Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdublowane połączenia międzynarodowe

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Zdublowane połączenia międzynarodowe

Witam! Jestem użytkownikiem taryfy Smart Plan LTE 105,98 czyli 100 minut międzynarodowych. Wykonałem dziś cztery połączenia do Wielkiej Brytanii na jeden numer, dwa razy rozmówca nie odebrał, zgłosiła się poczta. Za trzecim razem odpuściłem wcześniej czyli sygnałek. Za czwartym rozmówca odebrał. Chciałem w tym momencie zamieścić kilka screenów w jednym poście, ale coś mi to nie wychodzi. Zamieszczam więc tylko zrzut aplikacji Mój Orange. Proszę zwrócic uwagę na czasy trwania i nawiązania trzech zdublowanych połączeń.  Nadmienię, iż wg stanu na www.orange.pl pozostało mi 94 minuty. Pozdrawiam i dziękuję za ew. opinie. Piotr

 

edit: Strona Orange pokazuje wykorzystanie dokładnie 7 min 18 sek 


Capture+_2017-02-10-19-27-20.png
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zdublowane połączenia międzynarodowe

Połączenia nie są zdublowane, tylko wynikają z niestandardowej taryfikacji połączeń międzynarodowych. Gdybyś nie miał pakietu na międzynarodowe, to opłata połączenie międzynarodowe (za minutę) składa się z dwóch części:
- opłaty "do granicy" - stała stawka w zależności od planu, w Twojej ofercie to 59 groszy
- opłaty "od granicy do abonenta końcowego" - wg tabelki połączeń międzynarodowych.

W ramach 100 minut masz obie opłaty wyzerowane, jednak system bilingowy (a również ta część mój Orange) tak prezentuje te połączenia. Na rachunku szczegółowym do faktury dopiero będzie do zabrane łącznie (gdy już skończy się okres rozliczeniowy).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zdublowane połączenia międzynarodowe

Połączenia nie są zdublowane, tylko wynikają z niestandardowej taryfikacji połączeń międzynarodowych. Gdybyś nie miał pakietu na międzynarodowe, to opłata połączenie międzynarodowe (za minutę) składa się z dwóch części:
- opłaty "do granicy" - stała stawka w zależności od planu, w Twojej ofercie to 59 groszy
- opłaty "od granicy do abonenta końcowego" - wg tabelki połączeń międzynarodowych.

W ramach 100 minut masz obie opłaty wyzerowane, jednak system bilingowy (a również ta część mój Orange) tak prezentuje te połączenia. Na rachunku szczegółowym do faktury dopiero będzie do zabrane łącznie (gdy już skończy się okres rozliczeniowy).


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Zdublowane połączenia międzynarodowe

Rozumiem, wygląd billingu nie ma dla mnie większego znaczenia. Jednak trzy połączenia trwające wg telefonu 3:36 czy nawet wg Orange 3:39 to nie brakujące 6 minut w pakiecie. Jestem w tej sieci od samego początku, ale chyba zacznę im się dokładniej przyglądać.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zdublowane połączenia międzynarodowe

Widocznie nie widzisz może wszystkich połączeń na mój Orange?
Suma wszystkich połączeń powinna być podzielona na 2 i potem powinna się zgadzać z wykorzystaniem pakietu minut międzynarodowych.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Zdublowane połączenia międzynarodowe

Rzecz w tym, że nie dzwoniłem wcześniej nigdzie za granice.