Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samodzielna wymiana karty SIM przez Mój Orange (nowy)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Samodzielna wymiana karty SIM przez Mój Orange (nowy)

Loguję się do nowego mojego Orange.

Wybieram "Umowy i urządzenia" -> karta SIM -> Akcje -> Wymień kartę.

Wyskakuje okno oczekujące na kod autoryzacyjny.

Dostaję SMS z kodem autoryzacyjnym, wpisuję.

Wyskakuje kolejne okno oczekujące na kod autoryzacyjny.

Dostaję SMS z kolejnym kodem autoryzacyjnym, wpisuję.

Następne okienko to wąski poziomy prostokąt z aktywnym linkiem "x zamknij", które czeka nie wiadomo na co.


I tutaj procedura zamiera.

Czy coś robię źle ?

 

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

Samodzielna wymiana karty SIM przez Mój Orange (nowy)

@szczyl  przeprowadż operację poprzez czat Orange na portalu www po zalogowaniu na konto.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Samodzielna wymiana karty SIM przez Mój Orange (nowy)

Hmmmmmmmmm...myślisz, że nie próbowałem ?

Zapisu czata nie przytoczę, bo nie wolno bez zgody panny czatówny.

Panna czatówna odpowiedziała:

Proszę spróbować zmienić przeglądarkę, albo zadzwonić na *100.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Samodzielna wymiana karty SIM przez Mój Orange (nowy)

Dodam jeszcze, że próbowałem też z IE11 od Windowsa 7 64-bit, efekt dokładnie taki sam.

Anonim

Nie dotyczy

Samodzielna wymiana karty SIM przez Mój Orange (nowy)

To zainstaluj inną przeglądarkę, ja mam Mozille/ Opera/ Google Chrome 😉

Przeprowadż operację jeszcze raz na innej przeglądarce, proces jest prosty.

IE od Microsoft odpuść bo nie wspierany już, do niczego się nie nadaje.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Samodzielna wymiana karty SIM przez Mój Orange (nowy)

Czyli Opera 60 i IE 11 to za mało dla Orange ?

Dałem spokój i poszedłem metodą wymiany przez SMS-y. Właśnie mój stary tel. stracił łączność, czyli mogę nową kartę włożyć do nowego telefonu. Zajęło to circa 1.5 h, chociaż druga panna chatówna pisała o 5 min.


Pracuję w Orange
  • 78
  • 224
  • 12

Samodzielna wymiana karty SIM przez Mój Orange (nowy)

Jeżeli wymiana miała być ze startera to na chacie nie za bardzo mogli by pomóc. Jeżeli próba była najpierw z przeglądarki a potem SMS to mogło się  coś przywiesić i wymiana trwała znacznie dłużej. Przy opcji SMS rzeczywiscie trwa to przeważnie 5-10 minut. Z opisu wygląda na problem z przeglądarką, panna czatowna pewnie powiedziała, w której przegladarce najlepiej spróbować ? 🙂

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Samodzielna wymiana karty SIM przez Mój Orange (nowy)


@Zoenapisał(-a)

Jeżeli wymiana miała być ze startera to na chacie nie za bardzo mogli by pomóc. Jeżeli próba była najpierw z przeglądarki a potem SMS to mogło się  coś przywiesić i wymiana trwała znacznie dłużej. Przy opcji SMS rzeczywiscie trwa to przeważnie 5-10 minut. Z opisu wygląda na problem z przeglądarką, panna czatowna pewnie powiedziała, w której przegladarce najlepiej spróbować ? 🙂

 


Miałem przerwę między metodą "przeglądarkową" a "SMS-ową" ok. 7 godzin. W międzyczasie "czatowałem", ale bez sukcesów. Panna czatówna nie potrafiła podać przeglądarki, która umiałaby obsłużyć tę operację. Wręcz napisała:

Nie rozumiem spraw technicznych. W tej kwestii zapraszam do kontaktu z Działem Technicznym pod numerem *100 (510 10 100)

Dałem więc spokój i próbowałem poszukać informacji na tym forum, też bezskutecznie. Chciałem więc opisać problem, ale nie miałem tu konta. Zakładanie tegoż to materiał na kolejny wątek.

 


Pracuję w Orange
  • 78
  • 224
  • 12

Samodzielna wymiana karty SIM przez Mój Orange (nowy)

Chat jest stricte obsługowy — pomocy uzyskasz w kwestii faktur czy usług. Problem z wyświetlaniem się danych w przeglądarce Opera/IE czy założeniem konta na forum Nasz Orange, w tym doradcy chatowi nie zawsze mogą pomóc, bo po ludzku mogą nie wiedzieć jak -nie jest to usługa telekomunikacyjna. Na *100 pewnie poprosiliby Cię o zmianę przeglądarki czy wyczyszczenie cookie. Cieszę się, że udało się w końcu wymienić SIM. Bo udało, tak? 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Samodzielna wymiana karty SIM przez Mój Orange (nowy)

@Zoe Tak, ale przez SMS-y. Chciałem przez konto i przeglądarkę, bo łatwiej pisać na klawiaturze kompa, niż na klawiaturze staruteńkiego telefonu ...

Tym niemniej problem przeglądarki występuje dalej. Kiedyś były podobne problemy z bankami, nie tolerowały Opery, ale IE czy Firefox działały - chodziło o winXP. W końcu banki "nauczyły się" działać z Operą/winXP i działają do dzisiaj.