Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przekierowanie z MO na NO (sugestia)

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Przekierowanie z MO na NO (sugestia)

Kroki do logowania rozpocząłem z konta głównego, czyli z usług stacjonarnych, które jest powiązane z forum NO:
1- https://www.orange.pl/zaloguj.phtml
2- https://www.orange.pl/slr/pl/konto/obsluga_online/podsumowanie/ usługi stacjonarne (Podsumowanie)
3- https://www.orange.pl/moj_orange usługi mobilne>Wokół Twojej oferty>Opis Twojego urządzenia>ustaw (jest pusta). Więc rozwijam dalej> Kontakt https://www.orange.pl/esupport_b2c_contact_client.phtml >Zapytaj społeczność Nasz Orange>klikam w Zapytaj i przekierowania na https://nasz.orange.pl/ >Zaloguj. O dziwo, przekierowało mnie na konto @bronzub, które już na forum pomogliście mi rozgryźć. Z ciekawości otworzyłem też wiadomości priv. Zaznaczam, że chciałem zapytać na forum NO o przygotowaną wcześniej treść zapytania.

2017-09-23 (1).png2017-09-23.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36870
  • 1371

Przekierowanie z MO na NO (sugestia)

W podanych krokach logujesz się na konto stacjonarne, które w innym wątku pisałeś, że masz powiązane z kontem burebusek.

Na poziomie Mój Orange Twoje działania powodują przelogowanie na usługę mobilną (komórkę). Wtedy masz jak pisałeś powiązane konto burebusek1.

Na dziś inaczej nie będzie. Trwają prace nad betą Mój Orange i otwartą jest kwestia czy nowe logowanie będzie i na Nasz Orange. To pytanie do czy . Może w przyszłości nie będzie galimatiasu, że teoretycznie każda usługa to oddzielne konto na portalu orange.pl (a co tym idzie powiązanie konta mój Orange i Nasz Orange).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36870
  • 1371

Przekierowanie z MO na NO (sugestia)

W podanych krokach logujesz się na konto stacjonarne, które w innym wątku pisałeś, że masz powiązane z kontem burebusek.

Na poziomie Mój Orange Twoje działania powodują przelogowanie na usługę mobilną (komórkę). Wtedy masz jak pisałeś powiązane konto burebusek1.

Na dziś inaczej nie będzie. Trwają prace nad betą Mój Orange i otwartą jest kwestia czy nowe logowanie będzie i na Nasz Orange. To pytanie do czy . Może w przyszłości nie będzie galimatiasu, że teoretycznie każda usługa to oddzielne konto na portalu orange.pl (a co tym idzie powiązanie konta mój Orange i Nasz Orange).
Anonim

Nie dotyczy

Przekierowanie z MO na NO (sugestia)

@Piotrekk85, dziękuję Emotikon: Szczęśliwy Moim pragnieniem jest, by w nieodległej przyszłości ten galimatias, jak piszesz, przeszedł do lamusa. Każde spostrzeżenie, a o co zabiegał @Artur, i co czynię, powinno motywować do poprawy. Jak zauważam, w wielu obszarach wszyscy się starają Emotikon: Bardzo szczęśliwy Osobiście dziękuję smerfowi pracusiowi, smerfetce i wszystkim smerfom razem wziętymBardzo szczęśliwy kot


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36870
  • 1371

Przekierowanie z MO na NO (sugestia)

To mam radę by może przeredagować pierwszy wpis (nie minęła jeszcze doba więc powinno być to możliwe). Bo tak się to czyta - czytelnik ma wrażenie, że jest błąd. A nie sugestia do zmiany/poprawy.

 

Narysuję na rysunku jak jest obecnie (pominę zaszłości historyczne ale przeżyłem rebranding od środka firmy, więc coś w głowie zostało).

obecnie.png

Tak naprawdę punktem wyjścia jest konto na portalu orange.pl. A potem przechodzi się do kolejnych "usług/serwisów" w domenie. Co więcej konto nie musi być powiązane z usługą, do założenia wystarczy dowolny adres email. I ogólnie (poza wyjątkami) jest tak jak wyżej. 

To ma swoje plusy i minusy - np. na poziomie www możliwym jest powiązanie 8 kont - nawet jeśli mają różnych właścicieli - wystarczy odpowiednia autoryzacja. Niestety powiązania nie widać w aplikacji mobilnej. Podobnie jak opisałeś - jak masz dwie usługi (lub więcej), przechodząc do Nasz Orange czy Telewizji Tu i Tam - widzisz inne konta.

 

Z tego co mi udało ustalić i różne przecieki tutaj na forum beta Mój Orange ma mieć inny punkt wyjścia.

Tam od adresu email ma być powiązany PESEL. A od PESELu widok wszystkich usług.

Czy dalej będzie związek z innymi usługami - to jeszcze wiele miesięcy chyba do finału prac.

nowe.png

Anonim

Nie dotyczy

Przekierowanie z MO na NO (sugestia)

@Piotrekk85, dzięki jeszcze razEmotikon: Szczęśliwy


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6107
  • 109

Przekierowanie z MO na NO (sugestia)

Do wszystkiego, co napisał Piotrekk85 (wow!) mogę już tylko dodać, że nawet po wejściu nowego konta Mój Orange - na początku do innych stron (np. forum czy MultiBox) trzeba będzie logować się osobnymi danymi, niestety 😞 No ale dzięki temu nie będzie podziału na usługi, więc jedno konto będzie służyło do logowania się do wszystkich usług mobilnych i stacjonarnych (telefon komórkowy, Neostrada, itd.) i to jest super!, a drugie konto będzie służyło do logowania do forum i innych usług.
Docelowo oczywiście ma być wspólne logowanie do wszystkich usług, ale to są bardzo skomplikowane sprawy, więc może jeszcze "wiele wody w młynie upłynąć" nim się zadzieje.