Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

jak połączyć 2 DSL za pomocą routera w jedną sieć

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

jak połączyć 2 DSL za pomocą routera w jedną sieć

Witam.
Zagadnienie polega na tym, że mam do dyspozycji 2 neostrady na adslu do 80mbps pod jednym adresem.
Chciałbym dowiedzieć się czy i jak mogę zrobić z tego jedną sieć. Mam tu na myśli podwójną prędkość i niższe pingi.
Nie znam się na tym za bardzo, jedynie coś gdziś słyszałem że się da ale nie wiem z której strony to ugryźć. mam co prawda w laptopie killer doubleshot, ale tam musi być lan i wifi, a to średnio wygodne.
Pomoże ktoś?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

jak połączyć 2 DSL za pomocą routera w jedną sieć

Cześć.

 

Jest oczywiście takie coś możliwe, jednakże zapomnij o redukcji pingu, bo tego nie przeskoczysz, ale można sumować prędkości.

To czego potrzebujesz to load balancing. Routery posiadające tą funkcję to nie są routery domowe, tylko przemysłowe/biznesowe/profesjonalne. Możesz też postawic router na PC z linuxem i on sobie też z tym poradzi.

 

http://www.tp-link.com.pl/faq-715.html

Ponieważ w zastosowaniach profesjonalnych raczej nie ma routerów z modemami wbudowanymi więc potrzebujesz:

dwa routery z wbudowanymi modemami DSL (albo te od Orange albo coś normalnie dostępnego)

router do którego je podłączysz i on będzie odpowiadał za load balancing

 

przykładowy router z loadbalancingiem:

http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=06261

Jest to najtańszy router z loadbalancingiem. Pozostałe są już za ponad 500zł.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 31
  • 5

jak połączyć 2 DSL za pomocą routera w jedną sieć

Do 80 Mb/s do chyba już VDSL. ADSL to 10 i 20 jak dobrze kojarze.

Ale do sedna,nie sądze by dało się tego dokonać a tym bardziej podwoić prędkość, bo prędkość którą osiągniesz to jest maksymalnie właśnie do 80 Mb/s. Nie spotkałem się z taką sytuacją jeszcze o której piszesz.

 

Pozdrawiam,

Adrian


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

jak połączyć 2 DSL za pomocą routera w jedną sieć

Cześć.

 

Jest oczywiście takie coś możliwe, jednakże zapomnij o redukcji pingu, bo tego nie przeskoczysz, ale można sumować prędkości.

To czego potrzebujesz to load balancing. Routery posiadające tą funkcję to nie są routery domowe, tylko przemysłowe/biznesowe/profesjonalne. Możesz też postawic router na PC z linuxem i on sobie też z tym poradzi.

 

http://www.tp-link.com.pl/faq-715.html

Ponieważ w zastosowaniach profesjonalnych raczej nie ma routerów z modemami wbudowanymi więc potrzebujesz:

dwa routery z wbudowanymi modemami DSL (albo te od Orange albo coś normalnie dostępnego)

router do którego je podłączysz i on będzie odpowiadał za load balancing

 

przykładowy router z loadbalancingiem:

http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=06261

Jest to najtańszy router z loadbalancingiem. Pozostałe są już za ponad 500zł.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

jak połączyć 2 DSL za pomocą routera w jedną sieć

mam neostradę w geopromocji do 80mb, i to razy 2

 

Być może nie wyraziłem się dość precyzyjnie. Są to 2 łącze, na 2 podkładach, zupełnie niezależne od siebie. chodzi mi o to, żeby np. podłączyć to do jakiegoś routera z wejsciem na 2 podsy, albo z obu modemów po lanie podłączyć do "czegoś" inneto co generowałoby własne wifi. Nie wiem tylko jakiego użądzenia szukam.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

jak połączyć 2 DSL za pomocą routera w jedną sieć

Dostałeś informacje. Kupujesz router który ogarnia load balancing, on ma dwa porty WAN. Routera z WiFi takiego raczej nie znajdziesz bo routery z WiFi to są do użytku domowego, a to jest zastosowanie profesjonalne. Aby mieć WiFi, kupujesz dodatkowo AccessPoint i podłączasz go do ww routera.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

jak połączyć 2 DSL za pomocą routera w jedną sieć

super!! 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

jak połączyć 2 DSL za pomocą routera w jedną sieć

Należy jeszcze dodać że to sumowanie prędkości nie będzie możliwe w jednej sesji. Load balancing to tylko teoretyczne sumowanie. Żeby to działało w pełni połączenie musiałoby wspierać np. multipath TCP po obu stronach. Także Speedtest powinien pokazać maks 80 ale już torrent pójdzie na maksa Szczęśliwy mężczyzna