Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1762
  • 8572
  • 65

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

@blitzen123 Czy jesteś w stanie sprawdzić jakiego typu połączenie (na komputerze, telefonie itp) jest używane kiedy dostęp do serwerów działa? Czy urządzenia preferują IPv6 i dlatego działa? A może nadal korzystają z IPv4 i ruszyło z racji na CGNAT i inne trasy? U siebie sprawdziłem YT i NFX i nie mam problemów na czystym IPv4 (FTTH, W-wa). Fajnie jakby było wiadomo jakiej adresacji (IPv4) używają użytkownicy mający problemy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 49
  • 1

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

Na IPv6 może i działa, ale ja nie chcę ipv6. Nie zawsze i nie dla każdego to jest rozwiązanie.

To że działa na IPv6 potwierdza tylko, że problem jest poza neostradami. Stawiam na jakieś błędy w routingu - być może właśnie tylko w trasach dla adresów IPv4.

 

Zdaje się, że to datacenter patrząc na trasy i nazwy routerów (sprawdzając z miejsc dla których ruch dochodzi) stoi na śląsku.

Problemy także mają póki co ludzie ze śląska.

Może tutaj jest jakiś związek - z zewnątrz kieruje dobrze, ale ruch "wewnętrzny" w ramach jakiejś fragmentu sieci jest gdzieś indziej kierowany (może w poprzednią lokalizację tych adresów?).

 

Ja dostaję adresy IP na neostradach z tym problemem: 83.26.*.* i 83.7.*.*.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5538
  • 22433
  • 185

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a


@blurpnapisał(-a)

Na IPv6 może i działa, ale ja nie chcę ipv6. Nie zawsze i nie dla każdego to jest rozwiązanie.

...


Oczywiście, masz całkowitą rację. Pytając o to chcemy się po prostu upewnić co do faktów. Żeby nie było tego "może i działa" tylko żebyśmy wiedzieli że działa.

U mnie problemu nie ma (FTTH, Gdynia, IPv4, IP zaczyna się na 83.25).


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 49
  • 1

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

Ja niestety nie mam łatwego i szybkiego możliwości sprawdzenia IPv6. Mam dostęp zdalny i się nie odważę zmienić. Jak będę kiedyś na miejscu ewentualnie jeśli problem nadal dłużej nie będzie rozwiązany.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5538
  • 22433
  • 185

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

@blurp 

No tak, zdalny dostęp na pewno nie przeżyje zmiany adresacji.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 49
  • 1

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

działa!

 

sprawdźcie i dajcie znać.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5538
  • 22433
  • 185

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a


@blurpnapisał(-a)

działa!

 

sprawdźcie i dajcie znać.

 


Masz na myśli że już naprawione, i problem jest rozwiązany?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 49
  • 1

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

@j131Tak, naprawione i działa (na ipv4) - na moich dwóch łączach. Inny użytkownik w wątku obok też napisał, że zaczęło mu działać i nawet dostał sms z orange o rozwiązaniu problemu.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

Rzeczywiście zaczęło działać. Na łączu z Funboksem na telefonie zaktualizowały mi się aplikacje w sklepie Play. Dam znać jak się sprawy mają na drugim ale podejrzewam, że podobnie. Reasumując - niby problem po stronie użytkowników ale jednak nie do końca...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 17
  • 49
  • 1

neostrada - brak dostępu do serwerów google'a

Oczywiście, że tym razem nie był po stronie użytkowników. Szkoda, że się technicy Orange tutaj nie odezwą i czegoś nie wyjaśnią, na pewno tu zaglądają/li 🙂

Pewnie 90%+ zgłoszeń rzeczywiście jest z winy użytkowników, więc takie procedury.

https://www.youtube.com/watch?v=nn2FB1P_Mn8