Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy mam prawo odmówić udostępnienia swoich danych osobowych w postaci mojego e-maila jako loginu i i


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Czy mam prawo odmówić udostępnienia swoich danych osobowych w postaci mojego e-maila jako loginu i


@Piotrekk85napisał(-a)

Twój cytat. Do korzystania ze starej wersji serwisu też musiałeś podać adres email - aktualny możesz sprawdzić tutaj https://www.orange.pl/edycja-profilu.phtml. Piszesz nieprawdę, nie musiałem podawać żadnego e-maila, wystarczył nr telefonu jako login i to funkcjonowało i funkcjonuję. Teraz Orange dodał jedyną opcję wyboru wymuszacza danych osobowych w postaci e-maila jako loginu. A to może być wątpliwe.

 

Niech się wypowie Inspektor Ochrony Danych (IOD) Orange, ma w zakresie obowiązków przestrzeganie ochrony danych osobowych zgodnie RODO. IOD powinien zwrócić uwagę na dostosowanie  funkcjonowania serwisu (uczestniczyć w pracach zespołu ds. migracji), w tym odpowiada za stosowanie zasad i przepisów RODO.

Słabe jest tłumaczenie jakąś   niedoskonałością serwisu.  Nie spotkałem się z taką formą migracji usług abym nie mógł wybrać loginu i musieć podawać dodatkowe zbędne dane osobowe. Zwracając uwagę na problem próbuję Wam pomóc.


 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Czy mam prawo odmówić udostępnienia swoich danych osobowych w postaci mojego e-maila jako loginu i

Nie licz że na forum wypowie się ktoś z Orange spoza poziomu obsługi klienta.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Czy mam prawo odmówić udostępnienia swoich danych osobowych w postaci mojego e-maila jako loginu i

Poza tym sam piszesz nieprawdę. Zerknij na stronę co podałem. Nie masz tam swojego adresu email?

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Czy mam prawo odmówić udostępnienia swoich danych osobowych w postaci mojego e-maila jako loginu i

@Piotrekk85, w starej wersji logowałem się numerem telefonu, nie przypominam sobie, by wymagano ode mnie podawania mail'a.

Wiele serwisów stosuje adres mailowym jako login i doprawdy trudno tu dostrzec jakieś naruszanie RODD...

 

@zdzislaww - a czy podawanie numeru telefonu nie jest dla ciebie naruszeniem RODO? Mężczyzna: LOL


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Czy mam prawo odmówić udostępnienia swoich danych osobowych w postaci mojego e-maila jako loginu i

Czynność logowania jest czynnością wtórną. Do rejestracji używany jest i tak email.

 

Przy logowaniu nie podajesz nowych danych przecież.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Czy mam prawo odmówić udostępnienia swoich danych osobowych w postaci mojego e-maila jako loginu i


@Piotrekk85napisał(-a)

Czynność logowania jest czynnością wtórną. Do rejestracji używany jest i tak email.

 


To znaczy, że przy rejestracji do starego MO podawaliśmy adres email? Mogło tak być, dawno to było i już nie pamiętam, ale jeśli tak to... nadmiarowe było podawanie numeru telefonu przy logowaniu do starego MO! I dopiero teraz jest normalnie, bo podajemy TYLKO adres mail a system i tak ma dane o wszystkich naszych numerach telefonów 🙂 

Anonim

Nie dotyczy

Czy mam prawo odmówić udostępnienia swoich danych osobowych w postaci mojego e-maila jako loginu i

@bluesmanniak, parę lat temu zakładałem oddzielnie konta na każdą z usług, bo byłem zielony w temacie. Na inne loginy i jeden adres mailowy. Do odzyskiwania konta MO podałem inny adres mailowy, który zmieniłem potem na tel. komórkowy. Ale wówczas była oddzielona część jawna od szczegółowej i wówczas zgłaszałem już problemy, nawet po scaleniu kont w jedno wspólne. Proces migracyjny trwa i tak jak z masą regulaminów, które ciążą do tej pory, tak też chcą dane zweryfikować i uporządkować. Szkoda tylko, że w systemach te dane gdzieś się plączą i trzeba a piać od nowa podawać do weryfikacji. Innej drogi nie ma...bałagan trzeba sprzątać Emotikon: Język


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 61
  • 1

Czy mam prawo odmówić udostępnienia swoich danych osobowych w postaci mojego e-maila jako loginu i

W większości sieci loginem do konta jest email, Orange (stare MO) pozytywnie się na tym tle wyróżniało, login to była po prostu dowolna nazwa. Podobnie jak kolega wyżej mam każdy numer na innym koncie (świadomie) a wszystkie zostały założone na bazie tego samego maila. Bardzo sobie chwaliłam to rozwiązanie, u pozostałych operatorów żeby założyć osobne konto musiałam produkować kolejne konto pocztowe, teraz i Orange wpisuje się w ten schemat. Ciekawe jaki plan ma Orange w stosunku do takich klientów jak ja, wymuszą żebym do każdego numeru założyła nowego maila czy sami bez pytania podepną je na tym jednym mailu jaki podałam? 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Czy mam prawo odmówić udostępnienia swoich danych osobowych w postaci mojego e-maila jako loginu i

Dyskutować można długo, można zgłosić pomysł jak ktoś chce zmian. RODO nie jest tu łamane.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 61
  • 1

Czy mam prawo odmówić udostępnienia swoich danych osobowych w postaci mojego e-maila jako loginu i

Ale ja nie twierdzę, że RODO jest łamane, zastanawiam się tylko jak technicznie będzie wyglądać migracja w przypadku takich problemowych klientów 🙂 A pomysł mam taki, zostawcie stare MO w spokoju 🙂