Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

usuwa mi z loginu prefix /ipv6


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 26
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

przerwa jak najmniejsza, czyli jak nie wyłączam wogole nie powinien zniknąć a i tak przestawia się na ipv4

Anonim

Nie dotyczy

usuwa mi z loginu prefix /ipv6


@Ela12napisał(-a)

@Anonim,  być może Twój egzemplarz jest jakiś "wyjątkowy"....

  


@Ela12, nie zastanawiałem się nad tym, ale przynajmniej kontroluję, a przynajmniej staram się doglądać przypisanych adresów MAC do FB2, ich dostępu po WiFi oraz, tak sądzę, opanowałem "zrywanie" połączeń. Nie panikuję, tylko na spokojnie dokonuję analizy i ewentualnej diagnostyki, zarówno po stronie systemu operacyjnego, jak i poprzez aplikację FB. Nie może być tak, że nazwa urządzenia się zgadza, ale MAC już niekoniecznie. To, wydaje mi się, jeden z felerów routera.

Anonim

Nie dotyczy

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@Ela12 FB 2.0 to coś innego niż FB 3.0, ten pierwszy ipv6 utrzymuje po restarcie, cóż pisać wina oprogramowania, FB 3.0 nie powinien sam zmieniać zapisanych danych, ale widać zdalna usługa to zmienia.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 26
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Zmiana na ipv4 tylko jest w momencie kiedy system nadaje mi nowy adres zewnetrzny IP. Bo jest rutowalny, to oczywiste ale czemu mi zmienia w tym momencie ustawienia połączenia internetu. To tak jak po restarcie fabrycznym fb3.0 sam pobiera ustawienia z systemu  login i haslo na ipv4.

Anonim

Nie dotyczy

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@emek zmienia bo taka komenda zdalna przychodzi od Operatora.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 26
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

To skoro operatów zdalnie wgrywa login i hasło, to ono jest gdzieś w systemie zapisane. Nie może jakiś informatyk zmienić w loginne w systemie żeby się samo wygrywało na ipv6 w standardzie?

Anonim

Nie dotyczy

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Usuwa wam z loginu prefix /ipv6 bo sieć korzysta z ipv4, dlatego na razie tak to działa, ja mam zablokowane ipv6 i nic w ustawieniach nie zmienię, taki kaprys operatora, ci co mają FB 2.0 mogą własny router kupić i Orange nic im zdalnie nie zmieni w ustawieniach, FB 3.0 nie daje takiej opcji.

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 26
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Ok fajnie że ktoś mi nareszcie wyjaśnił na czym stoję wielkie dzieki


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 26
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

No dobra, a jak bym chcisl sobie kupić taki router pod swiatlowod żeby dźwignął ipv6 i był co najmniej wifi ac - to jest coś takiego?

Anonim

Nie dotyczy

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Mając FB 2.0 wystarczy pozostawić > terminal optyczny (ONT), FB 2.0 do szafy, kupujesz wtedy normalny router router-tp-link-archer-c50-ac1200 przykładowo.

FB 3.0 ma wbudowany terminal optyczny więc trzeba by jakoś wrócić do FB 2.0, jak są jakieś problemy z siecią  czy sprzętem to szansa jest, inaczej chyba się nie uda.