Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa strona o roamingu - kilka sugestii/uwag


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa strona o roamingu - kilka sugestii/uwag

Na początek duży plus za przygotowanie nowej strony roamingowej https://www.orange.pl/view/roaming

 

Ale mam kilka propozycji uzupełnień/uwag (a nie ma opcji do zgłoszenia):

1) dodanie info o kodzie *123 na prepaidzie

2) przydałby się kącik techniczny o roamingu z tematami ala (jak włączyc roaming danych w ue, by nie używać apn euinternet jak się pobiera, nie zawsze dzialającycm lte itp)

3) mapka z kosztami połączeń ma wiele bugów:

Przy dzwonieniu z Polski do Niemiec stawki są takie:

Minuta za rozmowy wychodzące

1,48 zł

Minuta za rozmowy przychodzące

Bezpłatnie

SMS wychodzący

0,60 zł

MMS wychodzący

3,02 zł

Opłata za transfer danych

Zgodnie z Twoim Limitem GB w UE. Sprawdź swój Limit: pobierz aplikację Mój Orange lub wyślij bezpłatny SMS o treści ILE pod numer 8095

 

Albo Niemcy do USA:

Minuta za rozmowy wychodzące

5,24 zł

Minuta za rozmowy przychodzące

Bezpłatnie

SMS wychodzący

1,51 zł

MMS wychodzący

3,03 zł

Opłata za transfer danych

Zgodnie z Twoim Limitem GB w UE. Sprawdź swój Limit: pobierz aplikację Mój Orange lub wyślij bezpłatny SMS o treści ILE pod numer 8095

 

itp itd

18 ODPOW. 18

Zespół Nasz Orange
  • 1102
  • 7694
  • 79

Nowa strona o roamingu - kilka sugestii/uwag

Dzięki @Piotrekk85 za uwagi, przekażemy je do właściwej osoby 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa strona o roamingu - kilka sugestii/uwag

Nie chce mi się zakładać nowego tematu ale ten film z youtuba https://youtu.be/IJyAolJt2Bo nie mogę zostawić bez komentarza. Doceniam dobre chęci i cenię inicjatywę bo warto edukować klientów o zasadach FUP w roamingu, ale warto robić to dobrze. A nie pobieżnie i bez omowienia haczyków. Ten film wiele osób może źle odebrać i narazić się na opłaty.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Nowa strona o roamingu - kilka sugestii/uwag

Pani na filmiku prawdę przecież mówi. Jakich haczyków ci tu brakuje?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa strona o roamingu - kilka sugestii/uwag

Np. Przepisy unijne mówią o korzystaniu z roamingu UE do 4 miesięcy. A nie korzystaniu z usług telekomunikacyjnych na terenie UE poza Polską (mamy przecież wifi calling czy może i inne tego typu usługi). Te okres 14 dni na sprawdzenie czy jesteś w sieci macierzystej czy roamingu UE też wg mnie nie jest jednoznaczny wg filmu. Już nie będę rozwijał wątków z forów prawnych by nie dawać powodów ludziom to bezsensownych reklamacji... Ale jak to się mówi: kto sieje wiatr, zbiera burze. Nie trzeba było rok temu znosić roamingu czy obiecywać bezpłatnych międzynarodowych.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Nowa strona o roamingu - kilka sugestii/uwag

O 14 dniach to pani tak jasno mówiła, że ja zrozumiałem. No chyba, że to nie jest prawdą?

Natomiast tego co napisałeś: "Np. Przepisy unijne mówią o korzystaniu z roamingu UE do 4 miesięcy. A nie korzystaniu z usług telekomunikacyjnych na terenie UE poza Polską (mamy przecież wifi calling czy może i inne tego typu usługi)", to czytam 30ci raz i nie rozumiem o co ci chodzi (a co ma wifi calling do roamingu?!), może pisz jaśniej dla mniej kumatych 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa strona o roamingu - kilka sugestii/uwag

Dam przykład: jesteś w Niemczech non stop. Korzystanie z roamingu nie jest jedyną opcją na wykonanie np. połączeń. Z wifi calling można m.in. korzystać tylko z wifi bez roamingowej sieci. Więc zrównanie przebywania poza Polską z korzystaniem z roamingu nie jest pełną informacją.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Nowa strona o roamingu - kilka sugestii/uwag

Ale to jest jakiś akademicki filozoficzny przykład - 1% użytkowników wie, co to w ogóle jest wifi calling a 0.1% z tego korzysta, daj pan spokój 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa strona o roamingu - kilka sugestii/uwag

Tak samo jak mapka z kosztami połączeń międzynarodowych. Pewnie 5% klientów korzysta więc można ich nie informować o pełnych opłatach...

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Nowa strona o roamingu - kilka sugestii/uwag

Zaniżyłeś 🙂 Z międzynarodowych na pewno korzysta więcej ludzi...

A gdzie ta mapka i co tam schrzanili?