Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zwrot modemu - kompletny/niekompletny.

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

Zwrot modemu - kompletny/niekompletny.

Wpis wyodrębniony jako nowy temat + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

Mam problem. Gdy dziś próbowałem zdać modem Funbox 3.0 i doradca nie chciał przyjąć, bo w komplecie nie było kabelka z tymi zielonymi końcówkami, który po instalacji był poprowadzony z puszki do modemu. Reszta była, choć bez tego kabelka (światłowodu) gdyby przyjąłby, naliczą jakąś karę.

Czy jeśli w protokole odbiorczym do umowy dla urządzeń multimedialnych, który podpisałem w momencie założenia jest zaznaczone: modem+ zasilacz, to mają prawo żądać czegoś czego w odbiorze nie kwitowałem w dokumentach, tylko było w fabrycznym zestawie Funboxa, który technik użył do podłączenia?


orange-swiatlowod-instalacja-18-1000x668.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zwrot modemu - kompletny/niekompletny.

@GrzegorzM Tutaj znajdziesz szczegóły co powinien zawierać zwracany zestaw https://www.orange.pl/omnibook/zwrot-sprzetu-po-zakonczeniu-umowy

 

Naliczenie 10 zł za brak zwrotu przewodu optycznego moim zdaniem jest śmieszny...to tak, jakby do Funboxa 2.0 żądać przewodu telefonicznego. 

 

@s_a_t_a_n a w jakim sklepie sprzedają patchcordy światłowodowe i to już od 10 zł ? 😛 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Zwrot modemu - kompletny/niekompletny.

Musisz zdać wszystko, inaczej naliczą opłatę za kabel, przecież to integralna część zestawu.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Zwrot modemu - kompletny/niekompletny.

Idź do sklepu i kup patchcord. Jakis najtanszy za 10zl już dostaniesz. Zdasz i po temacie


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zwrot modemu - kompletny/niekompletny.

@GrzegorzM Tutaj znajdziesz szczegóły co powinien zawierać zwracany zestaw https://www.orange.pl/omnibook/zwrot-sprzetu-po-zakonczeniu-umowy

 

Naliczenie 10 zł za brak zwrotu przewodu optycznego moim zdaniem jest śmieszny...to tak, jakby do Funboxa 2.0 żądać przewodu telefonicznego. 

 

@s_a_t_a_n a w jakim sklepie sprzedają patchcordy światłowodowe i to już od 10 zł ? 😛 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

Zwrot modemu - kompletny/niekompletny.

Demontując sprzęt nie przyszło mi do głowy, że ten kabelek musi być też zwrócony ( na logikę nie powinno).

Powiedzcie czy to jest kabel SC APC - SP UPC? Bo jakby się nie znalazł to nabędę...

Szkoda że protokół przyjęcia go nie obejmował.... Ale jak można skubnąć szaraczka na dyszkę to czemu nie.

O zmianach w regulaminie umowy w trakcie bez aneksu to już wogóle nie wspomnę.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 5
  • 0

Zwrot modemu - kompletny/niekompletny.

@BORAXa w sklepie u wujka googla znalazlem

teraz juz nie trzeba kabli oddawac jezeli klient nie ma.
a jezeli konsultant w salonie tego nie wie to niech czyta komunikaty ktore dostaje od orange  😉

ale w zestawie FB byl kabel telefoniczny i nalezalo go zwrocic wiec nie wiem co w tym smiesznego


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zwrot modemu - kompletny/niekompletny.

@GrzegorzM jest to kabel SC/APC obustronnie, 1,5m.


Pracuję w Orange
  • 74
  • 55
  • 7

Zwrot modemu - kompletny/niekompletny.


@BORAXnapisał(-a)

@GrzegorzM jest to kabel SC/APC obustronnie, 1,5m.



Jako pracownik Orange mówię, że to totalna bzdura. Musiałeś trafić na niedoinformowanego konsultanta w salonie. Zwrot tego kabelka nie jest wymagany. W systemach nie ma opcji zaznaczenia noty obciążeniowej dla tego kabelka. Przy zwrocie Funboxa 3.0 wymagane są tylko: Modem, zasilacz i kabel ethernetowy. Spróbuj pójść do innego salonu ewentualnie konsultanta. Pracownikowi przekaż niech poszuka na ten temat odpowiednich komunikatów w @.