Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aplikacja Mój Orange na androida


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Aplikacja Mój Orange na androida

Zostałem już 2 raz wywołany do tablicy gdy zmniejszałem ocenę aplikacji, aż w końcu oceniłem apkę na '*'.

Teraz moja opinia:

1 - strasznie długo się ładuje informacje; ostatnio prawie 2 minuty wiem, że serwer może być obciążony i długo obrabiać zapytanie lecz bez przesady.

2 - aplikacja ma coś nie tak z dotykiem, albo wcale nie działa co uniemożliwia poruszanie się po menu lub raz czy dwa zadziała, ale ma kilkunastosekundowe lagi.

3 - nie mogę się dostać do cegiełek czyt. naciśnięcie cegiełki w poprzedniej wersji powodowało pokazywanie okna z informacjami tylko, że owe okno pokazywało się powiedzmy na 50% przeźroczystości i tak już zostawało - żadnej możliwości reakcji, powrotu itd.; w obecnej wersji aplikacji wybieranie kafelki nie powoduje już żadnej reakcji.

4 - przełączanie pomiędzy kilkoma kontami nie działa tzn. coś tam ładuje (obracające się kawałki okregów), ale prawdopodobnie może to trwać wieczność.

5 - Trzy paski w lewym górnym rogu nie wywołują menu są nieaktywne; jedyna możliwość dojścia do menu to przesunięcie od lewej krawędzi - i też nie ma 100% gwarancji że się uda.

6 - znalazłbym inne lecz to powyżej chyba wystarczy.

 

Ogólnie rzecz ujmując aplikacja była z powodzeniem i zadowoleniem używana przeze mnie od dobrych kilku lat. Na chwilę obecną jest nieużywalna! prościej byłoby ją wywalić z google stora i zamiast niej wstawić przeglądarkę pokazującą stronę www.

 

Na koniec technikalia: Telefon z androidem 7.0, CPU SnapDragon 821, RAM 6GB, rozdzielczość FHD.

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja Mój Orange na androida

@EleM, tak na prędkości, to jedna rzecz jest do sprawdzenia, czy działa poprawnie. Kafelek trzeba chwilkę przytrzymać, bo tak to testowałem.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Aplikacja Mój Orange na androida

Jeśli chwilkę potrzymam to przechodzę do menu ustawiania kafelków: kasowanie, dodawanie itd.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Aplikacja Mój Orange na androida

Ustaw w ustawieniach deweloperskich animacje na 1x. A najlepiej przywróć tam wszystkie ustawienia do wartości domyślnych albo całkowicie wyłącz ustawienia deweloperskie.

Btw: co to za magiczny tel. masz? U mnie apka na Hua P9 lite i Sam S3 śmiga aż miło - nie trzeba niewiadomo jakiego sprzętu aby Mój Orange działo płynnie 🙂

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Aplikacja Mój Orange na androida

Bez obrazy, ale taka pomoc IMO w stylu włącz tamto, wyłącz tamto to nie jest pomoc. Oczywiście dla testu zmieniłem i...?  nie zauważyłem żadnej poprawy w stosunku do wyżej opisanych problemów.

Dla mnie ewidentne jest to, że inne aplikacje, a mam ich sporo nie mają problemów pomimo indywidualnych ustawień w menu np. developerskim i działają poprawnie, a apka o której mówimy z wersji na wersję gorzej to się chyba regres nazywa co nie?

Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja Mój Orange na androida

@EleM, to dlaczego prosisz o pomoc, jak wszystko wiesz, co? Byś się zdziwił, ale wielu miało problem z animacją, chociaż ja sam nie kombinowałem z próbowaniem zmian...a co się stanie, jak włączę, czy wyłączę.

Nikt Ci łaski nie robi, a chce Ci pomóc, więc wyluzuj, proszę.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Aplikacja Mój Orange na androida

Czy ja gdzieś napisałem Pomocy? Nie wiem może ślepy jestem ale pamięć mam dobrą i raczej nie napisałem. Zerknij na pierwszy mój post, przeczytaj ze zrozumieniem i odpisz jeszcze raz schodząc z tonu.

 

Jeśli jesteś leniwy napiszę: Od jakiegoś czasu aplikacja traci na swojej funkcjonalności co skutkowało że odejmowałem gwiazdek aż doszliśmy do jednej. Tym samym programista aplikacji prosił abym opisał problemy tutaj na forum co tez uczyniłem. I nadal podtrzymuję moje zdanie co do tego, że próby pomocy w stylu włącz tamto wyłącz to są do niczego. Oczekiwałem raczej szeregu szczegółowych pytań dot. sprzętu, systemu i ewentualnie prób z jakimiś wersjami beta aby rozwiązać problemy.

Dodatkowo napiszę nawiązując do Twojego motta: to co posiadam to chęć aby rozwiązać problem z aplikacją bo nie ukrywam, że używałem jej często - do czasu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Aplikacja Mój Orange na androida

Rozwiązanie.

Jako, że sytuacja nie dała mi spokoju to poradziłem sobie w taki oto sposób: Jak pisałem wyżej apka była wcześniej nieużywalna więc przywróciłem poprzednią jej wersję z danymi za pomocą Titanium Backup, zaktualizowałem za pomocą sklepu i wszystko zaczęło działać poprawnie.

 

I faktycznie ustawienia odświeżania animacji w menu deweloperskim dla tej aplikacji mają znaczenie aby aplikacja działała poprawnie - z wyłączonymi animacjami aplikacja nie działa, lub działa losowo reagując na dotyk i z wielkimi opóźnieniami.

 

Reasumując: podejrzewam, że podczas aktualizacji aplikacji do nowszej wersji  coś podziało się z danymi ważnymi dla niej i tym sposobem nie działała poprawnie. Plus moje ustawienia animacji z menu programisty spowodowały efekty z pierwszego postu.

 

Dlatego chciałbym zwrócić uwagę programiście, aby w jakiś sposób uczynił aplikację niewrażliwą na zmiany w menu developerskim - to na przyszłość na pewno zaowocuje większą stabilnością i zadowoleniem użytkowników orange.

 

pozdrawiam