Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki sens ma wprowadzenie w apce odbieranie rabatu do abonamentu?

Anonim

Nie dotyczy

Jaki sens ma wprowadzenie w apce odbieranie rabatu do abonamentu?

Orange jako operator układa oferty. To klient decyduje, czy przedłuża/zawiera umowę na takich warunkach czy też korzysta z usług konkurencji/pozostawia na obecnych zasadach. Można również podpisać umowę o wybrać faktury papierowe albo nie korzystać z MO decydując się na utratę tego rabatu. Oczywiście warto jeśli sprzedawca informuje o tym wymogu (a wiadomo równie to bywa stąd mój wcześniejszy post z apelem o czytanie umów). Podobnie jest z rabatem za zgody marketingowe. 

 

Dla mnie jako osoby korzystającej ze smartfona taki wymóg nie byłby problem. Tym bardziej, jak używa się z telefonu codziennie (niektórzy naprawdę intensywnie). Sama mam aplikacje od operatora mojego numeru komórkowego oraz internetu, to dla mnie duże ułatwienie w zarządzaniu usługami. No i Orange daje zachętę w postaci Środy z Orange które moim zdaniem warto sprawdzać, często można złapać dodatkowe GB. A dla sporej części osób darmowy transfer to przydatna sprawa. Oczywiście ktoś może mieć same usługi stacjonarne więc na te gratisy się nie łapie. 

 

Problem pojawia się w przypadku osób które nie korzystają z takich udogodnień techniki, głównie starszych. Wcześniej wymóg wysyłki faktur elektronicznie obchodzili wskazując właśnie fakturę na MO (z którego i tak w większości nie zakładali)a kwotę do zapłaty dostawali SMSem. 

 

Czym się Orange dokładnie kierowało przy takiej decyzji? Na pewno widzą w tym dla siebie jakieś korzyści ale wiadomo, tajemnica firmy tylko zgadywać można. 

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Jaki sens ma wprowadzenie w apce odbieranie rabatu do abonamentu?

@sebaswiderski  dzięki za taką przyszlosc 😜

Mogę to skwitować tylko haslem "no future"

 

A tak na serio to irytuje mnie takie narzucanie klientowi nowych trendów.

Jaki będzie następny krok? Co trzeba będzie zrobić aby dostać 5pln rabatu? I nie trafią do mnie argument typu nie podoba Ci się to nie podpisuj umowy.

 

Anonim

Nie dotyczy

Jaki sens ma wprowadzenie w apce odbieranie rabatu do abonamentu?

@PARANOJA oczywiście może co się podobać lub nie, racja jest jak pewna część ciała na 4 litery - każdy ma swoją. Ale tak to w praktyce wygląda. Przecież nie wymusisz na Orange zmiany zdanie. 

 

Dodam jeszcze jedną kwestię. Wcześniej rabat był warunkowany terminową płatnością. Nawet kiedyś w pomysłach był taki wątek by stałych klientom nie zabierać go za 2-3 dni opóźnienia wpłaty. Więc w sumie to po części rozwiązuje ten problem. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Jaki sens ma wprowadzenie w apce odbieranie rabatu do abonamentu?

@Anonim  ale ja nie mam zamiaru kopac sie z koniem 😁

 

Jezeli dobrze pamietam to jeżeli oplacisz fv 3 dni po terminie to nie tracisz zniżkę.

Nie porównuj terminowej platnosci z  logowaniem sie do jakiejs aplikacji bo nastepny krok bedzie taki ze bedzisz musiala codziennie sie meldowac  w apce. OBECNA 😁😁😁

Anonim

Nie dotyczy

Jaki sens ma wprowadzenie w apce odbieranie rabatu do abonamentu?

Nie tylko ten pomysł nie przypadł klientom do gustu. Niektórzy wieszają na Maxie psy a pominąć w żaden sposób się go nie da. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Jaki sens ma wprowadzenie w apce odbieranie rabatu do abonamentu?

Widać, że pracownik Orange poleca korzystanie z apki Mój Orange, stawiając na samoobsługę. Pytanie tylko, jaką nam gwarancję stabilności i dostępności apki Mój Orange? Po ostatnim grzebanku, przez kawałek piątku, sobotę i niedzielę, kawałek poniedziałku apka była niedostępna, z drobnymi wyjątkami. Potem aż do środy włączenie były problemy z dostępem do usług, tylko można było sprawdzić podstawowe informacje. Co daje więc weekendowe serwisowanie, skoro potem apka nie funkcjonuje jak potrzeba? Jaką mam gwarancję, że działanie apki zapewni mi możliwość odbioru rabatu? Czy znowu będę miał brak dostępu przez ponad pół roku i będę słyszał od konsultantów informację, że Orange zapewnia tylko usługi telekomunikacyjne, a nie dostęp do apki? W jaki sposób planowane jest uzyskanie rabatu, jeśli apka będzie niedostępna? 

Anonim

Nie dotyczy

Jaki sens ma wprowadzenie w apce odbieranie rabatu do abonamentu?

@ketrasaArtur  przecież jest jeszcze MO na portalu www, można z niego na telefonie też skorzystać, nie tylko z aplikacji MO 😉


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Jaki sens ma wprowadzenie w apce odbieranie rabatu do abonamentu?

@Anonim 

A w tym momencie narzuca się nie dość że ściąganie czegos na telefon to Ty jeszcze chcesz aby człowiek grzebał szukał jakiegoś portalu.

Wbiją sie człowiekowi  do głowy potrzebę korzystania  z czegoś czego człowiek nie potrzebuje pod pretekstem IoT, cyfrowej przyszłości itp 

Może inaczej.

Mam pomysł  🙂

Proponuję kolejny rabat -5zl dla tych którzy chcą korzystać apki portalu.

Ci co nie chcą niech nadal maja to co mają bez tracenia a Ci co lubią takie zabawy niech dostaną kolejny rabat -5zl

W ten sposób może operator wprowadzi klienta do cyfrowej przyszłości bez przymusu


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jaki sens ma wprowadzenie w apce odbieranie rabatu do abonamentu?

Nie mam z tym problemu gdyż często wchodzę na forum NO przez apkę MO to i przy okazji kliknę we fakturę na koncie, ale również rozumiem tych którzy aby utrzymać rabat muszą specjalnie instalować i logować się w apce bądź wchodzić na konto MO przez stronę.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Jaki sens ma wprowadzenie w apce odbieranie rabatu do abonamentu?

@slav72mam OL z tv, i na swoim przykladzie moge powiedziec, że nie mam zainstalowanej apki bo ona nie jest mi potrzebna. wiem co mam, wiem ile za to musze zaplacic dostaje sms z wystawiona kwota faktury oplacam i koniec.
i teraz mam specjanie sobie to instalowac w telefonie i wchodzic co miesiac tylko po to bo sobie ktoś takie cos wymyslil. nawet gdybym miał dostac jeszcze kolejny dodatkowy rabat -5PLN to bym tego nie robil
jezeli dzis sie na to zgodze to następnym razem operator na mnie wymusi ze mam sie logowac nie raz a np 5 czy 10 razy w miesiacu. takie praktyki powoduja ze nastepnym razem nie przedluze umowy i bede szukal alternatywy.
myśle ze jest sporo takich klientow ktorzy nie maja potrzeby korzystania z MO