Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód na FounBox 3.0 + inny router jak to skonfigurować ?

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

Światłowód na FounBox 3.0 + inny router jak to skonfigurować ?

 Cześć wszystkim ! 🙂

Niedawno został zainstalowany u mnie światłowód Orange ze stałym adresem IP. Oczywiście dorzucono i skonfigurowano mi FounBoxa 3.0. Z uwagi jednak na istniejącą sieć LAN w mojej małej firmie, w której skonfigurowane są już drukarki, dyski sieciowe i inne rzeczy nie chciałbym rezygnować z mojego dotychczasowego routera - DrayTek Vigor 2927. Dotychczasowo używam internetu radiowego i DrayTek skonfigurowany jest właśnie pod niego na WAN 1. Jestem na etapie wypowiedzenia mowy  tej radiówki, dlatego chciałbym skorzystać z FounBoxa jako modemu zasilającego tego DrayTeka. Obecnie zarówno FounBox jak i DrayTek mają adres 192.168.1.1.

Czy może ktoś wie jak to ustawić, aby wpuścić światłowód w moją sieć? Próbowałem podłączyć kabelkiem z FounBoxa do Drayteka w WAN 1 i wpisać IP zewnętrzne i DNS, ale nie poszło.

W sumie można by też FounBoxa schować do pudełka a Drayteka zasilić prosto z konwertera od światłowodu....

Proszę o pomoc i wyrozumiałość (jestem totalnym amatorem). 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód na FounBox 3.0 + inny router jak to skonfigurować ?

@XDshadowXDTylko widzisz...przy jednym stałym opcja routowania realizowana przez modem od Orange jest prosta. Modem+podsieć z konkretnym DHCP... podłączasz i sam router Ciebie nie obchodzi, bo jest po stronie Operatora. Zamienić jednak na własny przy jednym adresie może być trudne. Od operatora musisz dostać zewnętrzny ONT i do niego podłączyć swój sprzęt. Aby zadziałał w WAN własnego routera musisz wpisać te stałe IP (Sam adres publiczny, maskę podsieci, bramę i DNS). jeśli to dostałeś w umowie, to sprawa prosta...jeśli nie, to musisz zasięgnąć rady na infolinii biznesowej *600 lub 510600600

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód na FounBox 3.0 + inny router jak to skonfigurować ?

@XDshadowXDFunbox3.0 i stały adres IP? Sprecyzuj jaką masz usługę...Jakie miałeś urządzenie dla radiówki?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

Światłowód na FounBox 3.0 + inny router jak to skonfigurować ?

Dziękuję za twoją odpowiedź !

Usługa to: Internet. Tak wykupiliśmy dodatkowo stałe IP.
Urządzenie dla radiówki to właśnie ten Draytek Vigor - sygnał wchodził z anteny zasialnej Po48.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód na FounBox 3.0 + inny router jak to skonfigurować ?

@XDshadowXDPytam o typ usługi, bo Neo nie ma stałego adresu IP, zaś do iDSL po FTTH chyba nie dawany jest modem FB3. Mogę się mylić...

W Zyxelu (modem dla iDSL) np porty LAN są "przezroczyste" i wystarczy wpisać w Dryteka te ustawienia stałego adresu IP w WAN1 i musi zadziałać. Jeśli jednak masz FB3 z adresem DHCP w sieci, to jak z niego wyciągnąć stały adres IP na WAN routera? FB3 nie ma takiej opcji...

Drytek odbierał bezpośrednio sygnał radiowy od operatora? W jaki sposób?Przez WAN musiał mieć dodatkowe urządzenie...

Fotnij ten zestaw i sprawdź w umowie co zamówiłeś


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

Światłowód na FounBox 3.0 + inny router jak to skonfigurować ?

to chyba jest właśnie Neostrada tylko z wykupionym stałym adresem IP. Nie mam teraz przy sobie umowy, ale na protokole odbioru urządzeń jest zaznaczona usługa: Internet a jej identyfikator zaczyna się BBB NEO.....


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód na FounBox 3.0 + inny router jak to skonfigurować ?

@XDshadowXDZ wykupionym jednym adresem czy czterema?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 19
  • 0

Światłowód na FounBox 3.0 + inny router jak to skonfigurować ?

jednym, moja firma musi mieć jeden stały.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód na FounBox 3.0 + inny router jak to skonfigurować ?

@XDshadowXDTylko widzisz...przy jednym stałym opcja routowania realizowana przez modem od Orange jest prosta. Modem+podsieć z konkretnym DHCP... podłączasz i sam router Ciebie nie obchodzi, bo jest po stronie Operatora. Zamienić jednak na własny przy jednym adresie może być trudne. Od operatora musisz dostać zewnętrzny ONT i do niego podłączyć swój sprzęt. Aby zadziałał w WAN własnego routera musisz wpisać te stałe IP (Sam adres publiczny, maskę podsieci, bramę i DNS). jeśli to dostałeś w umowie, to sprawa prosta...jeśli nie, to musisz zasięgnąć rady na infolinii biznesowej *600 lub 510600600


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Światłowód na FounBox 3.0 + inny router jak to skonfigurować ?

@XDshadowXD żeby Twój router obsługiwał internet od Orange, to musi posiadać opcję VLAN oraz PPPoE, możliwość wpisania loginu i hasła oraz musi być zewnętrzne ONT. W innym przypadku, jak chcesz podłączyć swój router do FunBox-a, to swój router ustaw jako AP klient, natomiast w FanBox-ie trzeba będzie nazwy WiFi zmienić na takie, jak były w Twoim routerze. Jeszcze można podłączyć pobierając tylko sygnał internetowy z FunBox-a, ale też trzeba zmienić IP na 192168.0.1, tylko będziesz miał podwójny NAT i pewnie będzie trzeba porty otwierać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód na FounBox 3.0 + inny router jak to skonfigurować ?

@ketrasaArturDla opcji Neo z adresem publicznym-ok. Jak natomiast działa ze stałym?