Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

A może zamiast ONT ORANGE własny ONT HG8247H


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

A może zamiast ONT ORANGE własny ONT HG8247H

Dowiedziałem się nie dawno,że 200 metrów ode mnie zostało zainstalowane łacze 600Mbits na światlowodzie. Uradowany wiadomością zacząłem drążyć temat o możliwościach podłaczenia lub skorzystania ze światłowodu u mnie w kamienicy.12lat na 10/1 Mbits to koszmar. No i zonk. Nie ma mozliwości!<sic>
  Wrócmy do tematu. Sprzęt który dostajemy od Orange jest dla tzw. "Kowalskiego". Dostaje się i cieszy, że działa. 
 Wiekszość z nas ma w swoich domach wiele urządzeń, które korzystają z internetu(konsole,smartfony,tablety,lodówki, telewizory,dekodery). Funbox 3.0 odpada
brak rodzielenia całej mojej sieci przy użyciu tego routera. Lubimy mieć porządek.
 Więc zacząłem szukać jak to wszystko ze soba pogodzić i znalazłem tego  ONT od HUAWEI. Byłem zszkowany tym dlaczego u nas go nie dostajemy skoro ORANGE France go rozdaje swoim klientom?!
 Ma lub miał ktoś doświadczeniem z tym EchoLife HG8247H (cena 300 zł) lub innymi modelami. Przeglądając internet ma wszystko to co by rozwiązało problem z własnym sprzęt na światłowodzie od pomarańczy.
 Mam zamiar dokupić  Asus RT-AC87U.


 

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

A może zamiast ONT ORANGE własny ONT HG8247H

Anonim

Nie dotyczy

A może zamiast ONT ORANGE własny ONT HG8247H

@skrydlo Czy jesteś zainterosowany swoim tematem ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

A może zamiast ONT ORANGE własny ONT HG8247H

Podbijam. Jestem za możliwością własnych ONT.

Ok niech Orange da listę przetestowanych ale niech da wybór. 

To jakiś standard GPON i to że chcą mi zaglądać do routera i robić provisiong takich rzeczy jak Orange Free Wifi to ja dziękuje.

Jeszcze gdybym w zasięgu innego routera miał z 50mbit to mógłbym trzymać tego FB3...

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

A może zamiast ONT ORANGE własny ONT HG8247H


@skrydlonapisał(-a)

Sprzęt który dostajemy od Orange jest dla tzw. "Kowalskiego". Dostaje się i cieszy, że działa. 
 Wiekszość z nas ma w swoich domach wiele urządzeń, które korzystają z internetu(konsole,smartfony,tablety,lodówki, telewizory,dekodery). Funbox 3.0 odpada


W czym odpada ? nie rozumiem, posiadam rowniez takie sprzety jak wymieniles i FB 3.0 sprawdza sie bezproblemowo, sieć WiFi dziala znakomicie w standardzie AC jak i zasięg i pokrycie sygnalem rowniez jest dobre. Nie widze potrzeby kupowania innego routera zupelnie. Wazne tez ze dziala bardzo stabilnie.

Urządzenia w standardzie AC w drugim trzecim pomieszczeniu u mnie uzyskują predkość polaczenia na poziomie 500-700Mb/s, takze rewelacja, a te przy routerze maks standardu AC czyli 867Mb/s.

Jedynie co mi troche przeszkadza w FB 3.0 to dosc slabe transfery pamieci masowych USB wpietych w router, tzn nie jest jakos tragicznie, ale mogloby byc nieco lepiej szczegolnie w kwesti odczytu ktory wynosi tylko 10MB/s. Takze najlepiej kupic NAS jak ktos chce miec porzadny wydajny serwer plików.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

A może zamiast ONT ORANGE własny ONT HG8247H


@PeterMac83napisał(-a)

@skrydlonapisał(-a)

Sprzęt który dostajemy od Orange jest dla tzw. "Kowalskiego". Dostaje się i cieszy, że działa. 
 Wiekszość z nas ma w swoich domach wiele urządzeń, które korzystają z internetu(konsole,smartfony,tablety,lodówki, telewizory,dekodery). Funbox 3.0 odpada


W czym odpada ? nie rozumiem, posiadam rowniez takie sprzety jak wymieniles i FB 3.0 sprawdza sie bezproblemowo, sieć WiFi dziala znakomicie w standardzie AC jak i zasięg i pokrycie sygnalem rowniez jest dobre. Nie widze potrzeby kupowania innego routera zupelnie. Wazne tez ze dziala bardzo stabilnie.

Urządzenia w standardzie AC w drugim trzecim pomieszczeniu u mnie uzyskują predkość polaczenia na poziomie 500-700Mb/s, takze rewelacja, a te przy routerze maks standardu AC czyli 867Mb/s.

Jedynie co mi troche przeszkadza w FB 3.0 to dosc slabe transfery pamieci masowych USB wpietych w router, tzn nie jest jakos tragicznie, ale mogloby byc nieco lepiej szczegolnie w kwesti odczytu ktory wynosi tylko 10MB/s. Takze najlepiej kupic NAS jak ktos chce miec porzadny wydajny serwer plików.


Ja mam inne doświadczenia niż Ty. WiFi w szczególności na 5ghz często rwie. Fakt mieszkam w bloku gdzie jest parę innych sieć na 5ghz ale bez przesady. Tymbardziej, że na liveboxie 3.0 nawet na 2,4 w tym samym miejscu nie miałem takich przypadłości. 

Zresztą takie są opinie na forach jak i technik który mi montował światło potwierdził ze FB3 jest gorszy od LB3.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

A może zamiast ONT ORANGE własny ONT HG8247H

Tez mieszkam w bloku sciany z cegly, zero ale to zero problemow z zasiegiem czy predkosciami po WiFi w 5GHz ac. Podpiete jest po WiFi w 5GHz ok 10 urzadzen wiekszość w standardzie ac.

Co rozumiesz poprzez pojęcie rwania ? czym sie to dokladnie objawia ? rozlacza polaczenie ? traci sygnal ? spada predkośc ? W jakim trybie sieci sie łączysz ? jaki sygnal uzyskujesz i predkości z chwilą poprawnego działania ?

Trzeba pamiętać ze sieć na 5GHz jest duzo bardziej podatna na przeszkody i ma krotszy zasiegi niz 2.4GHz.

Techników to bym nie sluchal do końca jest duzo magików ktorzy wiedzą tyle co zjedzą 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

A może zamiast ONT ORANGE własny ONT HG8247H


@PeterMac83napisał(-a)

Tez mieszkam w bloku sciany z cegly, zero ale to zero problemow z zasiegiem czy predkosciami po WiFi w 5GHz ac. Podpiete jest po WiFi w 5GHz ok 10 urzadzen wiekszość w standardzie ac.

Co rozumiesz poprzez pojęcie rwania ? czym sie to dokladnie objawia ? rozlacza polaczenie ? traci sygnal ? spada predkośc ? W jakim trybie sieci sie łączysz ? jaki sygnal uzyskujesz i predkości z chwilą poprawnego działania ?

Trzeba pamiętać ze sieć na 5GHz jest duzo bardziej podatna na przeszkody i ma krotszy zasiegi niz 2.4GHz.

Techników to bym nie sluchal do końca jest duzo magików ktorzy wiedzą tyle co zjedzą 🙂


Urządzenia podpięte na 5hz w AC. telefon i telewizor. beż żadnych ścian. do FB3 jakiś 1metr. 

Rwanie przepraszam mało technicznie to nazwałem. Chodzi o to, że połączenie jest zrywane i od nowa nawiązywane. Akurat w tym mieszkaniu bywam od czasu do czasu więc ciężko na bieżąco mi obserwować. tak było kiedyś. teraz jestem od 3 dni i jest ok. TV i Tel - Sony.

Jest jeszcze akcja z TV samsunga podłączonym po 5ghz - po jakimś czasie nie może podłączyć sie do sieci. trzeba restartować FB3. 

 

Generalnie podoba mi się FB3 ale Francuzi za elektronikę i elektrykę niech się nie biorą - czytaj tak jak elektryka w samochodach:) niby fajne. niby działa. niby tanie:)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

A może zamiast ONT ORANGE własny ONT HG8247H

Jesli polaczenie jest zrywane i nawiązywane od nowa to by wskazywalo na zbyt slaby sygnal sieci, takze sprawdz przede wszystkim jaka jest sila sygnalu na TV z tej sieci.

Trudno wyczuć w czym problem tak na prawdę, trzebaby postestowac i zobaczyc rozne ustawienia sieci.