Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyczyna dezaktywacji konta MO

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 61
  • 1

Przyczyna dezaktywacji konta MO

Czy jest możliwe, że konto po długim czasie niekorzystania zostanie zablokowane? Nie mogę się zalogować w starym MO, kiedy wpisuje login a potem hasło zwraca info, że login lub hasło są błędne. Kiedy wpisuje nr telefonu dostaje odpowiedź, że takie konto nie istnieje (do hasła już nie przepuszcza).

Numer jest oczywiście aktywny ale z konta dawno nie korzystałam.

 

A może chodzi o potwierdzenie adresu mailowego podczas zakładania konta? Przy rejestracji na innych portalach nie da się zalogować dopóki na poczcie nie potwierdzimy linku weryfikacyjnego. W starym MO można było wchodzić na konto od razu po rejestracji, pomimo że weryfikacja mailem nie została dokonana. Czy takie niepotwierdzone konto może normalnie działać czy zostaje/zostało dezaktywowane? Czy jednak przyczyną jest długie nieużywanie konta?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 5
  • 2

Przyczyna dezaktywacji konta MO

Konto w starej wersji serwisu Mój Orange mogą zostać usunięte, jeśli nie logujemy się 9 miesięcy - podstawa to punkt 5.2 regulaminu 🙂 https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1978292/regulaminserwisuorange_4002392365.pdf?footerlink=t...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przyczyna dezaktywacji konta MO

Jeśli chcesz ustalić realną przyczynę, trzeba weryfikować od zaplecza. Pozostaje kontakt z BOK.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Przyczyna dezaktywacji konta MO

@akacja1 

A nie migrowano Cię czasem do NMO ?

W Nowym Mój Orange logujesz się podając cały adres mailowy który zakładałaś.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Przyczyna dezaktywacji konta MO

A nr aktywny?

A do Multi Boxa loguje starymi danymi?

Sprawdź jeszcze np w trybie prywatnym w firefoxie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 61
  • 1

Przyczyna dezaktywacji konta MO

Sprawdzałam w trybie prywatnym i na innym urządzeniu, konto nie istnieje. Z nowym MO to na pewno nie ma nic wspólnego, bo ostatnio na to konto logowałam się w czasie kiedy o NMO jeszcze nikt nie myślał.

Biorę pod uwagę dwie wymienione przeze mnie przyczyny, bo nie widzę innych, chociaż i one są mocno naciągane. Jeśli numer jest nieprzerwanie aktywny to Orange chyba nie powinienem dezaktywować konta tylko dlatego, że się nie loguje, czy jednak coś takiego jest praktykowane?

Z kolei możliwość niepotwierdzenia linku weryfikacyjnego podczas rejestracji.. w NMO to ma znaczenie, bo mail jest loginem ale w starym? Pierwszego konta jakie rejestrowałam nie potwierdziłam od razu, potem o tym zapomniałam i cały czas korzystałam z MO. Trochę trwało zanim zalogowałam się na pocztę i widok linku weryfikacyjnego przypomniał mi, że trzeba w niego kliknąć, gdyby link wpadł do spamu nigdy bym tego nie zrobiła. I co wtedy? Konto przestałoby działać czy nie?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Przyczyna dezaktywacji konta MO

W takim razie praktycznie pozostaje tylko NMO. Raczej nikt nie przywróci konta na starym MO.

W NMO mamy wszystkie nr przypisane do jednego Peselu. Wystarczy migracja lub rejestracja jednego nr przypisanego do danego Peselu.

Anonim

Nie dotyczy

Przyczyna dezaktywacji konta MO

@akacja1 , skoro masz adres mailowy z czasów przed NMO, to wystarczy, że w procesie rejestracji podasz, iż jesteś klientem Orange, a kartotekę wykryje zgodnie z sugestią @andrzej1441 . W razie draki, jutro już bezpłatnym czatem ogarniesz.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 61
  • 1

Przyczyna dezaktywacji konta MO

Rejestracja konta w NMO to najprostsze rozwiązanie, problem w tym, że ja nie chcę nowego MO tylko stare i obawiam się, że próba powtórnego założenia konta w starym systemie, który z nieznanych powodów konto usunął, może właśnie skończyć się draką 🙂

 

Szkoda, że nikt nie wie jaka może być przyczyna dezaktywacji konta w starym MO (przy cały czas aktywnym numerze).

Czy na innych numerach historia może się powtórzyć? (dla każdego mam osobne konto)

Czy w NMO też się to może zdarzyć i po dłuższym okresie nielogowania dowiem się, że konto nie istnieje?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Przyczyna dezaktywacji konta MO

Też chciałem zostać przy starym MO, ale dla nowego Numeru już nie mogłem założyć konta na starym.

Na starych numerach do multiboxa mogę zalogować się starymi logami.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 61
  • 1

Przyczyna dezaktywacji konta MO

Dla nowego numeru też można założyć konto w starym MO, niedawno to zrobiłam 🙂

O tym, że stare MO jest lepsze od NMO przekonuje się na każdym kroku, choćby w tej sytuacji. Na początku wpisywałam ustalony login i dostawałam info, że login lub hasło są błędne. Pomyłka może się zdarzyć więc próbowałam różnych kombinacji myśląc, że coś źle podaje. W końcu jako login wpisałam nr telefonu (tu już błąd jest wykluczony) i wtedy dowiedziałam się, że konto nie istnieje. Komunikat: login lub hasło są błędne a info: Konto nie istnieje to całkowicie inny stan rzeczy.

W NMO logowanie odbywa się tylko mailem, nie można stosować zamiennie nr telefonu tak jak w starym. Gdyby usunięto mi konto w NMO to wpisując login (maila) pewnie pokazywałoby się: błędny login lub hasło i bym tak próbowała w nieskończoność, bo o tym, że konto zostało zdezaktywowane nie miałabym jak się dowiedzieć 🙂

 

 

Znalazłam link z rejestracji innego konta:

 

Dziękujemy za rejestrację na stronie orange.pl, aby dokończyć ten proces konieczne jest potwierdzenie adresu e-mail. Kliknij poniższy link

 

Nie ma podanego czasu w jakim trzeba go potwierdzić ale pewnie jakiś limit czasowy jest. Przypuszczam że brak tego potwierdzenia doprowadził do skasowania konta.