Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Tradycyjne metody przejmowania kont


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Tradycyjne metody przejmowania kont

Było niedawno AMA na temat bezpieczeństwa w internecie. Moją uwagę zwrócił wpis na blogu:

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/tylko-i-az-064-ryzykantow/

Niby wiadomo, aby nie klikać w linki w e-mailach, a jednak zdarzają  się. Sposoby podszywania się po Orange również. Ogarnięty użytkownik jednak by dostrzegł różnice.

5 ODPOW. 5

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Tradycyjne metody przejmowania kont

@Rosiu  się postarał 😉 Niestety pomimo ewidentnych znaków, że mail jest fake (adres, oprawa graficzna po przekierowaniu i sama treść) są ludzie którzy dadzą złapać się w taką pułapkę... miejmy tylko nadzieję, że te osoby (16) nauczą się na przyszłość, aby być bardziej uważnym. Sam do Certu co jakiś czas podsyłam "dziwne" wydarzenia do weryfikacji 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Tradycyjne metody przejmowania kont

Niestety śmiem wątpić aby wszyscy nauczyli się być w pełni ostrożni, zawsze znajdą się osoby które mimo edukowania i ostrzegania dadzą się całkiem lub częściowo świadomie nabrać, oczywiście podejrzane linki w mailach czy wiadomościach sms to jedno, a przykłady można mnożyć (miedzy innymi kampanie ostrzegawcze w mediach, nawet z ambony, a ludzie i tak dalej dają się naciągać metodą na wnuczka czy policjanta).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Tradycyjne metody przejmowania kont

@slav72  U mojej żony w korporacji raz na jakiś czas jest wysyłany mail-pułpka, aby sprawdzić poziom głupoty pracowników... I wyobraźcie sobie, że się łapią.... Na tekst o Loterii szczepionkowej czy nagrodę za punkty w markecie


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Tradycyjne metody przejmowania kont

@agat13 ciekawe rozwiązanie z tymi pułapkami w e-nailach. Jeszcze powinny być odpowiednie nagrodzimy i kary. Nagrody za zgłoszenie informatykowi podejżanych e-maili, kary za klikanie w linki z takich e-maili. Standardowo dla wszystkich szkolenie przypominające.

@slav72 zawsze jednak warto przypominać co jakiś czas.

@mabud73 też uważam, że Rosiu postarał się i fajnie, że przypomina co jakiś czas.


Ekspert AMA
  • 224
  • 904
  • 153

Tradycyjne metody przejmowania kont

Dzięki wszystkim za dobre słowo 🙂 Staram się ostrzegać i o nowych i o starych ryzykach, bo statystyki (i maile, które trafiają m.in. do mnie) dowodzą, że nawet te oklepane, ograne pomysły też są dla niektórych problemem.

U nas też robimy próbne phishingi, sam ostatnio dostałem, oczywiście od razu zgłosiłem.