Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Anonim

Nie dotyczy

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Pewnie znowu dostanę bana za pisanie prawdy ale kij z tym, założę własne forum i tam będzie prawda widoczna dla wszystkich. 

 

Ja mam dowód i Ty również go masz Piotrek. 

Dlaczego Orange dla TPIXa nie podbija pingu do Telii/RETN/OpenTransit a dla TPnetu czyli dla nas już tak? 

Możesz to samemu sprawdzić przy użyciu dostępnych narzędzi.

 

Jeśli w Orange pracują z takim podejściem "nie gwarantujemy nic, nie licza się dobre opinie a duże wpływy" to nic dziwnego, że tak to wygląda jak wygląda, bo napisać działa jak działa nie można - to po prostu nie działa.

 

Pierwszy kwartał 2019 jak dobrze pamiętam - kiedy TMobile wejdzie na FTTH od Orange - sprawdź potem wyniki finansowe Orange. Nas tu obecnych na forum już raczej w gronie klientów nie będzie, dziesiątek tysięcy klientów również.

 

A wiecie co jest najfajniejsze? Przylecą tu pracownicy Orange i powiedzą, że internet działa jak należy i mają zapewnioną redundancje pojemności sieci 😂😂😂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32707
  • 38350
  • 1384

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Ale na czym Orange ma stracić jeśli T-Mobile będzie korzystać z hurtu? To Orange zarobi podobnie. Zyski na częściach detalicznych pokrywają koszty fakturowania, marketingu i obsługi serwisowej.
Anonim

Nie dotyczy

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Sam sobie odpowiedziałeś - w HURCIE. Stawki będą niższe, jak na BSA. Dla Orange również liczba klientów to pieniądz. Im ich mniej, tym mniejsze wpływy bez względu na wszystko... Weź pod uwagę fakt, że ludzie przeniosą też telefony do nich. I najpewniej niedługo także telewizje, gdzie Orange wszędzie jest w tyle między innymi w Polsce gdzie nie ma 3 dekodera w Multiroom, bo tam jeszcze "nie odkryli tego cudu techniki".... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32707
  • 38350
  • 1384

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

A co zyskała ówczesna TPSA na BSA na miedzi? (już po zapłaceniu kar itp itd) wyszła na swoje.
Anonim

Nie dotyczy

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Tak, bo infrastrukturę miedzianą miała praktycznie wszędzie...

 

Teraz Orange grozi utrata klientów usług mobilnych i stacjonarnych- jeśli T-Mobile wyjdzie z dobrą ofertą na kilka telefonów + internet - to zobaczysz o czym mówię. A teraz wróćmy do głównego wątku i pokazujmy oczywiste - Orange nie robi nic w kierunku poprawy jakości internetu. 

Mogą dać i 10Gbit/s symetryczne i co z tego? Skoro nie jesteśmy w stanie wykorzystać nawet 1Gbps bo Orange ma zapchane węzły i w dodatku kiepskie, bo trasy wołają o pomstę do nieba.

 

Niestety, to wyścig szczurów. 

Dlaczego Orange w innych krajach potrafi być obecne w IX-ach, a w Polsce nie? A no tak, jak na tym filmie ktoś pokazał "duże ryzyko awarii" - to w takim razie kłamiecie w ofercie TPIXa. 

 

Już zamknąłem temat PLIXa - rozwincie własny TPIX i otwórzcie go dla klientów indywidualnych. Sama prędkością nie zdobędziecie klientów, którzy wiedzą co jest pięć i potrzebują internetu do czegoś więcej niż FB czy Onet... A tacy i tak siedzą na LTE... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32707
  • 38350
  • 1384

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Liczby klientów to nie wszystko. Dla tepsy było też furtką dla dużej transformacji. Ciężko to zrozumieć patrząc tylko z jednej perspektywy. Pingi się nie zmienią póki któryś z ogólnopolskich operatorów czegoś nie zmieni u siebie np da gwarancję pingu itp. ew czas zacząć blokować heavy userów.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

U mnie przed godz 17 już się zaczyna - 80 ms do Czech 😉 http://prntscr.com/lgctuk

 

Oczywiście, zaraz ktoś napisze ''wina hosta'' nie i nie, panie i panowie, tutaj trasa tanim cogentem i 30 ms: http://prntscr.com/lgcueb

 

Orange 80 ms, Cogent 30 ms i wina hosta? 😄 Wygląda na to że do Warszawy mam 50 ms w takim razie.

 

Czarnogówa 95 ms... znów ''kiepski'' host. Dla Orange wszystkie hosty są złe. http://prntscr.com/lgcwvt

 

Co na to cogent? Niecałe 40 ms... http://prntscr.com/lgcxbh

 

Takich porównań mogę wrzucać dziesiątki i pokazywać jakie pingi ma Orange na europę. Kolega @Anonim  mówi o PLIX-ie i TPIX-ie a to tylko wierzchołek góry lodowej. Na świat jest dużo gorzej.

 

@Piotrekk85  Co da zbanowanie heavy userów... nagle trasy się poprawią, opentransit przestanie działać jak sprzęt z ubiegłego wieku czy co?

 

Obojętnie jakiego dostawcę weźmiesz - vectra, netia, t-mobile, upc i setki innych - każdy będzie miał lepszy ping niż Orange. Nawet jak weźmiesz radiówkę z lokalnej sieci i z przekaźnikiem 2km od Ciebie, na starcie będziesz mieć 15 ms, to i tak ping do polskich serwerów lub za granicę będzie lepszy niż w Orange.

 

Ty piszesz o heavy userach a @HypsteRT  piszę o mega dużej pojemności i że wszystko jest super. Zdecydujcie się panowie 😉

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32707
  • 38350
  • 1384

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Ja nie pracuję w Orange. Więc nie widzę powodu wspólnej wersji. Poza tym o pingach pisze to samo od 5-6 lat.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

@Piotrekk85  Nie pracujesz, ale często mam wrażenie że tak, sądząc po Twoich wypowiedziach. Cokolwiek ktoś coś złego napisze o Orange to odpisujesz w ich obronie.

 

Ja rozumiem, bronić dostawcę który naprawdę chce coś zmienić i chce by klienci byli zadowoleni - spoko, sam nawet bym nie naciskał ani nie pisał tutaj tylu postów, ale właśnie najbardziej wkurza mnie to że Orange to firma która kompletnie olewa klientów i nie robi NIC by poprawić swoje usługi.

 

Bo gdyby faktycznie chcieli, to 2-3 miesiące i problem rozwiązany. Z tego co widzę, to się ciągnie latami i jest nawet coraz gorzej. Jeszcze kilka miesięcy temu nie było tak źle, a teraz z tygodnia na tydzień pingi są wyższe i bardziej niestabilne. Ja rozumiem że ping może podskoczyć o 5-10 ms w godzinach szczytu - ale nie o 50! To już jest totalna kpina z klienta, a do tego kłamstwa że wszystko jest ok i nie ma żadnych obciążeń. W takim razie router 80.50.144.146 który notorycznie podbija ping o 40-50 ms - nie należy do Orange? Czy peercweurope który też jest przeładowany - nie należy do Orange? Bo ja tam widziałem dopisek ''gw.opentransit.net''. czy ae106 który z niewiadomego powodu na wyjściu ma 30-35 ms a powinien mieć 24-25 ms max - nie należy do Orange?

 

Już nawet nie wspominam o telii bo to teraz jedyny węzeł który jako tako działa. O dziwo, do Orange nie należy...

 

Naprawdę, Orange to nie jest jakaś lokalna firemka z małym funduszem która może mówić że nic nie mogą zrobić, tylko to jest europejski gigant. Gdyby chcieli to by było, a nie chcą, więc nie będzie. Klientów, mam nadzieje, też nie będzie 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32707
  • 38350
  • 1384

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Ale ja nie piszę, że Orange jest dobre - tylko że konkurencja ogólnopolska jest niewiele lepsza. Poza tym różni operatorzy różne parametry obiecują w najtańszej usłudze internetu stacjonarnego. W neostradzie nie ma nic poza prędkością. Nie wiem czy te zdanie można uznać za pochwałę dla Orange - chyba że ktoś ma problem z czytaniem ze zrozumieniem ale na to nic nie poradzę. Wkurzają mnie tylko nieprawdziwe zdania w stylu "to celowe działanie". Jeśli byłaby to prawda, to jest mocne oskarżenie łącznie z sankcjami prawnymi. Albo "kpina z klienta że ping skacze" - kpiną nie jest skaczący ping. To normalne. Kpiną może być to że na poziomie Biura Obsługi trudno zgłosić taką sytuację lub reakcje są byle jakie lub żadne. Kolejne nieprawdziwe zdanie "za wysoki ping można nie płacić za internet" - zawsze można nie płacić za wszystko jak chce się mieć komornika na karku. Nie na ping klient umawia się z Orange przy neostradzie. To jak oczekiwać gdy z budowlańcem umawiamy się na remont łazienki i mamy pretensje że nie wyremontował przy okazji przedpokoju w tej samej cenie.