Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Praca zdalna, serwis randkowy - bezpieczeństwo


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Praca zdalna, serwis randkowy - bezpieczeństwo

Od czasu do czasu zaglądam na stronę CERT jak i blog Orange, chętnie czytając teksty Michała. Naprawdę warto, aby nie dać się oszukać. Zawsze warto przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa poruszania się w sieci.

Jednym z tematów wartych przeczytania, praca zdalna:

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/praca-zdalna-nie-to-przekret/

Kusząca sprawa, a jednak trzeba trzymać się na baczności.

Trochę wcześniej był opublikowany temat:

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/romance-scam-czyli-wyskakuj-z-kasy/

Serwisy randkowe mnie nie interesują, nie mniej artykuł przeczytałem z ciekawości, jak można zostać oszukanym w takim serwisie.

Jak bumerang wracają słowa jednego z konsultantów na infolinii: "Teraz internet to jest jak pole minowe".

 


________________
* Przeniesione z działu O społeczności, doprecyzowanie tytułu – moderator Michał

 

5 ODPOW. 5

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Praca zdalna, serwis randkowy - bezpieczeństwo


@ketrasaArturnapisał(-a)

Jak bumerang wracają słowa jednego z konsultantów na infolinii: "Teraz internet to jest jak pole minowe".


zamawianie usług na infolinii też


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Praca zdalna, serwis randkowy - bezpieczeństwo

Najsłabsze ogniwo jest między krzesłem a monitorem. 

Polecam obejrzeć lub poczytać o socjotechnice i Kevinie Mitnicku. Łamał ludzi podstępem a nie zabezpieczenia komputerowe. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Praca zdalna, serwis randkowy - bezpieczeństwo


@pirenejnapisał(-a)
...zamawianie usług na infolinii też

@pirenej , nie do końca to prawda. Prędzej objawy na ekranie smartfona, że to SPAM wzdrygnie ciałem, że to coś nie halo, ale jak zamawiasz sam, to możesz trafić na bardzo kumatego konsultanta, który doradzi i pomoże skutecznie. Reguła bez wyjątków nie istnieje😊


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Praca zdalna, serwis randkowy - bezpieczeństwo

Najbardziej zdradliwe pole minowe to aplikacja MO. Przypomina jako żywo grę w "sapera". Ostatnio wyświetla mi mrugający baner którego nie da się zamknąć bez wejścia w tryb składania zamówienia. Tak że może czas najpierw tę belkę z własnego oka wyjąć, zanim zacznie się innym źdźbła wyszukiwać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Praca zdalna, serwis randkowy - bezpieczeństwo

@j131 , jeszcze inne zdradliwe rzeczy się dzieją. Ale to wpiszę w nowym temacie.