Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

dodatkowy router


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

dodatkowy router

cześć 

szukam rozwiązania na problem z zasięgiem na obu kondygnacjach w domu, jaki dodatkowy ruter do funbox 2 można podłączyć by zwiększyć zasięg tak do góra 300zł

19 ODPOW. 19

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12913
  • 53075
  • 611

dodatkowy router

@Cyanemides  w ciemno to raczej trudne. Zważywszy na modem to nie szybkość się liczy , a zasieg..

Najlepiej ułożyć kabel w jakieś najdalej wysunięte i możliwe miejsce i tam założyć np starszego Access Pointa przerobionego z routera np TP linka z wifi5. K9szt niewielki i dwa punkty dostępowe to nie to samo co jeden, nawet mocny


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

dodatkowy router

kabel ciezko mi bedzie pociągnąć a funbox jest przy telewizorze w salonie to nie chce go po podlodze ciągnac 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52622
  • 705

dodatkowy router

@Cyanemides można zastosować wzmacniacz, ale rozszeżanie zasięgu po WiFi mało stabilne. Lepsze rozwiązanie podłączenie drugiego routera po kablu RJ-45.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12913
  • 53075
  • 611

dodatkowy router


@Cyanemidesnapisał(-a)

kabel ciezko mi bedzie pociągnąć a funbox jest przy telewizorze w salonie to nie chce go po podlodze ciągnac 


@Cyanemides  zastosowanie retransmitera czyli Range Extendera zawsze wiąże się ze stratą prędkości. To co przekazuje FB  do RE że strata wynikająca z odległości i ścian ( stropów) jeszcze pomniejszy się podwójną transmisją z RE do odbiornika. Co z tego, że zasięg z retransmitera będzie silny, jak prędkość netu dużo mniejszą niż z modemu na dole? Dlatego nawet najkrótszy kabel pociągnięty w stronę doświetlanej  przestrzeni na górze i mocny AccessPoint są lepsze o niebo od retransmitera 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

dodatkowy router

czyli da się tylko po wifi to tak może spróbuję, a jak okaże się że będzie lipa to wtedy oddam i będę myśleć o kablach

takie po wifi to jakie w miare tanio byłyby dobre ? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12913
  • 53075
  • 611

dodatkowy router

@Cyanemides  każdy z routerów TPlink z rodziny Archer miał chyba tryb klienta i retransmitera. Wierz mi, że wifi się szyję na miarę, a nie z przypadku i najważniejsze są testy. W ciemno nikt nie powie co w Twoim domu zda egzamin, a co będzie atrapą 

Wiem to z doświadczenia.

Ja mam w domu C7  Archer1750 i hula..

Że starszych zerknij na specyfikację TL-WR1043ND. Ma dobre anteny...

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

dodatkowy router

a a8 będzie o wiele gorszy? bo nie ukrywam że cena dwa razy wyższa prawie a zależy mi na tanim rozwiązaniu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12913
  • 53075
  • 611

dodatkowy router

@Cyanemides A8 w trybie AP będzie idealna, ale nie ma trybu RE 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

dodatkowy router

czyli tylko ten c7 zostaje, a konfiguracja w miare prosta i sam poradze czy jakieś dodatkowe ustawienia muszę na nim zrobić?