Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

Witam jakiś czas temu znowu Orange coś mieszał w systemie no i moje stare konto przestało działać.

Byłem zmuszony założyć od nowa oraz podać i zweryfikować numer komórkowy, czego nie chce robić po wielu telefonach do biura obsługi tygodniach oczekiwania gdzie nikt nigdy do mnie nie oddzwonił z rozwiązaniem problemu dziś w końcu założyłem konto, tak jakby...

Po kilku rozmowach z konsultantami dowiedziałem się że numer potrzebny jest tylko do rejestracji i mogę podać jakikolwiek, znajomego kogoś z rodziny, itp nie będzie potem potrzebny ani w jakikolwiek sposób wykorzystywany.

Oczywiście okazało się to nie prawdą po pomyślnej weryfikacji i wejściu na swoje konta okazało się że numer został na stałe przypisany do konta a niektóre opcje trzeba potwierdzać kodem SMS.

Obecnie konto jest w trakcie usuwania a ja nie mam dostępu do moich danych ustawień i faktur jedyne rozwiązanie to według Orange papierowe faktury bo konto bez numeru nie będzie działać i już i generalnie mam się wypchać jak mi się nie podoba.

 

 

37 ODPOW. 37

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

@xeth konto Nowy Mój Orange nie tylko ma potwierdzanie zmian kodem otrzymanego SMS-em. Może je założyć tylko użytkownik z PESEL-em. Więc jest zawężone tylko dla użytkowników krajowych.

 

Obecnie zostaje jeszcze możliwość korzystania z apki Mój Orange 4.15, gdzie według mnie są najbardziej aktualne dane i dostęp do wszystkich usług, jakie siema w Orange.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

Apkę mam, niestety nie ma tam wszystkich danych które są na stronie no i pewnie jak ją odinstaluje nie zaloguje się już ponownie.

 

Jak dla mnie sytuacja jest kuriozalna podpisując umowę zgodziłem się na dostarczanie faktur na Mój Orange teraz mnie od tego odcięli. Konsultanci twierdzą że wszystko jest w porządku bo przecież mam wybór i mogę przypisać do tego konta numer telefonu a że nie chce to tylko i wyłącznie moja wina.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

@xeth podawałeś e-maila do otrzymywania faktur? Ja dostaje w aplikacji oraz na maila.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

Nie chce na majla, bo oprócz rachunków chce mieć też dostęp do swoich danych i ustawień.

 

Obecnie Orange faktur nie dostarcza mi wcale a na pytanie gdzie one są to odpowiadają że na Mój Orange i mogę je tam sobie odebrać a że nie chce to nie ich problem.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

@xeth to również i Twoja spraw, bo deklarowałeś się przy podpisaniu umowy na otrzymywanie faktur drogą elektroniczną. Z tego tytułu otrzymałeś dodatkowe zniżki. Więc do Twojego obowiązku należy odczytanie.

Jak kiedyś reklamowałem problem z dostępem do Mój Orange. Reklamacja rozpatrzona negatywnie, a w odpowiedzi dostałem, że Mój Orange nie jest usługą główną operatora. To tylko dodatek do zarządzania kontem i nie muszę mieć do niego dostępu. Ale opłacić faktury już muszę w termie. Zostaje jeszcze otrzymywanie informacji o wysokości opłaty faktury dzwoniąc na infolinię lub pisząc na czacie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

Moim obowiązkiem jest odczytanie ale już nie mam obowiązku podawać numeru telefonu do tego celu.

 

Z mojej strony wygląda to tak że działało teraz nie działa i teraz ja muszę spełnić jakieś dodatkowe kryteria o których nigdy nie było mowy przy podpisywaniu umowy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

@xeth tylko tak, Orange zabrał wygodne narzędzie do sprawdzania faktur, ale nie ma sensownej alternatywy. I człowieku radź sobie. Może być jeszcze opcja powrotu do faktur w wersji papierowej, gdzie listonosz będzie dostarczał, niestety listem zwykłym, co również nie gwarantuje skutecznego doręczenia.

 

Zapomniałem dodać, można w salonie co miesiąc poprosić o wydrukowanie faktury. Tylko czy to wygodne, aby w kolejce czekać godzinami, aby dostać fakturę.

 

W umowie nie jest wspomniane w jaki sposób będzie faktura odebrana przez użytkownika i opłacona. Ma się zgadzać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

A jak to jest z obowiązkiem dostarczenia faktury Orange ją dostarcza czy nie skoro ona trafia na nieczynne konto ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nowy mój orange i przymus podawania numeru telefonu.

@xeth pół roku temu mój braciak kończył umowę w Orange. Po przeniesieniu numeru do konkurencji po zakończeniu umowy konto Mój Orange zostało zamknięte. Nie miał więc już dostępu do faktur. Zakładał, że wszystkie opłaciło, a po trzech miesiącach otrzymał listownie od Orange zaległą fakturę z odsetkami i informacją, że jeżeli nie zapłaci do wyznaczonego terminu, to zaleglość kierują do komornika.

 

Ponieważ masz obecnie aktywną usługę w Orange, to po braku wpłaty zablokują Tobie numer. Więc jak nie odczytasz faktury i nie uregulujesz należności, to Orange w inny sposób wymusić na Tobie zapłatę, ale z dodatkowymi konsekwencjami finansowymi i blokowanie usług.