Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13791
  • 56718
  • 681

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

@oranos7Nieprawda. ONT to tylko konwerter. Ile dostanie na FTTH, tyle oddaje na ethernet. Bo jakie byłoby ustanawianie prędkości usług, skoro operator by przycinał na własnym sprzęcie?

Może wystąpić ograniczenie technologiczne (np kable RF i usługa do 300Mb/sek) czy uszkodzona skrętka (do 100Mb/sek) ale to są sprawy techniczno-instalacyjne i rzadko spotykane


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 22
  • 0

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

Ok zapotrzebowanie na zewnętrzne ONT zgłoszone. W notatce do techników/monterów poszła informacja że w razie braku ONT klient rezygnuje z usługi instalacji światłowodu. Zobaczymy co zrobią 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13791
  • 56718
  • 681

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

@oranos7jak to co? Założą ONT...

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

@oranos7  jeśli Orange TV nie będziesz miał, tylko net do gier i internetu, to warto walczyć o ONT od Orange, FunBox 6.0 po wi-fi będzie mieć takie same szybkości jak twój router na 5GHz, oczywiście w tym samym pomieszczeniu, jeśli w innym pomieszczeniu komputer, to niestety nie będzie tak szybko, co to prędkości na twoim routerze po wi-fi, testy i wskazania systemu na komputerze, niestety zawyżają prędkość i 1Gb/s nie uzyskasz, tak średnio 700Mb/s, dlatego ja mam sieć po kablu lan w całym domu, wi-fi też mam, ale to tylko dla mobilnych urządzeń i gości, dobre prędkości w trybie AX się uzyskuje, ale niestety zasięg jest słabszy, 2 pomieszczenia nie obejmie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 27
  • 0

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

Ja się podepnę, ponieważ też rozważam instalację światołowdu z Orange (opcja 600 Mb/s) i moja sytuacja jest następująca.

 

Najpierw byłem zainteresowany ofertą lokalnego operatora, ale wciąż nie wiadomo kiedy będzie mógł wejść ze swoimi usługami (mieszkam w nowym bloku, w "dziewiczej" części osiedla). Ten operator nie oferował routera z funkcją modemu, tylko sam ONT, dlatego zakupiłem już TP-Linka Archer AX1500.

 

Jak wspomniałem na początku, Orange jest już gotowy i mogliby podpiąć internet, ale... No właśnie 🙂 Oferują w tej opcji świeżutkiego Funboxa 6, podczas gdy ja mam już równie świeżutkiego, ale i sprawdzonego oraz pozytywnie ocenianego TP-Linka. Mam więc dwie wątpliwości:

 

1) Czy zdecydować się na Funboxa i sprzedać/zostawić na kiedyś TP-Linka (zwrócić go, niestety, już nie mogę). Parametry tak chyba od siebie nie odbiegają, ale interesuje mnie np. sieć dla gości, której to opcji w Funbox nie widzę.

2) Poprosić, by zainstalowali mi tylko ONT, do którego wepnę TP-Linka, ale z tego co czytam, to trzeba się o to doprosić, a i ja nie mam 100% gwarancji, że TP-Link by na tym śmigał.

 

Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne wskazówki 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

@oranos7Bujda - ja mam zewnętrzny ONT przy 1Gbps. realne prędkości na speedteście: 942Mbps download i 309Mbps upload.

 

Pozdrawiam,

Tony.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

@Sebrian87   Bierz FB6 z zewnętrznym ONT i przetestuj oba rozwiązania. Jak ci FB6 wystarczy to TP-Linka sprzedaj a jak będzie za mało elastyczny to podpinasz swój i masz spokój.

 

Pozdrawiam,

Tony.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

@Sebrian87  bierz FunBox 6.0, ONT ci zbędny, jak będzie słaby zasięg po wi-fi, to TP-Linka Archer AX1500 podepniesz pod FunBox 6.0 i wzmocnisz zasięg wi-fi, ten router ma tryb Punkt Dostępu, więc konfiguracja prosta 😉

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13791
  • 56718
  • 681

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

@Sebrian87U Alternatywnego ISP można założyć samego ONT (ja tak zrobiłem), ale w Orange musisz wziąć z modemem (nawet jak umawiasz dodatkowego ONT). Wybór więc żaden-i tak będziesz miał 2 modemy, który podłączysz, ten będzie działał

 

@AnonimPrzy opcji dodatkowego ONT nic nie tracisz, bo możesz go wypiąć i wpiąć FB bez problemu. Zyskujesz natomiast mobilność jak FB się uszkodzi, nie będzie spełniał oczekiwań itp..

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 22
  • 0

Światłowód 1000mb + Funbox 6.. Czy warto walczyć o ONT ??

Koledzy dobrze prawią, FB 6 mimo ze wifi ma w technologii AX to nie ma zewnętrznych anten, routery z wbudowanymi antenami mają z reguły kiepski zasięg. Lepiej brać zewnętrzne ONT, wtedy zdecydujesz czy lepiej używać FB 6 czy swój router, a jak bardzo będziesz chciał to pod FB 6 podepniesz swój w trybie AP i będziesz używał 2 jednocześnie. Jeśli nic to nie kosztuje to zdecydowanie lepiej brać dodatkowe ONT.