Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

awaria internetu stacjonarnego Siedlce Sokołowska

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 58
  • 0

awaria internetu stacjonarnego Siedlce Sokołowska

od piątku (5 dni)  trwa awaria internetu stacjonarnego orange na terenie conajmniej Siedlce ul Sokołowska, bot na infolinii podaje że technicy pracują, zarówno połaczenie z konsultantem na infolinii jak i wizyta w oddziale nie podali żadnych dodatkowych informacji poza tym że trwa awaria, czy wiadomo co się dzieje i ile to jeszcze potrwa ? Mamy 21 wiek i dosłownie poziom obsługi że aż krew zalewa 😞

 

__________

* W temacie doprecyzowałem etykiety - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2651
  • 9651
  • 48

awaria internetu stacjonarnego Siedlce Sokołowska

@grzechuu automat musi testować linię kilka dni i może uda się zsynchronizować na wyższej prędkości. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

32 ODPOW. 32

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13698
  • 56247
  • 666

awaria internetu stacjonarnego Siedlce Sokołowska

@grzechuu Niestety jako użytkownicy nie mamy dostępu do informacji o awariach i czasie ich naprawy.

Musi jednak to być cos poważnego, skoro się z tym tak długo bawią..

Światłowód czy po miedzi?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 58
  • 0

awaria internetu stacjonarnego Siedlce Sokołowska

nie tłumaczy to faktu iż taka informację o poważnej awarii można  by było podać, a nie zwodzić codziennie że usterka minie po n godzinie

 

po miedzi

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13698
  • 56247
  • 666

awaria internetu stacjonarnego Siedlce Sokołowska

@grzechuu Niewiele tłumaczy brak informacji, ale znając specyfikę uszkodzeń sieci wiem, że nieraz proste uszkodzenia ( wykopanie kabli przez koparkę) mogą trwać nie z powodu braku mocy przerobowych czy niechęci techników do pracy, a np brakiem dostępu do infrastruktury, czy zgody na jakiekolwiek prace czynników aspołecznych na których terenie jest awaria.

Tym bardziej, że miedź która ma być likwidowana na rzecz światłowodów już jest nieco inaczej traktowana przy kosztownych awariach...Spotkałem się z sytuacją (nawet tu na forum chyba), że przy uszkodzeniu kabla podziemnego operator wprost poinformował o nieopłacalności naprawy sieci w tak wielkim zakresie jaki był zniszczony. Sam widzisz, że nie pozostaje nic innego jak czekać, zgłaszać i wnioskować o bonifikatę za brak netu w danym okresie


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19140
  • 55238
  • 748

awaria internetu stacjonarnego Siedlce Sokołowska

@grzechuu może to przyczyna prac ziemnych remontu ulic w pobliżu. Nie wiadomo jaka trasa przewodów idzie i być może robotnicy uszkodzili przewody.

Jeśli dobrze się dobrze orientuję, to w Siedlcach bez problemu można podpiąć światłowód. Czy nie lepiej skorzystać z tej opcji niż męczyć się z internetem po miedzi, gdzie i tak Orange już nie inwestuje w tego typu łącza.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 58
  • 0

awaria internetu stacjonarnego Siedlce Sokołowska

🙂 myślałeś że nie pytałem, na razie nie rozbudowują sieci o światłowód i skazany jestem na miedź


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2579
  • 10657
  • 94

awaria internetu stacjonarnego Siedlce Sokołowska

Cześć @grzechuu 

Niestety takich informacji na temat awarii (co jest przyczyną i ile potrwa naprawa) nie uzyskasz na forum ponieważ jest to forum samopomocowe. Tutaj na forum NO są sami użytkownicy co jakiś czas wpadają na forum pracownicy i eksperci Orange. @grzechuu jeśli zgłaszałeś uszkodzenia to otrzymałeś na nr telefonu numer zgłoszenia jeśli dobrze się orientuje możesz dzięki temu numerowi zgłoszenia sprawdzić status zgłoszenie na jakim etapie jest zgłoszenie.

Gdy zamówisz wizytę technika, podczas zakupu usług lub zgłoszenia uszkodzenia, otrzymasz od nas SMS-a z linkiem do strony ze statusem tej wizyty, na której możesz:

  • sprawdzić szczegóły i status zgłoszenia
  • zmienić termin wizyty montera
  • zmienić dane kontaktowe
  • śledzić drogę technika
  • zamówić rozmowę z technikiem
  • potwierdzić i ocenić wykonanie zgłoszenia
  • odwołać uszkodzenie (tylko przy obsłudze uszkodzeń)

W tym linku masz informacje na ten temat Sprawdzenie statusu i zarządzanie wizytą technika https://www.orange.pl/omnibook/sprawdzenie-statusu-i-zarzadzanie-wizyta-technika#

@grzechuu  jeśli chodzi o światłowód to możesz sprawdzić czy w przyszłości w Twojej miejscowości nie jest planowana rozbudowa infrastruktury telekomunikacyjne ,możesz to sprawdzić w tym linku wpisując w wyszukiwarce adres zamieszkania https://internet.gov.pl/map

Pozdrawiam 🙂

 

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19140
  • 55238
  • 748

awaria internetu stacjonarnego Siedlce Sokołowska

@grzechuu pytałeś w Orange, czy również lokalnych dostawców? Na siedleckim rynku trochę ich jest. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 58
  • 0

awaria internetu stacjonarnego Siedlce Sokołowska

@Pablo5zarówno w aplikacji jak i u bota nie mogę w pełni przejść zgłoszenia aby uzyskać numer ponieważ odbijam się od statusu że trwa awaria i że mogę być powiadomiony smsem o jej zakończeniu

 

@ketrasaArturhmm widzisz z orange korzystam z 15 lat i nigdy nie było tego typu numerów, i przyznam się że nie bardzo tego rozumiem, jakiś rok temu t-mobile i vectra wrzucili ulotki że w tej klatce (bloku) jest światłowód, główna skrzynka w klatce należny do orange i jak technicy ostatnio u mnie byli to poinformowali że tutaj nie mam światłowodu (że dopiero w planach jest ale nie wiadomo kiedy będzie), domyślam się że vectra doprowadziła światłowód - choć nowych rozkopów terenu nie było :), ale biorąc pod uwagę opinie innych użytkowników na osiedlu jakoś trudno mi zaufać tej firmie, potrzebuje też stałego IP (w neo jest okresowo się zmienia ale to mi nie przeszkadza), w vectrze nawet nie wiem czy można dokupić stały IP. Dodatkowo przeglądając kable w kaszkietach tam w ogóle nie widać światłowodów, do ludzi idą same skrętki, a technicy w orange poinformowali mnie że jeśli byłby światłowód to byłby doprowadzony do mieszkania bezpośrednio do urządzenia z wtykiem na światłowód - więc zakładam że nit w klatce nie ma. Jak wypełniam wniosek o internet domowy (światłowód) w t-mobile to otrzymuje status że "Pod Twoim adresem usługa Internetu domowego nie jest dostępna", więc bądź tu mądry.

 

Ale z innej beczki, Panowie a czy jest możliwość podpięcia do routera telefonu po USB aby udostępnić internet na całą sieć, czyli tzw tethering tylko wpinając telefon do routera?

Pytam ponieważ orange jako formę rekompensaty doładował internet mobilny i z chęcią bym go podłączył pod jakiś router.

Będę wymieniał starego liveboxa 2.0 i zastanawiałem się czy orange posiada jakieś urządzenie które posiada taką opcję...? a może podpowiecie jak fachowo nazywa się taka opcja w routerach i czy wogóle owa występuje?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13698
  • 56247
  • 666

awaria internetu stacjonarnego Siedlce Sokołowska

@grzechuu W routerach z wolnego rynku występuje możliwość podłączenia WAN od jednego operatora, a po USB na modemie USB karty SIM. W ofercie Orange (modemy do usługi neostrada) nie ma takiej opcji programowej. backup musisz robić właśnie tak jak napisałeś, podłączając smartfon do routera z opcją USM/mobile lub udostępniając wifi ze smartfona dla innych urządzeń w domu. Opcja "router wifi" w smartfonie