Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

internet


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

internet

@gajor87 wszystko zależy od chęci operatora i planów inwestycji.

Ja od Orange światełka się nie doczekałem. Mam od lokalnego operatora.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

internet

@gajor87  3 lata

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 43
  • 0

internet

a jak mam ADSL neta to mozna przejsc na VDSL czy to bedzie roznica jakas czy to samo??


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

internet

@ketrasaArtur a czy moze być np taka sytuacja, że jeśli jedna ulica jest podłączona do światłowodu, albo ludzie przenieśli się na innego operatora, to zwolniły się sloty i można innym puścić lepszą prędkość? 🤔


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

internet

@SarahLynn @gajor87 można przejść na wyższą prędkość i/lub VDSL pod warunkiem, że operator zechce udostępnić wolne sloty i bezie podejmował decyzji o likwidacji centrali oraz odległość będzie poniżej 1,4 km. Im bliżej, tym prędkość po VDSL będzie wyższa, maksymalnie 80 Mbit/s.

 

ADSL to prędkość do 10 Mbit/s, odległość od centrali 2 km i więcej.

ADSL+ to prędkość do 20 Mbit/s, odległość od centrali 1,4 - 1,8 km.

VDSL - to prędkość od 20 do 80 Mbit/s, odległość od centrali poniżej 1,4 km. Im bliżej, tym większa prędkość.

 

Ktoś niedawno pisał na NO, że ludzie po rezygnowali z miedzi  i poprzechodzili na światłowód, a Orange nie chciał udostępnić wolnego miejsca w centrali na internet po kabelku miedzianym.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 43
  • 0

internet

a jak sie maja ich dane do realiow bo babka  mowi ze do centralki jej pisze ze mam 1.4km a mi sie wydaje ze moze byc wiecej no nie chce mi sie mierzyc bo nie wszedzie droga szli tylko lasem


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

internet

@gajor87 to juz moje gdybanie, bo możne być zostawiony w studzienkach zapas przewodu. Część przewodu może być zwinięta w central, a to powoduje wydłużenie drogi, więc może przekraczać 1,4 km.

 

U mnie drogą do centrali było 1,8 km, a technicy podawali, że mam linię o długości 2,2 km.

 

Nie wiem, czy to się da, ale może warto zamówić technika, żeby sprawdził możliwość linii. Trzeba się jednak liczyć z koniecznością uiszczenia opłaty za asystę. Ale jak by się udało i technik wyrozumiały, to powinien wykonać to bezpłatnie.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 43
  • 0

internet

to i tak cud ze mam chociaz 10 mega. bo tak 4lata temu to jedyne co było u mnie to skrzynka w domu antenka na dachu i taki stacjonarny tel od byłej wtedy TP. ja tu bym sie cieszył jakby faktycznie co babka mówi z 10 na 20  wskoczyć to juz szczyt techniki. wiem wiekszosc polaków to pewnie jakby usłyszało 10 mega to by sie roześmiło ale co zrobic w 21wieku tyły mamy do zachodu


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

internet

@gajor87 są ludzie, którzy na tekst "80mb/s" reagują śmiechem, ale dobrze, że patrzysz rozsądnie na swoją sytuację 🙂 trzymam kciuki, żeby się udało 🙂


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 43
  • 0

internet

a takie pytanko da sie przejsc z ADSL na VDSL i czy na tej mojej miedzi niby 1.4km od centralki bedzie jakas roznica?? czy kabel to kabel zadna technika nie zmieni tego