Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Salon uszkodził mi telefon


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Salon uszkodził mi telefon

Witam , latem oddałem oddałem mojego iphona 7 plus na rękojmie do salonu Orange we Wrocławiu ponieważ miałem problemy z glosniczkiem i mikrofonem. Telefon posiadał rysy na obudowie ale od nowości na ekranie było noszone szkło . Telefon został przyjęty a po ponad tygodniu otrzymałem informacje o kosztorysie wymiany na nowy i o tym ze telefon nie zostanie przyjęty na rękojmie ponieważ posiada pęknięcie na ekranie. Złożyłem reklamacje w tej sprawie do salonu ale salon po prostu mnie Olał i zablokował mój numer telefonu. Złożyłem wniosek do Rzecznika Praw konsumenta ale Jego tez Orange olewał wiec powiedział mi żebym podał ich do sądu. Jest jakieś inne wyjście z tej sytuacji bo wątpię ze uda mi się wygrać z nimi rozprawę?

3 ODPOW. 3

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Salon uszkodził mi telefon

@Joni333  zakładam, że potrafisz udowodnić, że Twoja reklamacja była w trybie "rękojmi". Druga istotna informacjia, to ile czasu upłynęło od momentu zakupu urządzenia...  Poczytaj o rękojmi na stronie UOKiK. Może zainteresuj swoim przypadkiem ten urząd... Co do sfinalizowania sprawy, jeśli faktycznie zignorowano rzecznika konsumenta, to chyba rzeczywiście zostaje Ci tylko "iść do sądu". Gdyby UOKiK nie podjął działań w Twojej sprawie.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Salon uszkodził mi telefon

Mam znajomego, który ZA KAŻDYM RAZEM kiedy musi coś oddać w ramach gwarancji / rękojmi etc., przychodzi do punktu z aparatem fotograficznym i robi zdjęcia sprzętu w momencie oddawania.

 

W sumie to cholernie przykre, że bądź co bądź poważne firmy próbują tak "robić w jajo" swoich klientów. Ciekaw jestem tylko, czy to jakaś celowa praktyka, żeby uniknąć kosztów, czy nieodpowiedzialny pracownik uszkodził Twój telefon i nie chce za to ponieść odpowiedzialności…


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Salon uszkodził mi telefon

Najlepsze jest to ze oni zrobili zdjęcia przed wysłaniem i na nich wszystko było okej a i tak stwierdzili ze to już jak było