Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

internet po slupach


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 8
  • 0

internet po slupach

Orange pobiera oplate za utrzymanie lacza ale co ona tak naprawde zawiera? Czy nie jest w kwestii utrzymania lacza np. uziemienie slupow po ktorych prowadzone sa kable? Te slupy sa wysokie i podczas burzy az sie prosza o przepiecie. Wychodzac rano z domu nikt nie bedzie codziennie wylaczal kabla telefonicznego z gniazdka, przewidujac burze!  

17 ODPOW. 17

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

internet po slupach

Cześć,

 

Na burze nie ma mocnych. Jak nie po sieci energetycznej to  elektomagnetycznie po kablu telefonicznym. Jak ma spalić to i spali i nie musi centralnie trafic w kabel. Wyłączanie sprzętu nie jest obowiazkowe (bo spalony modem wymienią), ale zdroworozsądkowe (bo do momentu wymiany może sporo czasu upłynać, trzeba wogóle jechać do salonu, a właśnie sie skończył zapas modemów, bo 134 dzis wymieniono...). Urządzenia z cyklu elektronika, piece, pompy warto odłączac, bo straty wychodzą duże, a zabawy z naprawa wiele...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

internet po slupach

dzierżawa słupa to są groszowe sprawy. średnio wychodzi to ok 2-5 złotych od słupa miesięcznie, zależy od miasta i umowy z dostawcą energii.

wg mnie opłata ta wynika z tego, że teoretycznie koszt instalacji jest wyższy niż w budynkach wielorodzinnych i poza tym na tym samym obszarze mają mniej klientów więc są w plecy.

Moim zdaniem jest to zbędny haracz bo biorąc pod uwagę najtańszą opcję internetu w domu jednorodzinnym to wychodzi prawie 75 złotych co jest złodziejstwem wg mnie.

poza tym w przypadku umów BSA (gdzie Orange dzierżawi łącze od innego operatora) Orange bierze całą kasę dla siebie a Ci, którzy ponieśli rzeczywiste koszta wykonania usługi dostają tylko zwrot za wykonanie instalacji (tak mniej więcej są formułowane umowy BSA).


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 8
  • 0

internet po slupach

Oczywiscie jak sie jest w domu to mozna wylaczyc. Niestety gdy jest sie poza domem (krotki wyjazd typu zakupy) i nagle przyjdzie burza i co wtedy? Inna sprawa, gdy telefon stacjonarny jest jedynym laczem i nagle potrzeba zadzwonic na pogotowie. Nie kazdy ma telefon komorkowy, zwlaszcza starsi ludzie. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

internet po slupach

@puzji central na pewno są odpowiednio zabezpieczone przed przepięciami i wyładowaniami atmosferycznymi. Obecnie Orange wychodzi z miedzi, więc nie wiem, czy z uziemieniami słupów coś będą robili.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 8
  • 0

internet po slupach

@ketrasaArtur czyli sadzisz ze impuls nie mogl pojsc ze slupa bo one sa zabezpieczone i to kabel po stronie klienta powinien byc uziemiony? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 8
  • 0

internet po slupach

Co mnie zastanawia to to, ze po kablu spalil sie telefon ale do modemu byl podpiety tez po kablu dekoder i ten nie ulegl uszkodzeniu. Dziwne nie?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

internet po slupach

Kiedyś była taka akcja , że przy instalacji łącza i montażu puszki na ścianie domu monterzy byli zobowiązani do wykonania uziemienia. Wyglądało to paskudnie (żółty przewód po ścianie i minimum 2 metrowe szpile w ziemię) Popędziłem ich i wkopałem kabel ze słupa do budynku w rurze HDP. Nic to nie zmienia, ale estetycznie jest...a urządzenia zabezpieczyłem UPS-em i dodatkowo autotransformatorem..zostaje sie modlić o niskonapięciowe pioruny


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

internet po slupach

Dziwne, ale dość szczęśliwe, bo widać masz "niepalny" modem i chwała MU za to...mniej problemów


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

internet po slupach

ja mam sagemcom F@st2704 i on chyba nawet wybuch bomby atomowej przeżyje 😄

nie do zdarcia jest. po tym co przeszedł to należy mu się order weterana co najmniej 😛