Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

Anonim

Nie dotyczy

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

@xeth  nowe Mój Orange ma przypisane usługi po PESEL, więc po kasacji konta, numer się odłączy, bardzo dziwne działania prowadzisz i jako programista nie umię cię zrozumieć, czego ty się boisz...

Tak na marginesie, kup starter Orange i rok ważności konta włącz, do tego numeru przypisz konto Mój Orange, nie musisz już z tego numeru korzystać po weryfikacji konta (byle numer był na ciebie zarejestrowany).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

Nie nie odłączy się numer zostaje w systemie.

Przy ponownym zakładaniu konta mogę go zmienić na inny ale do póki tego nie zrobię będzie tam już na wieki wieków.

Mój orange jest częścią konta abonenckiego i wyłączenie, usunięcie czy jak by to tam nie nazwać powoduje tylko to że jako abonent nie mogę tam wejść dla operatora ono nadal działa.

Anonim

Nie dotyczy

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

@xeth  więc zrób jak napisałem post wcześniej, jeśli zależy ci na koncie Mój Orange na portalu www, aplikacja z Google Play nadal ci działa i będzie działać, bo ona powiązana jest ze starą wersją Mój Orange, które na portalu powoli wygaszają, ale aplikacja nadal działa.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

Nie wiadomo jak długo będzie działać, no i w aplikacji niczego nie można zmienić na swoim koncie jest tylko podgląd.

Anonim

Nie dotyczy

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

@xeth  masz w niej podgląd swojej usługi, nic tam nie potrzeba zmieniać, jak chcesz coś zmienić, to BOK Orange i zgody wycofaj czy co tam chcesz, można też z czat skorzystać, lub listownie jak wolisz.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

Widzę na tym koncie stary numer telefonu i chciał bym usunąć. Co jest niemożliwe. Przez czat ani rozmowę z konsultantem też się nie da. Na prawdę nie rozumiem co jest z tą firmą ze jeśli już zdobędą jakiś numer telefonu to w żaden sposób go potem nie można wykasować z ich bazy?

Anonim

Nie dotyczy

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

@xeth  starego numeru nie wykasujesz z bazy czy konta MO, będzie wisieć, to odgórnie jest narzucone, nie chcesz elektronicznych śladów pozostawiać, to sim karty czy internet w odstawkę, wtedy twoje dane będą mniej rozpowszechnione, ale co się rozlało to już pozostanie i sporo lat ten numer powisi w Orange i twoje dane.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

@xeth wgląd do Twoich danych masz tylko Ty. Operator nikomu nie może udostępnić informacji o Tobie, chyba że na polecenie organów ścigania.

Zrób jak @Anonim wspomniał w jednym z postów. Kup starter Orange za 5 PLN, aktywuj Rok Ważności Konta, SMS o treści START na numer 8002 i podmień numer systemie.

Zainstaluj sobie apkę Mój Orange 4.15. Jak się da, to 5.0. Tam będziesz miał dostęp w płatnościach do swojej faktury.

Przez stronę internetową możesz założyć konto Nowy Mój Orange i tam też jest dostęp do faktury.

Innych możliwości oferowanych przez operatora do dostępu systemowego do faktury nie ma 

Inny sposób otrzymania faktury to infolinia 510 100 100, czat, salon Orange lub trzeba zgłosić chęć otrzymywania faktury tradycyjnie w wersji papierowej pocztą, ale tracisz wtedy zniżki.

Orange modernizuje system informatyczny, wprowadza zabezpieczenia i nie ma obowiązku utrzymywania starego rozwiązania informatycznego, z którego korzystałeś do odczytu faktur.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

Według RODO przysługuje mi prawo do usunięcia i sprostowania danych zresztą samo Orange na swojej stronie o tym piszę

Do praw przysługującym osobom, których dane są przetwarzane, należą: prawo do sprostowania (poprawienie) danych, usunięcia danych (bycia zapomnianym), ograniczenie przetwarzania, prawo dostępu do danych, prawo do przeniesienia (przeniesienie) danych.

No to chciał bym skorzystać ze swojego prawa i informuje Orange że nie posiadam numeru telefonu a ten który mają nie jest mój i należy go usunąć.

Wiec chyba powinni się wywiązać ze swojego obowiązku i go usunąć ?

 

 

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

@xeth patrząc z drugiej strony, nie powinneś podawać fałszywych danych, skoro to nie jest Twój numer, a podałeś go do weryfikacji.