Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Orange + zewnętrzny ONT + własny router - kilka praktycznych pytań

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Światłowód Orange + zewnętrzny ONT + własny router - kilka praktycznych pytań

Część,
niedługo będę miał montaż u siebie w mieszkaniu Orange światłowód 1G z zewnętrznym ONT (potrzebuje używać swojego routera),
mam kilka praktycznych pytań które myślę również pomoga innym w podobnej sytuacji:
1. Światłowód wchodzi bezpośrednio do mieszkania i jest podłaczany bezposrednio do zew. ONT ?
2. Konwerter ONT potrzebuje swojego osobnego zasilania - posiada swój zasiłacz ?
3. Czy zewnętrzny ONT podłaczam od razu bezpośrednio do mojego routera ? Czy tutaj w jakikolwiek sposób jest potrzebny FunBox 6 ?
4. Czy monterzy zawsze przynoszą FunBox 6 który w sumie jest powiązany z usługą i go zostawiają nawet jeśli nie jest on potrzebny do podłaczenia (np. przy zew. ONT i własnym routerze.)?
5. Czy nawet jeśli zostawią ten niepodłączony FB6 do np. potencjalnej podmiany z moim routerem (np. podczas awari routera) - to będe mógł go szybko bez problemów, konfigracji podłączyć do konwertera ONT?
6. Czy otrzymam login, hasło do FB6 - do panelu konfiguracyjnego ?

Z góry dzięki za odpowiedzi kolegów którzy przeszli taki montaż.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Światłowód Orange + zewnętrzny ONT + własny router - kilka praktycznych pytań

@hary_fb  tak na szybko i w skrócie:

1. Tak

2. Tak

3. Tak/Nie

4. Tak

5. Tak

6. Nie, hasło jest w routerze. Jednak można łatwo wygenerować nowe. Instrukcja tutaj: https://www.orange.pl/omnibook/odzyskiwanie-loginu-i-zmiana-hasla-do-neostrady#

PS.

Jeśli własny router to tylko do neta (z samym netem zadziała bezproblemowo), bo jeśli również usługa tv to mogą być spore problemy z działaniem usługi tv, jeśli nawet nie całkowity brak na własnym routerze.

Poza tym na forum jest trochę podobnych tematów do Twojego, np. Rozwiązano: Pytanie na temat ONT - Nasz Orange , warto wpisać w wyszukiwanie i poczytać, zachęcam do lektury.

 

 

 

___________________

*3.11.2023 r. - zaktualizowałem informacje - moderator Wojciech.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Światłowód Orange + zewnętrzny ONT + własny router - kilka praktycznych pytań

@hary_fb  tak na szybko i w skrócie:

1. Tak

2. Tak

3. Tak/Nie

4. Tak

5. Tak

6. Nie, hasło jest w routerze. Jednak można łatwo wygenerować nowe. Instrukcja tutaj: https://www.orange.pl/omnibook/odzyskiwanie-loginu-i-zmiana-hasla-do-neostrady#

PS.

Jeśli własny router to tylko do neta (z samym netem zadziała bezproblemowo), bo jeśli również usługa tv to mogą być spore problemy z działaniem usługi tv, jeśli nawet nie całkowity brak na własnym routerze.

Poza tym na forum jest trochę podobnych tematów do Twojego, np. Rozwiązano: Pytanie na temat ONT - Nasz Orange , warto wpisać w wyszukiwanie i poczytać, zachęcam do lektury.

 

 

 

___________________

*3.11.2023 r. - zaktualizowałem informacje - moderator Wojciech.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Światłowód Orange + zewnętrzny ONT + własny router - kilka praktycznych pytań

@slav72 Dzięki za szybką i konretną odpowiedź

P.S> tak chodzi mi tylko o Internet i czytałem już dużo o konretnej konfiguracji routera pod zew ONT i mam nadzieje że mój Asus RT-AC87U  z Merlinem na rade.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Światłowód Orange + zewnętrzny ONT + własny router - kilka praktycznych pytań

@hary_fb  nie powinno być problemu, jest na forum nawet o nim wątek Rozwiązano: ASUS RT-AC87U - konfiguracja pod Światłowód - Nasz Orange