Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zwolniony internet na WiFi światłowód


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 0

Zwolniony internet na WiFi światłowód

Dodam że jeżeli jest ktoś z wolnym czasem kto chciałby z dobrej woli pomoc i mieszka w Elblągu to byłbym wdzięczny. 🙂 

Witam, proszę o pomoc. 

Zacznę od początku>>>>>>>

4dni zdecydowaliśmy się na internet z oragne światłowodowy 300mb/s

Internetu używam w komputerze na WiFi.  Niestety odkąd technik zamontował internet to chodzi strasznie źle, ciągle są jakieś problemy :

-wolny transfer (30-50mb/s)

-zaniki przy pobieraniu

dodam że sygnał jest bardzo dobry bo router znajduje się 2m od komputera. 

Wina nie leży też po stronie komputera gdyż ma on kilka miesięcy i zanim założyliśmy z Orange to używałem 150mb/s od vectry i chodził świetnie na WiFi. 

Modem mam tplinka który jest w stanie obsłużyć do 300mb/s. 

Gdy pisze z maxem to doprowadza mnie do szału proponując mi technika za 129zl. 

 

Gdy gram albo odpalam stream na twitchu to jest tragedia z tym internetem i zaczynam żałować ze go wziąłem a niestety nie mam możliwości na kabel że względu na wystrój mieszkania że nie chce przez środek pokoju ciągnął kabli. Gdzieś wyczytałem że można wymusić 5ghz na routerze i modemie oraz zmiany częstotliwości jak się nie mylę i że to powinno pomóc.

PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC. w grze wchodzi jeszcze odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni od podpisania umowy i się nad tym zastanawiam lecz znajomi mają i chwała sobie ten internet. 

 

 

 

_______________

*Temat przeniesiony z działu "O społeczności" - moderator Wojciech.

20 ODPOW. 20

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@TFTBOOST warto rozdzielić sieć WiFi na routerze, dodając do sieci WiFi 5 GHz dopisek "_5G" (łatwiej będzie rozróżnić), zmienić numer kanału, jeżeli w okolicy są inne sieci WiFi, najszybciej i najprościej przy użyciu apki Mój FunBox.

Warto też zmienić sposób szyfrowania z WPA2/MIX na WPA2/PSK

Po tych zabiegach proszę spróbować połączyć się z siecią WiFi 5 GHz i sprawdzić prędkości działania internetu.

 

Pomoc w rozdzieleniu WiFi na 2,4 GHz oraz 5 GHz:

 

Pomoc w zmianie kanału sieci WiFi:

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@TFTBOOST Zacznijmy od początku: jaki masz modem i czy masz możliwość w ramach testów podpiąć jednak komputer do modemu kablem? Jeśli masz, zrób ponownie speedtest i pochwal się wynikami. Tylko dla testów porównawczych. Po kablu dopiero się przekonasz czy masz pełne 300Mb/sek

 Wspominasz TP-Linka? Jaki model? Jaką on rolę pełni i jak jest podłączony? Modem Orange ma  możliwość pracy z siecią wifi, więc ważna jest diagnostyka. Logując się na modem 192.168.1.1 przez przeglądarkę osiągniesz menu. Po zalogowaniu (login :admin, hasło: 8 pierwszych znaków z klucza WPA) wejdź w zakładke Moje Wifi i zaznacz rozdzielenie sieci 2,4 i 5GHz. Ważne, aby hasło zostało to samo dla obu sieci, a nazwa była różna o dopisek  np. _5 . Nie zapomnij zatwierdzić na dole ekranu.

Wtedy sprawdź czy widzisz na komputerze obie sieci. Połącz się z jedną i zrób spedtest, a następnie z drugą i zrób to samo. Odległość 2m od modemu do kompa nie powinna stwarzać problemów, chyba, że po drodze jest zbrojona ściana, kominek czy piony techniczne. Napisz jeszcze co to za komputer-stacjonarny czy laptop i jaki masz odbiornik w przypadku stacjonarnego (karta wifi i gdzie umieszczona jest antena odbiorcza). To mogę polecić na dobry początek

Neo 300Mb/sek po kablu musi mieć to 300 z małym ogonkiem. Jeśli nie ma problemów czysto technicznych, to musi działać, ale mam nadzieję, że wiesz, że prędkość wifi zależy od wielu czynników zarówno softowych jak i sprzętowych i trzeba mieć dobry sprzęt  klasy AC, aby te 300Mb/sek osiągnąć

Zapytam jeszcze jaki to był modem z kablówki i czy stał w tym samym miejscu co obecny?


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@TFTBOOSTCześć. Odłącz wszystkie urządzenia i sprawdź połączenie na jednym komputerze ale po kablu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 0

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@agat13 

Modem : FunBox 3.0 

model mojej anteny wifi to TP-LINK TL-WN823N

Pełni on rolę modemu usb która ściąga zasięg do komputera.

Posiadam komputer stacjonarny z seri gaming 

takową antenkę tplinka podpiętą mam do wejścia usb 3.0 

dodam , iż nie ma żadnych przeszkód w pokoju między routerem a komputerem .

W telefonie robiąc speed test mając podpięty przez wifi pod internet wynik wychodzi zadowalający bo 350mb/s w samsungu S20+ a w starszym huaweiu około 150mb/s 

dodam że pierwsze 2 miesiące powinienem mieć 1gb/s 

Nie wiem co jest ale od wczorajszej nocy jak robię test to jest koło 30mb/s i spada do 0.00 i 0.01 

Załącze screeny z speed testu.


Zrzut ekranu (8).png

 

@sebaswiderski Niestety nie mam zakupionego kabla a ten który daje firma w zestawie do routera to niestety kpina bo kabel ma jakiś Metr długości . 

 

 

_____________

*Scalenie treści z postów - moderator Wojciech.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 0

Zwolniony internet na WiFi światłowód

AKTUALIZACJA:

załączam screena z testu z innej strony na tej stronie najwidoczniej są jakieś problemy .

sprawa ma się tak że po ręcznej zmianie kanału na 13 tak by nie gryzły się z innymi prędkość podskoczyła 2x do 75mb/s przez wifi wiec całkiem fajnie ale nadal zastanawia mnie dlaczego nie osiąga pełnych prędkości . Jak miałem internet z Vectry do śmiało ten modem był w stanie robić po 200mb/s 


Zrzut ekranu (9).png

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@TFTBOOST rozdzieliłeś sieci WiFi na na 2,4 GHz i 5 GHz? Jak nie, to podziel, powinno jeszcze poprawić prędkość.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 0

Zwolniony internet na WiFi światłowód

Podzieliłem niestety mój modem nie pracuje z 5ghz ale użyję jeszcze telefonu jako anteny wifi dla komputera i wtedy zrobię test aby rozwiać wątpliwości czy to wina modemu komputera czy czegoś innego.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@TFTBOOSTSkoro piszesz, że na telefonie prędkość jest ok, to w takim razie nie widzę problemu z działaniem usługi.

Ps. Kabel jest standardowej długości.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 0

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@sebaswiderski  No trudno szukam dalej przyczyny, bo ciężko uwierzyć mi w to że tylko kablem można mieć dobry internet a co do kabla to szkoda że taki krótki bo kabel nawet do telewizora nie sięga na szczęście jest to wydatek z rzędu 5-10zł