Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6, porty, DMZ, ONT


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Funbox 6, porty, DMZ, ONT

Witam,

od kilku dni jestem użytkownikiem światłowodu Orange - 600mbps na funbox-ie 6. Przechodząc z linksysa WRT32X, potrzebuję mieć możliwość skonfigurowania portów dla dwóch urządzeń (1) konsola + 2) PC). Tu zaczynają się schody. W momencie kiedy ustawię dmz na konsolę - wówczas otrzymuję typ nat otwarty czyli wszystko działa. Po przełączeniu dmz na PC, również wszystko ok. Natomiast w momencie gdy zostawię dmz dla konsoli i zacznę otwierać porty dla PC wówczas dmz przestaje działać (porty działają i jest typ nat otwarty). Chciałem uniknąć otwierania portów dla PC i konsoli, ale spróbowałem i w ten sposób. Niestety, ale funbox często nie pozwala mi na otwarcie jakiegoś portu - pojawia się koło zębate, które kręci się trochę czasu, po czym sytuacja wraca do początku (dodaję zrzut ekranu - 1) i port nie zostaje dodany. Niektórych zakresów lub pojedynczych portów nie da się otworzyć w ogóle. Np port 1119 mam otwarty jako TCP i UDP osobno, ponieważ gdy dodaję jako tcp/udp to pojawia się koło zębate i nie da się go dodać. Tak samo jak zakresu 12000-65000 dla TCP. Porty, które otworzyłem dla PC i są widoczne na zrzucie, potrzebne mi są również dla konsoli i tutaj również pojawia się problem - większości nie mogę dodać mimo, że próbuję dla innego urządzenia. Nie jest to normalne zachowanie urządzenia i nie powinno ono tak funkcjonować. W danej chwili wyłączyłem wszystkie porty i radzę sobie za pomocą przełączania DMZ między urządzeniami, ale jest to uciążliwe. W jaki sposób mogę to rozwiązać (rozważałem np połączenie kablem mojego linksysa, danie mu DMZ i korzystanie na PC i konsoli z niego, ale nie wiem jak zachowają się pingi i przede wszystkim czy konfiguracja będzie stabilna). Usługa UPNP również nie rozwiązuje sytuacji. Dodatkowo czy w moim przypadku mając zewnętrzny ONT (z innej firmy niż Orange) + Funbox 6, mogę światłowód podpiąć bezpośrednio do Funboxa 6 (chciałbym sprawdzić czy dodatkowe urządzenie nie generuje wyższego pingu)?

 

 

pozdrawiam,

Patryk

 

1.jpg

 

18 ODPOW. 18
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6, porty, DMZ, ONT

@mr_patrick_lj  skoro masz ONT i takie wymagania, to kup sobie porządny router i nie będzie problemów żadnych, czy podłączysz bezpośrednio FunBox6 do światłowodu czy będzie za ONT, to bez różnicy, jeśli nie masz Orange TV to jaki kolwiek router z wolnego rynku, będzie lepszy od FunBox6, Asusy z seri 50 czy 80 dają uciechę z korzystania z internetu, dla graczy są specjalne i można się w kwocie około 400zł zamknąć.

serie https://www.asus.com/pl/Networking-IoT-Servers/WiFi-6/All-series/filter?Category=WiFi-Routers


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Funbox 6, porty, DMZ, ONT

Linksys wrt32x to porządny router (za więcej niż 400zł), nie muszę kupować dodatkowego. Nie jest to rozwiązanie, ponieważ mam jeszcze tv i telefon. Nie uważam również by to były TAAAAAAAKIE wymagania. To są podstawowe funkcje każdego routera.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6, porty, DMZ, ONT

@mr_patrick_lj  ja tak zasadniczo nie widzę problemów, FunBox6 ustaw na niski poziom zabezpieczeń, konfigurację zrobić by porty były pootwierane, kablem lan spiąć dodatkowy Linksys i ustawić jako router, konfiguracja połączenia automatyczna, NAT tylko poustawiać, co do pingu, jak po lan będzie, to nawet na 2 routerze będzie ok, jak chcesz grać po wi-fi, to trzeba konkretny router dla graczy kupić. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Funbox 6, porty, DMZ, ONT

Spróbuję to rozwiązać w ten sposób, natomiast czekam na odpowiedź kogoś z ramienia Orange czy w ogóle zamierzają naprawić to w kolejnych firmware.

PS granie po wifi to nie granie

 

Pozdrawiam


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2075
  • 7621
  • 30

Funbox 6, porty, DMZ, ONT

nie doczekasz się

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6, porty, DMZ, ONT

@mr_patrick_lj  aktualizacje oprogramowania FunBox6 będą, ale czy to naprawią, tego się tu nie dowiesz. To jest zasadniczo forum użytkowników Orange, nie wsparcie techniczne Orange i tu Informatycy Orange, czy inni spece nie piszą, może czytają jedynie, choć to pewnie po pracy 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Funbox 6, porty, DMZ, ONT

W ten sposób.. Ok. Przekierowano mnie tu z pomocy technicznej Orange, ponieważ tam nie mają kompetencji do tak zaawansowanych rzeczy. W takim razie jedyne co, to jeśli ktoś będzie mieć wolną chwilę i może sprawdzić u siebie czy działają porty dla 1 urządzenia, a dmz dla drugiego naraz to będę wdzięczny (może to mój funbox6 nawala). Ja spróbuję zmienić konfigurację sprzętową.

pozdrawiam

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6, porty, DMZ, ONT

@mr_patrick_lj  zresetuj FunBox6 do fabrycznych, czasem to pomaga 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6, porty, DMZ, ONT


@mr_patrick_ljnapisał(-a)
Przekierowano mnie tu z pomocy technicznej Orange, ponieważ tam nie mają kompetencji do tak zaawansowanych rzeczy.

Czyli po raz kolejny potwierdza się powiedzenie "gdzie pomoc techniczna Orange nie może tam forum NO pomoże" 😁 lub "jak trwoga to na forum wyślijmy klienta" 😉