Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie numeru... a po nim, na koncie figuruje dalej tymczasowy

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Przeniesienie numeru... a po nim, na koncie figuruje dalej tymczasowy

Witam!

 

Otóż jestem już abonentem w Orange, włącznie z przeniesionym numerem. Wydaje się że wszystko jest OK:)

 

Znalazłem jednak pewną niedogodność. Na koncie zarządzam Love oraz dwoma prepaidami. W zakładce Love figuruje numer telefonu oraz numer Neostrady. Problem z tym że figurujący numer telefonu jest tymczasowy, który został mi przydzielony ok 2 miesięcy temu a który przedwczoraj deaktywował się na rzecz nowego, przeniesionego z innej sieci. Numeru przenoszonego nie widać a jak kliknę właściwości na byłym tymczasowym, otrzymuję komunikat błędu lub braku uprawnień. Dopiero jak zaloguje się na....osobne konto starego numeru tymczasowego (stary interfejs), widzę swój przeniesiony numer! Natomiast na aplikacji wybieram dodaj numer/usługę i dostęp jest, ale po zamknięciu i otworzeniu apki, numeru już nie widać.

 

Nazwa konta numeru tymczasowego to numer telefonu. Nie ukrywam że z chęcią bym usunął to konto i założył nowe, na którym nazwa będzie przypominać przeniesiony abonamentowy numer:)

Czy taka operacja (usunięcie konta z numerem tymczasowym na którym "siedzi" numer przeniesiony) nie skomplikuje sprawy związanej z konfiguracją konta Love?

 

W efekcie końcowym chciałbym aby aktywny w Orange już przeniesiony numer, był dostępny na moim koncie głownym i "siedział" tym gdzie powinien, czyli w zakładce usługi "Love"

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru... a po nim, na koncie figuruje dalej tymczasowy

Lepiej poproś na czacie by zmigrowali Ci wszystkie numery nowej wersji. Stara niebawem będzie wyłączona.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru... a po nim, na koncie figuruje dalej tymczasowy

Lepiej poproś na czacie by zmigrowali Ci wszystkie numery nowej wersji. Stara niebawem będzie wyłączona.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Przeniesienie numeru... a po nim, na koncie figuruje dalej tymczasowy

Generalnie to z tymi wersjami jest bałagan, który chyba czym dalej - tym jeszcze większy bałagan tworzy:) Na to forum loguje się na login prepaida którego nie będę mieć dożywotnio u siebie. A na głównym prepaidzie miałem konto AXD, które z kolei nasi tutejsi oficjele z Orange przenosili mi po innym bałaganie:) A teraz logując się na forum z "głównego prepaida" widzę "zachętę" do utworzenia nicka...

 

Generalnie nie nadążam za tymi nowinkami 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru... a po nim, na koncie figuruje dalej tymczasowy

Każda część serwisu to inne konto. Po nowym roku mają być zmiany i jedno chyba już w końcu.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Przeniesienie numeru... a po nim, na koncie figuruje dalej tymczasowy

Samo się "zmigrowało". Dziś rano zauważyłem zmianę, tymczasowy numer został usunięty a w jego miejsce pojawił się numer przenoszony.

 

Zauważyłem też inne ciekawostki na koncie głównym.

 

Numery telefonów mają inne opcje ustawiania blokad. I tak, jeden prepaid ma ich najwięcej bo:

DCB - blokada Content
DCB - blokada Erotyka
DCB - blokada Stref Premium
DCB - blokada całkowita

Blokada *7xxx
Blokada Połączeń 0700 i 0701
Blokada Połączeń z Numerów Zastrzeżonych
Blokada Streaming
Blokada na Usługi Elektroniczne
Blokada otrzymywania MMSów Specjalnych MT
Blokada otrzymywania SMSów Specjalnych MT
Blokada powiadomień o kosztach połączeń
Blokada połączeń 0800 i 0801
Blokada prezentacji własnego numeru CLIR
Blokada usług Premium
Blokada wysyłania MMSów Specjalnych
Blokada wysyłania SMSów Specjalnych

 

 

Drugi perpaid ma już:

 

Blokada na Usługi Elektroniczne
Blokada otrzymywania MMSów Specjalnych MT
Blokada otrzymywania SMSów Specjalnych MT
Blokada Połączeń 0700 i 0701
Blokada Połączeń z Numerów Zastrzeżonych
Blokada prezentacji własnego numeru CLIR
Blokada wysyłania MMSów Specjalnych
DCB - blokada Content
DCB - blokada Erotyka

 

 

Natomiast numer abonamentowy:

 

Blokada dostępu do serwisów premium
Blokada MMS MT
Blokada na Usługi Elektroniczne
Blokada otrzymywania SMSów Specjalnych MT
Blokada połączeń *7xxx
Blokada połączeń 0700 i 0701
Blokada prezentacji własnego numeru CLIR
Blokada SMS MT
Blokada wysyłania MMSów Specjalnych
Blokada wysyłania SMSów Specjalnych
Blokady usług Premium

 

Prepaidy to karty internetowe.

Każdy ma coś innego 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru... a po nim, na koncie figuruje dalej tymczasowy

Zawsze możesz dostosować usługi jak chcesz

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Przeniesienie numeru... a po nim, na koncie figuruje dalej tymczasowy

Ja to rozumiem, tylko dlaczego jeden prepaid ma ich więcej a drugi mniej? Oba mają ważne konta, oba to Orange free na kartę", jeden prepaid ma ok 5 lat życia a drugi ok ośmiu, dziewięciu. Na prepaidzie gdzie usług blokad jest najwięcej, można wyłączyć PIN. Starszy prepaid miał wymienianą kartę na LTE i niestety PIN-u nie da się wyłączyć. Szukam jakichkolwiek różnic i odpowiedzi, dlaczego:)  Ponadto niektóre nazwy są inne ale jakoby te same funkcjonalnie 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru... a po nim, na koncie figuruje dalej tymczasowy

Masz pewnie różne taryfy techniczne bo w Orange do każdej taryfy są różne warianty w zależności od daty aktywacji czy sposobu rejestracji sim.
Anonim

Nie dotyczy

Przeniesienie numeru... a po nim, na koncie figuruje dalej tymczasowy

@krzem  jeśli zależy ci na wyłączeniu pinu, to wypada tą sim kartę wymienić, obstawiam że też kilku letnia jest, bo wszystkie nowe pozwalają wyłączyć pin, co do blokad na prepaid, starsze karty mają mniej tych blokad, czasem to zależne od taryfy, ale głównie od obsługiwanych usług na sim karcie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Przeniesienie numeru... a po nim, na koncie figuruje dalej tymczasowy

Dzięki, wezmę to pod uwagę, chociaż właśnie na tej starszej karcie miałem bez PINu a dopiero po wymianie PINu ściągnąć nie można 🙂 Wymieniona karta ma przynajmniej 3 latka.