Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Faktura usługi elektroniczne


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Faktura usługi elektroniczne

Jeśli chcesz szczegóły techniczne, załóż sobie konto dev na stronach Orange https://developer.orange.com - tam jest objaśnione co i jak. Na githubie, gitlabie czy bitbuckecie można znaleźć kody źródłowe także w innych sieciach. Oczywiście to nie jest tak że każdy ma klucz by odcyfrować jawnie numer telefonu - zwykle są wymieniane unikalne id czy coś podobnego.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Faktura usługi elektroniczne

Dokładnie tak, bo do odczytania tych danych konieczna jest usługa API udostępniana przez operatora gdyż sam fakt pracy na mobilce nie wystarcza więc nie jest prawdą że cyt: "korzystając z mobilnej transmisji każda strona jest w stanie odczytać numer telefonu". Jeśli, tak jak było w moim wypadku, nie wyraziłem zgody na udostępnianie moich danych osobom trzecim to takie API nie powinno nic zwrócić, a jednak zwraca. 

 

Dzięki jednak za namiary na dev, chętnie sprawdzę te możliwości.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Faktura usługi elektroniczne

Ale klucz łatwo dostać kontaktując się firmami reklamowo-marketingowymi a nie bezpośrednio od Orange. Direct billing na tym działa.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Faktura usługi elektroniczne

mam ten sam problem,nie wiem co to i jak wyłączyć te opłaty elektroniczne tymbardziej że nikt po zamna nie korzysta z telefonu a nic nie zamawiałam .jest to nie wporzadku aby doliczać tymbardziej że nie zostałam poinformowana o takich kosztach dodatkowych


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Faktura usługi elektroniczne

Zadzwoń na infolinię 510100100 lub załóż blokadę na mój Orange. Na dziś można zablokować tylko usługi firm zewnętrznych.

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Faktura usługi elektroniczne

@Piotrekk85jeśli jest potrzeba, pozostałe czyli GJD, Nawigacja itp, można również zablokować.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Faktura usługi elektroniczne

A jak?

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Faktura usługi elektroniczne

@Piotrekk85informacja znajduje się w artykule "blokada na usługi elektroniczne".


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Faktura usługi elektroniczne

https://www.orange.pl/view/buse

Radzę przeczytać samemu. Wiem, że linia "Orange" jest jedna, ale prawda jest nieco inna.

Ustawienie limitu na 1 grosz nie wyłącza aktywacji usług z tzw. trialem w niektórych ofertach.

Kolejna kwestia to wybrane usługi jak zabezpiecz PESEL które wcale nie można zablokować, nawet ustawiając niski limit.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Faktura usługi elektroniczne

dziękuję bardzo ,zrobiłam co poradziłeś ,teraz na przyszłość będę wiedziała co mam robić i gdzie szukać👍