Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

błedy i powolne ładowanie stron (neostrada do 80 Mb, FunBox 2.0)

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 1

błedy i powolne ładowanie stron (neostrada do 80 Mb, FunBox 2.0)

Witam,
Od czasu zmiany oferty mam problemy z neostradą, które pojawiają się wieczorem w dni robocze i w weekend - w zasadzie przez cały dzień. Polega to na tym, że strony ładują się strasznie powoli albo wyskakuje błąd: "Ta witryna jest nieosiągalna. Serwer xxx potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź. ERR_CONNECTION_TIMED_OUT". I tak w kółko. Czasem się załaduje, czasem pojawi się niesformatowana treść. Próbowałem porad zawartych w tym wątku: https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Swiatlowod-i-Neostrada/thread-id/3537/... , ale nic nie pomaga. Dzieje się to wtedy, gdy prawdopodobnie jest duże obciążenie sieci, najgorzej jest w godzinach 20 - 21. Wtedy to praktycznie nie da się korzystać z neta. Jedynie Youtube działa. Na każdym urządzeniu jest ten sam problem, nawet dekoder Orange nie może się połączyć z siecią i nie można oglądać telewizji (dekoder jest w technologii satelitarnej). Problem pojawia się jednakowo przy WIFI jak i przy połączeniu kablem. Przed zmianą oferty miałem neostrade do 20 Mb w ADSL i nigdy nie było takich przypadłości. Teraz mam do 80 Mb w VDSL. W speedtescie wyniki wychodzą dobre - przeważnie 64 Mb download, 7 Mb upload, ping 25 ms. Modem to FunBox 2.0. Jak na razie wysłałem dwa zgłoszenia, ale nic się nie poprawiło. Przez czat też za bardzo nie można się połączyć, gdyż losowo się zacina - na etapie bota albo podczas rozmowy z konsultantem. Czy ktoś miał takie problemy z siecią i udało się to jakoś rozwiązać? Zastanawiam się czy włączone pasmo publiczne może powodować takie problemy?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie chcę zapeszać, ale w ustawieniach modemu (Zaawansowane -> Połączenie z internetem) jest taka opcja:

IPv4.png

Po zaznaczeniu jak na razie jest ok, ale czy na pewno to było przyczyną to dowiem się za jakiś czas.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 1

błedy i powolne ładowanie stron (neostrada do 80 Mb, FunBox 2.0)

Chyba nareszcie pozbyłem się mojego problemu. Opcja "Wymuś połączenie IPv4" pomogła. Pomocny okazał się ten artykuł: https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-i/Problemy-z-protoko%C5%82em-quot-IP...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

błedy i powolne ładowanie stron (neostrada do 80 Mb, FunBox 2.0)

Pokaż statystyki DSL z panelu funboxa.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 1

błedy i powolne ładowanie stron (neostrada do 80 Mb, FunBox 2.0)

DSLstat.png


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 1

błedy i powolne ładowanie stron (neostrada do 80 Mb, FunBox 2.0)

Chyba nareszcie pozbyłem się mojego problemu. Opcja "Wymuś połączenie IPv4" pomogła. Pomocny okazał się ten artykuł: https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-i/Problemy-z-protoko%C5%82em-quot-IP...