Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

dostępność światłowodu w domku


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

dostępność światłowodu w domku

Witem serdecznie, mam pytanie natury technicznej. W zeszłym miesiącu na około mojego domu technicy kładli światłowody.  Jeden właz w ziemi dostępny w linii prostej jakieś 20m od mojego domu, drugi jakieś 5m.Po rozmowie z technikami oczywiście wyszło że chodzi o będące w okolicy bloki. Z informacji udzielonej natomiast w salonie Orange wynika że do domków nie będzie podłączany światłowód tylko przewód koncentryczny i dostępność internetu będzie max 300Mb. Oczywiście sprawdziliśmy dostępność pod moim adresem i oczywiście brak jest opcji. Pracownik salonu stwierdził że instalacja nie jest pewnie jeszcze odebrana i dlatego nie ma, bo tak nie ma raczej przeciwskazań żeby puścić do domku koncentryk. Dziś sprawdziłem na stronie orange dostępność światłowodu w pierwszej klatce bloku obok, można powiedzieć w połowie drogi jest ten właz ze światłowodem. 600Mb dostępne. Więc po tej krótkiej historii przechodzimy do pytania, gdzie zadzwonić, komu napisać, aby orange puściła do mnie ten przewód koncentryczny, bo strasznie mocno chciałbym zostać użytkownikiem internetu 300Mb, już nie wspominając o 600Mb?

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

dostępność światłowodu w domku

Napisz przez Mój Orange/Obsługa.
Ale wydaje mi się, że warto poczekać może z kilka tygodni jeśli to świeża sprawa.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 0

dostępność światłowodu w domku

Kablem koncentrycznym dostaniesz maksymalnie 100Mbit/s.


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

dostępność światłowodu w domku

skąd info że na koncentryku max 100? Może być więcej natomiast jest technologia o wiele bardziej zawodna na światło i narażona na zakłócenia.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

dostępność światłowodu w domku

podobno koncentrykiem do 300MB/s, i tyle mi wystarczy, przy 300 uploadu jest 30, o więcej nie prosze. Skoro inni operatorzy potrafią dać 250MB/s na koncentryku, to i orange da. Napisałem już zgłoszenie, którego rzekomo nikt nie widzi, ale cierpliwie czekam. Napisałem też na kontaktbiznes@orange.com i zobaczymy na czym się skoczy.

Aż głupio nie skorzystać skoro codziennie stawiam nogę na studzience z światłowodami 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

dostępność światłowodu w domku

może @Remi pomoże coś w tej kwestii?