Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego nagle telefon Orange jest konieczny do światłowodu?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Dlaczego nagle telefon Orange jest konieczny do światłowodu?

Czy to w ogóle legalne takie prawo działające wstecz? Są to całkowicie niezależne usługi, usunięcie innych operatorów jest dziwne.

 

Jak wiadomo z maili niedługo Orange wyłączy możliwość logowania się na konto mailem i hasłem. Więc mający telefon w innej sieci stracą dostęp do Mój Orange, faktur, zniżek.

 

Ba ja na koncie mam nawet telefon z Orange (ten sam adres i nazwisko), jest numerem ogólnym dla konta i do autoryzacji od 6 lat (był też inny numer ale teraz jest w innej sieci), mimo to zalogować się nie sposób (tzn. da się, ale nie ma tam światłowodu). Ale przecież ktoś może wcale nie mieć telefonu w Orange.

 

________________
* Przeniosłem z działu Internet domowy – moderator Michał

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13299
  • 54533
  • 638

Dlaczego nagle telefon Orange jest konieczny do światłowodu?

@arsm1 Pytanie słuszne, szczególnie dla użytkowników FTTH mini (czyli jednej usługi internetu stacjonarnego). Zapytaj o możliwość połączenia obu kont (mobilnego i światłowodu) w jeden pakiet, a wtedy będziesz widział obie usługi na koncie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Dlaczego nagle telefon Orange jest konieczny do światłowodu?

Wątpię, bo konta są już połączone, a uprawnienia do logowania nadane (zarządzaj użytkownikami, nr dla całego konta, nr do autoryzacji). A w temacie są też klienci innych sieci.

 

Nie będę zrywać umowy, ale nie rozumiem Orange, bo tak radykalna zmiana regulaminu (także wstecz) pozwoli wielu osobom zerwać umowy terminowe (np. po 3-4 miesiącach gratis). Zawsze wystrzegali się takich zmian, a tu dla takich drobnych groszy 5-10 zł miesięcznie na to idą.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 169
  • 670
  • 10

Dlaczego nagle telefon Orange jest konieczny do światłowodu?


@arsm1napisał(-a)

 

 

Jak wiadomo z maili niedługo Orange wyłączy możliwość logowania się na konto mailem i hasłem. Więc mający telefon w innej sieci stracą dostęp do Mój Orange, faktur, zniżek.

 

 


zapytam tak z ciekawosci

o jakich mailach tutaj piszesz?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Dlaczego nagle telefon Orange jest konieczny do światłowodu?

1. Musisz go podać do umowy i faktur (tam znajdziesz z Orange ok. 23 maja).

2. Maila masz w drugim temacie (dużo bardziej ogólnym - nie rozwiązanym, zmiana numeru do autoryzacji nic nie daje co do logowania: https://nasz.orange.pl/t5/Konto-M%C3%B3j-Orange/Dziwny-e-mail-Potwierd%C5%BA-sw%C3%B3j-numer-do-auto... ).

 

Ponadto z regulaminu: "2) udzielimy 4,99 zł rabatu w opłacie abonamentowej, jeśli zgodzą się Państwo na telefoniczny kontakt marketingowy. Dodatkowo, jeżeli będą Państwo korzystać z e-faktury, będą Państwo mogli odbierać w Mój Orange rabat 4,99 zł w opłacie abonamentowej. Aby to zrobić powinni
Państwo co najmniej raz w każdym okresie rozliczeniowym wejść do Mój Orange (po zalogowaniu się adresem e-mail)"

 

Tak radykalna zmiana regulaminu (wstecz, wbrew konkurencji) to pretekst. Zapewne poniżej 1% osób zerwie umowy z powodu straty, ale 100% dostanie pretekst.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 532
  • 2194
  • 4

Dlaczego nagle telefon Orange jest konieczny do światłowodu?

Na moje konto MO loguje się adresem e-mail  i hasłem i mam nadzieję że to się nie zmieni bo nie chce przechodzić z numerem do orange jeśli nie to będę płacił 5zł więcej, nie nam zamiaru przechodzić z numerem do orange z resztą i tak mam jeszcze rok umowy u innego operatora. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 169
  • 670
  • 10

Dlaczego nagle telefon Orange jest konieczny do światłowodu?

z tego co piszesz wnioskuje ze masz na mysli sposob wysylania faktur, czyli na maila lub przez dostęp do konta moj orange. Ale to tak jest od zamierzchlych dziejow. Ja chyba juz z dekade korzystam z tej formy dostarczania faktur.

w ostatnim czasie dodali dodatkowa autoryzacje. Akurat temat ktory wyzej zalinkowales ma rozwiazanie. 🙂
Moze chodzilo ci o jakis inny?

Zapytalem o tego maila bo napisales to tak, jakby orange planowalo zmienic sposob logowania do kona moj orange - bez maila

 

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 169
  • 670
  • 10

Dlaczego nagle telefon Orange jest konieczny do światłowodu?

@arsm1a  moge dopytac co masz dokladnie na mysli piszac o tym, ze ci co maja nr w innej sieci (zakladam ze chodzi tutaj o komorkowy numer) beda pozbawieni dostepu do moj orange, efaktur i innych rzeczy?

 

bo raczej to malo prawdopodobne 🙂 brzmi troche absurdalnie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Dlaczego nagle telefon Orange jest konieczny do światłowodu?

Może się mylę i uległem auto-sugestii. Być może wprowadzają weryfikację dwuetapową, ale nie ma o tym ani słowa.

 

Zarówno mail, jak i poradnik są mało szczegółowe: https://www.orange.pl/omnibook/aktualizacja-numeru-do-autoryzacji-w-moj-orange# (mimo dodania update ważne).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 617
  • 0

Dlaczego nagle telefon Orange jest konieczny do światłowodu?

Według mnie to idzie tu o to co napisałeś, za niedługo może być 2FA obowiązkowe. Zwiększy to bezpieczeństwo i być może ma dodatkowy cel marketingowy...

Oczywiście numer do autoryzacji SMS (według mnie) może być z dowolnej z działających w Polsce sieci komórkowych.

Jeśli się mylę proszę o korektę 🙂