ma opcji włączenia / wyłączenia agregacji pasma. 

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Agregacja pasm LTE Alcatel Link Zone 4G LTE Cat. 7

A jakiego rzędu prędkości osiągasz?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Agregacja pasm LTE Alcatel Link Zone 4G LTE Cat. 7

20-30 Mbps


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Agregacja pasm LTE Alcatel Link Zone 4G LTE Cat. 7

A masz w internecie specyfikację dokładnie tego modelu co kupiłeś? Prędkości raczej sugerują brak agregacji.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Agregacja pasm LTE Alcatel Link Zone 4G LTE Cat. 7

Prócz urządzenia, które posiada taką możliwość, potrzebny jest jeszcze nadajnik, który umożliwia agregację pasma. Czy wiec w Twojej okolicy nadajnik, z którym łączy się Twój modem wspiera agregację pasma?

Nie znam lokalizacji, więc nic więcej nie podpowiem.

Możesz zadzwonić do BOK: 510 100 100 i dopytać się o możliwości nadajnika z Twojej lokalizacji.

 

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Agregacja pasm LTE Alcatel Link Zone 4G LTE Cat. 7

Mało jest jeszcze informacji w sieci Internet na temat tego modemu. Na pudełku modemu podane jest 4G CAT7 300 Mbps / 100 Mbps. Dokładnie chodzi o model MW70VK


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Agregacja pasm LTE Alcatel Link Zone 4G LTE Cat. 7

Wydaje mi się, że może akurat agregacja dwóch pasm nie jest w tym samym wariancie jak na nadajniku Orange. Tu by trzeba protestować w różnych lokalizacjach.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Agregacja pasm LTE Alcatel Link Zone 4G LTE Cat. 7

Tak jest. To jest już trzeci modem mobilny który posiadam. Pierwszy ZTE MF286 z którego jestem najbardziej zadowolony pracujący w 6 kat. LTE pobiera z prędkością ponad 90 Mbps. Drugi Flybox LTE+ podobnie ale często nie wiadomo dlaczego przełącza się z sieci LTE na +LTE i odwrotnie odcinając na kilka minut dostęp do sieci Internet. Był reklamowany ale autoryzowany serwis Huawei stwierdził że wada nie występuje podając w argumentacji że telefon jest sprawny.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Agregacja pasm LTE Alcatel Link Zone 4G LTE Cat. 7

Objechalem wczoraj pół miasta podjezdzajac nalbilzej nadajnikow jak sie da. To samo 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Agregacja pasm LTE Alcatel Link Zone 4G LTE Cat. 7

Z najfajniejszych routerów mobilnych jaki mi wpadł w ręce to NETGEAR M1.

Tu opis: https://www.netgear.pl/home/products/mobile-broadband/mobilerouters/M1.aspx

Dostałem go do testów z konkurencyjnej sieci, ale nic nie stało na przeszkodzie, aby sprawdzić jego działanie w sieci ORANGE.

Nawet przy dużych obciążeniach nadajnika w godzinach wieczornych, na tym routerze w mojej okolicy wyciągałem prędkość na poziomie 30 Mbps.

W nocy i nad ranem dochodziło nawet do 70-80 Mbps

Trochę spora cena, ale fajnie mi się sprawował. Z ciekawostek, to ma funkcje Power Banka.