Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

linia telefoniczna


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

linia telefoniczna

 

42819699_2118475561505650_4830209887113838592_n.jpgWitam, dawno dawno temu mieliśmy telefon stacjonarny z orange ale wiadomo jakie są teraz czasy i każdy korzysta z telefonów komórkowych,więc zrezygnowaliśmy z telefonu stacjonarnego. Usunąłem gniazdo telefoniczne i ten kabel telefoniczny który szedł na balkon do puszki telefonicznej(uciąłem go przed puszka jakieś 20 cm) dodam że mieszkam w domku jednorodzinnym. Korzystaliśmy z internetu mobilnego ale kto korzystał z mobilnego internetu na kartę to wie jaki to jest syf, ciągle zrywa połączenie itp, dlatego zdecydowaliśmy się na internet stacjonarny z orange. Babka pytała się czy był tam kiedyś telefon stacjonarny więc mówię że był, to powiedziała że może mi zaproponować internet stacjonarny na łączu telefonicznym do 80 mb i że będę płacił 10 zł za utrzymanie łącza. W tej puszce są połączone 2 kable (obydwa są 4 żyłowe ale połączone są tylko 2 kabelki z jednego i 2 kabelki z drugiego) ten który idzie od słupa do puszki z tym co idzie z puszki do domu w moim przypadku to będzie szedł prosto do rutera i właśnie moje pytanie brzmi, czy on może iść prosto do rutera?  chce kupić nowy kabel i połączyć go z tym co idzie od słupa, no i wiadomo zakończyć go końcówką rj 11, która jeżeli będzie mogła iść bezpośrednio do rutera. Bardzo dziękuję za poświęcony mi czas i czekam na porady i odpowiedzi oraz podpowiedzi.

7 ODPOW. 7

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

linia telefoniczna

@kita1 tylko dwie żyły są wykorzystywane, więc jak połączysz czerwono-białą lub niebiesko-białą ze skrętką, którą sobie poprowadzisz do routera to będzie ok. Do połączeń zewnętrznych najlepiej użyć 3M Scotchlock

3M-UY-2.jpg

 Jak będziesz sobie kładł instalację, to kup skrętkę czarną zewnętrzną(niekoniecznie żelowaną), dłużej wytrzyma. Kabel może wchodzić do routera, ale zostaw niezakończony wtykiem RJ-11. Lepiej jest, jak monter założy gniazdko.

P.S. Zapamiętaj którą parę skrętki instalacyjnej połączyłeś do kabla napowietrznego 😉


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

linia telefoniczna


@BORAXnapisał(-a)

@kita1 tylko dwie żyły są wykorzystywane, więc jak połączysz czerwono-białą lub niebiesko-białą ze skrętką, którą sobie poprowadzisz do routera to będzie ok. Do połączeń zewnętrznych najlepiej użyć 3M Scotchlock

3M-UY-2.jpg

 Jak będziesz sobie kładł instalację, to kup skrętkę czarną zewnętrzną(niekoniecznie żelowaną), dłużej wytrzyma. Kabel może wchodzić do routera, ale zostaw niezakończony wtykiem RJ-11. Lepiej jest, jak monter założy gniazdko.

P.S. Zapamiętaj którą parę skrętki instalacyjnej połączyłeś do kabla napowietrznego 😉


@BORAX ale może iść bezpośrednio do rutera z tej puszki? Otworzyłem puszkę to właśnie są takie dwie złączki 3m identyczne, a mógłbyś pokazać jaka mam kupić tę czarną skrętkę? to kupie od razu kabel 15 metrów okrągły bo niby lepszy i te skrętkę o której pisałeś, to monter będzie już wszystko miał. Dzięki bardzo za pomoc


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

linia telefoniczna

@kita1@@ Zwykła skrętka komputerowa cat. 5e zewnętrzna. Możesz zarobić sobie rj11 i włączyć bezpośrednio w modem, ale po co, skoro można mieć gniazdko i przyłączyć router kabelkiem z zestaw


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

linia telefoniczna

@BORAX gniazdo chyba nie potrzebne będzie bo to tylko i wyłącznie ma iść do modemu żeby był internet. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

linia telefoniczna

@BORAX a w tej skrętce są 4 pary kabelków , to obojętnie które dwa połączę z kablem telefonicznym ?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

linia telefoniczna

@kita1 Obojętnie, ważne aby ich nie rozparować. Sygnał musi iść w parze(np. niebieski i biało-niebieski)

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

linia telefoniczna

@BORAX kupię dzisiaj wszystko  wyślę później fotę i mi powiesz które że sobą polaczyc