Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błędy i sugestie do poprawy w aplikacji


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 107
  • 117
  • 1

Błędy i sugestie do poprawy w aplikacji

Cześć,

 

Strona internetowa to na inny dział (chociaż jedno z drugim się pewnie łączy), więc zacznijmy rozmawiać o aplikacji. W apce raczej nie siedzimy za długo. Aktywujemy pakiet, sprawdzamy stan konta i wychodzimy. Ja jednak lubię mieć wszystko możliwie perfekcyjnie ułożone i denerwują mnie pewnie kwestie, które może krytczne nie są, ale mogłyby polepszyć odbiór samej apki. Brakowało mi takiego miejsca, żeby móc podzielić się uwagami. Nie będzie wiele krytyki, raczej sugestie do poprawy. 🙂

 

Zaznaczę, że będę opierać się na doświadczeniach z iOS (6s), bo to mój główny telefon, więc przy różnych wersjach aplikacji może to nieco inaczej wyglądać. Na Androidzie też czasem podglądam. Jeśli u was jest inaczej to dajcie znać.

 

1. Tu akurat pójdę z stronę Androida, chociaż nie wiem czy OS ma tu znaczenie. Akurat u mojej dziewczyny na Andku w menu "o taryfie" pokazuje inną niż ma obecnie (nie pamiętam z głowy jaką), a ma OFnK, tak jak i ja. U mnie na koncie pokazuje poprawnie. Ale to chyba kwestia już samego konta, bo aplikacja wyświetla pewnie tylko samą wartość. 

 

Poniżej wygląd całej pierwszej strony aplikacji u mnie.

 

2. Zastanawiam się czy nie można uprościć (zmniejszyć) tej grafiki pod napisem "Mój Orange". Wg mnie zajmuje za dużo miejsca, a można to jakoś sensowniej przedstawić. Nie chcę pchać się w doradzanie co powinniście tam umieścić, ale dla mnie to teraz takie trochę na siłę.

 

 IMG_1749.PNG

 

 

 3. To co mnie wkurza to powielone informacje na temat dostępnego pakietu. Domyślam się, że stoi za tym jakaś logika, ale wg mnie jest teraz bałagan. Jedna sprawa została niedawno poprawiona, mianowicie w różnych miejscach wielkość pakietu była różna, chyba inaczej zaokrąglana. Teraz jest ok.

 

Teraz spójrzymy na pakiet bonusowy 35,27 GB. Jest w trzech miejscach. Wiadomo, że to bonus za doładowania. Czy nie może być tylko pod tą jedną etykietą, skoro i tak pokazuje się oddzielnie i nie zlicza razem 8 GB z pakietu i 10 GB z promocji? Mniej ogarnięci się zgubią. A tak jest jeszcze jako pakiet danych i limit transferu danych.

 

IMG_1750.PNG

 

 

IMG_1751.PNG

 

Pewnie coś mi się jeszcze przypomni, ale na początek chciałem poruszyć te kwestie. Dajcie znać co widać u was.

 

Pozdro.

 

Edit:

Doczytałem w necie, że "wartość dostępnego transferu limitu transferu danych" to też przeliczone na MB środki na koncie. Prawda to? To by się zgadzało, że wartości są czasem różne, ale to i tak wg mnie niepotrzebne. Chociaż teraz moich 54 gr nie przelicza.

78 ODPOW. 78

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Dot. Błędy i sugestie do poprawy w aplikacji

Super pomysł na wątek, @Rogi, dzięki za dodanie i szczegółowe rozpisanie pierwszych sugestii! Pogadamy jutro o nich z osobami, które opiekują się aplikacją i wspólnie damy tu znać 🙂

 

edit: pamiętamy o temacie, tylko potrzebujemy jeszcze chwili na sprawdzenie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 72
  • 1

Dot. Błędy i sugestie do poprawy w aplikacji

@Rogi Dzięki za uwagi! Co do wyświetlania pakietów, to pracujemy nad tym, aby było to bardziej logicznie wyświetlane. Wiem, że jak ktoś ma ich wiele, to łatwo się w tym pogubić.

 

Co do grafiki, obawiam się, że samo usunięcie jej nie załatwiłoby sprawy, prawdopodobnie trzeba by było przeprojektować wygląd aplikacji, bo dużo by straciła na przejrzystości.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 107
  • 117
  • 1

Dot. Błędy i sugestie do poprawy w aplikacji

Dzięki za odpowiedzi. Jeśli uda chociaż zmienić układ prezentacji pakietów na bardziej logiczny to i tak będzie sukces. 😃

Odnośnie grafiki to rozumiem, że to kwestia designu i zmiana to bardziej złożona sprawa, ale liczę na, że będzie kiedyś mi się bardziej podobać. 😉

Na razie nic więcej mi do głowy nie przychodzi. Może ktoś inny doda swoje spostrzeżenia.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 107
  • 117
  • 1

Dot. Błędy i sugestie do poprawy w aplikacji

Teraz to ciekawie wygląda. 🙂

 

IMG_1776.JPG


Pracuję w Orange
  • 24
  • 19
  • 1

Dot. Błędy i sugestie do poprawy w aplikacji

@Rogi, faktycznie słabo to wygląda. Tak jak pisała @Serki, chcemy zmienić sposób wyświetlania pakietów, może nawet jakaś rewolucja będzie 😉

Póki co chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej Twojej sprawie, stąd też prośba o podanie nam Twojego numeru telefonu w wiadomości prywatnej.

 

Edit:

Wiemy już w czym rzecz i jak to poprawić! Działamy 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 107
  • 117
  • 1

Dot. Błędy i sugestie do poprawy w aplikacji

@Marta Fajnie, że udało się szybko zidentyfikować problem. Skoro tak dobrze idzie to zaraz coś więcej wymarudzę. 😉

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 107
  • 117
  • 1

Dot. Błędy i sugestie do poprawy w aplikacji

Ja wiem, już weekend, ale tak zapytam, bo po pracy trochę luzu w końcu. Poszło już coś do przodu?

Pracuję w Orange
  • 24
  • 19
  • 1

Dot. Błędy i sugestie do poprawy w aplikacji

Hej, @Rogi

Jeszcze potrzebujemy chwilę czasu. Działamy w tej sprawie 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Błędy i sugestie do poprawy w aplikacji

UWAGI DO DZISIAJ OPUBLIKOWANEJ WERSJI APKI - 3.5 (kosmetyka)

 

1) nie widać pełnego tekstu zgody z poziomu ekranu 'Oferta' - brakuje paska do przewijania:

brak paska do przewijania.jpg

 

 

2) ekran 'O taryfie' i informacje w nim zawarte: o ile w planie Smart Plan Multi II wszystkie bonusy i rabaty są prezentowane, o tyle w planie Smart Plan LTE nadal jest pusto.