Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego nie może pominąć operatora Blue i np. włączyć opcję przez Apple Pay/Google Play?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Dlaczego nie może pominąć operatora Blue i np. włączyć opcję przez Apple Pay/Google Play?

a dlaczego płatność nie może być bez operatora Blue i prowizji 1 zł dla nich? Podpiąć kartę, albo włączyć opcję płacenia apple pay/google pay i już. Jakoś wiele usług i aplikacji tak działa czyli można. A tu nawet na tym etapie dodatkowa złotówka od klienta pobierana.

 

*Post przeniesiony z tematu " Pytania i odpowiedzi na temat płatności elektronicznych" - moderator Wojciech.

16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

Dlaczego nie może pominąć operatora Blue i np. włączyć opcję przez Apple Pay/Google Play?

@Tob , słabo się rozglądałeś po beta aplikacji MO. Ja ujrzałem możliwość podpięcia karty. Albo z pobranego PDF-a skopiować istotne dane i wkleić w płatnościach swojego banku. Bez Blue Media udziału.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Dlaczego nie może pominąć operatora Blue i np. włączyć opcję przez Apple Pay/Google Play?

nie słabo

widziałem opcję podpięcia karty. Jest ona jednak jak sam widziałeś, do odnalezienia. Poza tym obecnie popularne są opcje płatności Apple Pay/Google Pay. Bezpieczniejsze niż dawanie numeru karty i ukrytego kodu karty. Każdą transakcje wspomnianymi metodami autoryzujemy kciukiem/face id.

 

Ale domyślnie i najwidoczniej jest - przez Blue Media.

 

A co do kopiowania danych z pdf-a i wklejania w płatnościach mojego banku - tako też robię od wielu miesięcy, jeszcze w poprzedniej wersji MO tak też było i tak robiłem.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Dlaczego nie może pominąć operatora Blue i np. włączyć opcję przez Apple Pay/Google Play?

Orange już od bardzo dawna współpracuje z BlueMedia w zakresie płatności online.

Kiedyś zadzwoniłem na infolinie i otrzymałem odpowiedź, BlueMedia jest jednym z największych i zaufanych firm realizujących płatności online. Nie mam czego się obwiewać, podając kartę płatniczą.

Uważam, że Orange jest związany umową z na wyłączność z BlueMedia i temu nie są wdrożone inne rozwiązania. Chociaż we FLEX pojawił się BLIK, co jest dużo wygodniejsze.

 

@Tob jak realizujesz płatności i do weryfikacji jest pobierany 1 PLN, to nie dostałeś zwrotu? Najczęściej po trzech czterech dniach powinna złotówka wrócić na Twoje konto. Sprawdź w historiach płatności na swoim koncie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Dlaczego nie może pominąć operatora Blue i np. włączyć opcję przez Apple Pay/Google Play?

Żartujesz że zapłaciłem ta droga.

potrafie płynnie przejść między aplikacjami i zrobić przelew z appki banku 😉

ciekawe co piszesz, źe koszt jest zwracany. Nie zauważyłem gwiazdki z taka informacja. Myśle, że jej dodanie zachęciłoby co po niektórych do skorzystania.  No ale...to byłoby Pro klienckie. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dlaczego nie może pominąć operatora Blue i np. włączyć opcję przez Apple Pay/Google Play?

Orange nie włączy płacenia rachunków przez apple/google play. To kosztuje 30% kwoty. Chcesz płacić 30% większe rachunki dla wygody?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Dlaczego nie może pominąć operatora Blue i np. włączyć opcję przez Apple Pay/Google Play?

CIEKAWE


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dlaczego nie może pominąć operatora Blue i np. włączyć opcję przez Apple Pay/Google Play?

Jeszcze sprecyzuję, bo widzę że w wątku są pomieszane dwie sprawy: płatność przez Apple, Google Play - to jest obciążone prowizją ok 30 %.

Płatność Apple Pay, Google Pay - czyli pewną formę wirtualnej karty płatniczej - tu opłaty są rzędu 1,5% jak inne płatności kartą w internecie.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Dlaczego nie może pominąć operatora Blue i np. włączyć opcję przez Apple Pay/Google Play?

chcesz powiedzieć, że płacąc w sklepie stacjonarnym bułkę ta opłata jest w cenie, a zamawiając pizze aplikacją też? I Orange jako potentant rynkowy nie umiałby tego przejść, ogarnąć, rozwiązać. To są problemy naprawdę. Z takim podejściem.....ah szkoda moich palców do pisania.

Rzeczywiście to problem. Proponuje wypisać bloczki do płatności i pocztą polską za 4 zł opłacać. EOT.

Anonim

Nie dotyczy

Dlaczego nie może pominąć operatora Blue i np. włączyć opcję przez Apple Pay/Google Play?

Jak nie chcesz płacić 1 zł to płać przez swój bank przez internet za 0 zł