Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ponowna edycja posta w innym środowisku powoduje zamianę treści


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17816
  • 186

Ponowna edycja posta w innym środowisku powoduje zamianę treści

@Anonim, @Piotrekk85, @Anonim ja już (w swojej ocenie) winę przypisałem Androidowi, ale tak po zastanowieniu, to trochę dziwne dlaczego kłóci się jego kodowanie z kodowaniem w Chrome, przeciez oba firmowane są przez Google. W obu urządzeniach nie zmieniałem nic systemowo, jako domyślny język mam PL, więc przyczyna tkwi gdzieś indziej niż sam język... Wiem, że czasami w windowsie kłopoty sprawiają znaki niedrukowalne, to może akapitowi by coś można było przypisać, ale dlaczego jeszcze zamienia wskazanie innego użytkownika, czyli kasuje @ i login?

Anonim

Nie dotyczy

Ponowna edycja posta w innym środowisku powoduje zamianę treści

@Misiek62, myślę, że rozwiązanie tkwi w narzędziach programisty (F12), a to wyższa szkoła jazdy. Jak kiedyś poczytałem i sprawdzałem u siebie (bez "grzebania"), to raczkiem się wycofałem Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Anonim

Nie dotyczy

Ponowna edycja posta w innym środowisku powoduje zamianę treści


Piotrekk85 napisał(-a):
Na nie każdej przeglądarce można zmienić kodowanie (na Edge na dziś się nie da). Najprostszym jest nie używanie żadnych tzw. encji HTMLa przy pisaniu (wyjaśnienie czym są encje http://konfiguracja.c0.pl/webpl/encje.html ).

Wszystkie przeglądarki poprawnie obsługujące HTML, pozwalają na wstawienie znaków specjalnych za pomocą encji nazwanych, czyli predefiniowanych zmiennych. Encje nazwane mają postać: &nazwa_encji;. Wstawienie encji oznajmia znak „&”, a jej zakończenie znak „;”. Tych nazwanych encji jest niewiele. Listę wszystkich encji nazwanych można znaleźć pod adresem http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html  Nie wszystkie przeglądarki poprawnie obsługują wszystkie rodzaje encji. Najbezpieczniejsze są encje nazwane. Jeśli zadeklarujesz kodowanie UTF-8, znaki Unicode możesz wstawiać bezpośrednio do dokumentu bez użycia encji. Zostaną wtedy wyświetlone prawidłowo w każdej przeglądarce, pod warunkiem, że ta obsługuje Unicode. Większość nowoczesnych przeglądarek nie ma z tym problemu. Na mojej EDGE też w trakcie edycji wskoczyła encja HTML  , ale tylko na czas ładowania, po którym to tekst wskoczył poprawnie. Szkoda że nie zrobiłem screena. Może kiedyś będzie taka sposobność.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32340
  • 36318
  • 1367

Ponowna edycja posta w innym środowisku powoduje zamianę treści

Może zespół NO coś się wypowie. Trzeba może zmienić edytor i wyłączyć HTML - wtedy mniej problemów będzie. Ale paru bajerów nie będzie...