Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

Mam mieszkanie w zabudowie segmentowej. Do całej inwestycji podpięty jest internet innego operatora (kable światłowodowe z mieszkania wchodzą do puszki tego operatora). Nie podpisywałem z nim żadnej umowy. Ponadto w całej okolicy jest internet światłowodowy orange. Kiedy próbuję zamówić usługę na swoje mieszkanie dostaję informację, że internet jest nie dostępny pod tym adresem, na infolini dostaję tą samą wiadomość.


Czy może to wynikać z tego że orange świadczy usługę dla obecnego 'oficialnego' operatora przez co nie mam bezpośrednio dostępu do oferty orange? Gdzie mogę uzyskać dokładną informację na temat przyczyny braku dostępności ?

 

21 ODPOW. 21

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

@teodop dowiedz się kto jest właścicielem łączy i tam skieruj swoje zapytanie (zgłoś chęć podłączenia do internetu), to że Orange świadczy usługi w okolicy nie znaczy że akurat pod Twoim adresem.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

@teodop  skoro dostajesz informacje ze Orange nie świadczy usługi ftth pod tym adresem tzn ze nie ma tam sieci wybudowanej i nie korzysta z sieci obecnego operatora.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

@teodop  to, że w okolicy dostępny jest dostępne FTTH Orange, a u Ciebie jest inny operator sieci nie znaczy, że ów operator świadczy udostępnianie swojej sieci dla usług Orange ( jest to możliwe po podpisaniu umowy ramowej miedzyoperatorskiej) 

Z kolei skoro na danym terenie jest już dostępny alternatywny operator świadczący usługę FTTH, to Orange będzie dublowalo dostęp własną siecią ( nieopłacalna inwestycja że względu na szacunkowo małe zainteresowanie usługami, a duże koszty budowy infrastruktury). 

Może wybudowanie własnej sieci według szacunków i ustaleń technicznych jest zbyt skomplikowane i kosztowne, aby ogólnie ten teren ogarnąć? 

Zasięgnij informacji u lokalnego operatora z naciskiem na jego sieć, ale usługę od Orange że względu na istniejące już umowy z tym operatorem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

Znajomy z innej wioski  stracił cierpliwość i zadał pytanie  Orange. 

Wycena doprowadzenia internetu światłowodowego do niego. 

W odpowiedzi dostał bujdę. 

Na zasadzie że jak spełnia następujące warunki to niech się skontaktuje z nimi. 

Więc

- zabudowa jednorodzinna
- budynek znajduje się w bliskiej odległości od istniejącej infrastruktury OPL (np. słup jest w odległości do 50 metrów od budynku), a w przypadku obszarów Nexery - wybudowana sieć Nexery znajduje się w pobliżu zgłaszanego budynku (do 100 metrów),
- zostały już zakończone prace na danej ulicy/w danej miejscowości, co w praktyce oznacza, że budynki w okolicy są gotowe do sprzedaży usług,
- budynek znajduje się na obszarze, w którym Orange prowadzi inwestycje własne lub w ramach programu POPC OPL bądź inwestycje POPC realizowane przez firmę Nexera,
Jeżeli Pana adres spełnia kryteria prosimy o ponowny kontakt w celu podania precyzyjnych danych.

 

 

Więc podszedł do tego dość prosto 

1 -nie musi wiedzieć co to OPL, POPC OPL, POPC   a Orange mu nie wyjaśniło skrótów. 

2- odpisał im tylko że dom  jednorodzinny własnościowy a do słupa niecałe 50 metrów. 

3- inwestycja zakończona w 1990 r

I faktycznie ma mniej niż 50 m do słupa ale  ma zwykły kabel w ziemi  jeszcze starej TpSa. A  od centrali do słupa ma  7km .  Oczywiście to nie światłowód ale poprosił o koszty inwestycji doprowadzenia indywidualnego światłowodu.. W jego wypadku stac go na kupno za własna kasę nawet 10km kabla światłowodowego. Ale orange zamilkła i już mu nie odpisała . Oto przykład traktowania klienta. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

Orange ani inny operator nie bawi się w detal. Zrobią mu indywidualne przyłącze, a za 3 miesiące przyjdzie drugi sąsiad i co też mu będą robić kolejne indywidualne przyłącze? Druga rzecz że nie ma czegoś takiego jak własny kabel. Nawet jak kupi za swoje pieniądze to kabel przechodzi na własność operatora i nic do niego klient nie ma. Własny to sobie można co najwyżej patchcord kupić i z pokoju do kuchni położyć. Jeśli w tamtej okolicy nie ma sieci FTTH to widocznie albo się nie opłaca budować albo dopiero jest w planach. Można też napisać do cppc@cppc.gov.pl czy ten obszar jest przewidziany do rozbudowy w ramach projektu POPC.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

Przepraszam, może  źle to może opisałam . Kolege nie interesuje za rok za dwa czy trzy lata.  Jest gotów pokryć wszystkie koszty związane z siecią kopanie plany kabel przyłącze wszystko  co jest z tym związane.  Ma mieć światłowód bez znaczenia na cenę.  Tak mi to określił.  Po prostu go stać go na to mając kilka firm..   Zadał oficjalne zapytanie związanme z wycena całej inwestycji.  Ale cisza teraz pisze kolejne  info  jak ma długo czekać na wycenę.   Jeden z operatorów  sieci energetycznej nie wiem jakiej wycenę dał w 2 tygodnie.   Do najbliższej miejscowości gdzie jest 30 domów podłączonych do światłowodu na kilkaset ma 6-7 km.  A czy jets objęt planem POPC tego niewiem 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

Dlatego Ci napisałem że Orange w pojedyncze przyłącza się nie bawi. Gdyby przyszedł i powiedział że ma całe osiedle bloków wielorodzinnych chętnych na światłowód i sam pokryje przyłącze na odcinku 300 metrów to prawdopodobnie zainteresowali by się tematem. Dla Orange nawet budowa sieci dla jednej ulicy z 10 domami jest nieopłacalna a co dopiero dla jednego klienta.   


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

"Dla Orange nawet budowa sieci dla jednej ulicy z 10 domami jest nieopłacalna a co dopiero dla jednego klienta."

@marder  nie do końca to jest prawda. Są rożne przypadki .W znanym mi przypadku Orange dzięki podłączeniu jednego klienta zyskał w zabudowie jednorodzinnej kilkudziesięciu klientów.I  już się opłaci , bo jaki oni mają wybór? Powrót do miedzi?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

@marder tu się nie zgodzę..znajomy zadał pytanie ( odpowiednio) w sprawie budowy przyłącza dla jego domu i dostał odpowiedź, że będzie to kosztowało .....w pełni legalnie i oficjalnie. Oczywiście kwota była zbyt duża, ale było to wykonalne. Kwota zapewne zależy od czynności do wykonania i odległości box najbliższego punktu stuku z FTTH. Jednak słyszałem, że coś takiego jest możliwe