Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konta z wieloma numerami a aplikacja na Androida


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 62
  • 2

Konta z wieloma numerami a aplikacja na Androida

Nie wiem kto to pisał i czy ktokolwiek testował (podejrzewam, że nikt) ale konto MO z wieloma numerami telefonu po prostu nie działa w aplikacji.

 

Odpalam apkę, loguję się na konto, widzę dane mego konta. OK.

 

Na stronie mogę wybrać czy chcę sprawdzić dane swego numeru czy córki numeru. W aplikacji się nie da.

 

No to wchodzę w konta (czyli ikona 'ludziki' w bocznym menu). Widzę swoje konto poprawnie. I jest opcja "Dodaj".

 

Jak wpisuję numer córki to mam "podaj hasło". Jakie hasło? Te od konta nie pasuje (dostaję info o błędnym haśle).

 

No to może 'Rejestracja'? ******. "Ten numer jest już zarejestrowany".

 

Naprawcie to.


Screenshot_20171006-230358.png
24 ODPOW. 24

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Konta z wieloma numerami a aplikacja na Androida

@TJZS, wydaje mi się, że to nie błąd. Chodzi o to, że w obecnej wersji - każda usługa musi mieć osobne konto. Wiem, słabe 😕 Gdy to projektowano, kilka lat temu, wydawało się sensowne. Nowe konto, które powoli udostępniamy coraz większej liczbie osób - jest wspólne dla wszystkich usług i już nie ma tego utrudnienia.

Póki co zrób tak - wybierz przypomnienie hasła i podaj numer córki - nie musisz pamiętać loginów, wystarczy, że podasz numer telefonu. Tylko, jeśli dobrze pamiętam - musisz mieć jej telefon, bo przyjdzie hasło. Potem ustalasz nowe hasło i logujesz się na jej konto ustalonymi na nowo danymi. Spróbujesz? Daj znać, czy się udało.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 62
  • 2

Konta z wieloma numerami a aplikacja na Androida

Toż to bez sensu jest.

 

Czy jak ma się kilka innych usług u was to też konto per usługa?

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 62
  • 2

Konta z wieloma numerami a aplikacja na Androida

Dodam, że jak się loguję na stronie do 'Mój orange' to mam wybór numerów telefonu i to po prostu działa.

 

Skopaliście.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Konta z wieloma numerami a aplikacja na Androida

@TJZS, zgadzam się, że nie jest to wygodne rozwiązanie i właśnie je zmieniamy. Proszę, następnym razem powstrzymaj się z niepotrzebnymi epitetami wobec innych osób czy grup osób.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 62
  • 2

Konta z wieloma numerami a aplikacja na Androida

To ja poczekam na wersję w której będzie to działać w aplikacji tak jak na stronie teraz działa.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Konta z wieloma numerami a aplikacja na Androida

Ok, jest to jakieś rozwiązanie 🙂

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Konta z wieloma numerami a aplikacja na Androida

@TJZS, Nie taki diabeł straszny...opcja generowania nowego hasła jest prosta, a połączenie kont możliwe i działa 😉 Potrzebny jest tylko net, trochę cierpliwości i w Twoim przypadku na chwilę telefon Twojej córki 🙂

IMG_20171007_002205.png

Co do samej appki w nowej wersji, będę uparcie powtarzał, że jest to młode narzędzie, wstępnie testowane, nad którym jeszcze trwają prace...cierpliwości

 

Pozdrawiam

Maciej

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 62
  • 2

Konta z wieloma numerami a aplikacja na Androida

@mabud73 wiesz, teraz to jak wbijam się na stronę to mam oba konta pod ręką. A tam da się zrobić rzeczy, których aplikacja niestety nie umie.

Więc opcja migracji drugiego numeru do oddzielnego konta (a tak rozumiem funkcjonalność aktualnej aplikacji) jest mi nie na rękę.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Konta z wieloma numerami a aplikacja na Androida

To fakt 1, appka nie jest w 100% funkcjonalna jak www. Na to potrzeba trochę czasu... ale i tak wiele rzeczy jest do dyspozycji... podgląd połączeń, faktur, limitów, pakietów, itp. Fakt 2...brak jest dostępu do zarządzania blokadami i usługami dodatkowymi, ale myślę że z czasem to się jednak zmieni. Tymczasem, powtórzę się, cierpliwości życzę i dobrej nocy 🙂

@edit: mały "corect"... dostęp do blokad i usług dodatkowych jest i jest w pełni odzwierciedleniem www 😉