Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana funbox 3 na swój router.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 32
  • 0

Zmiana funbox 3 na swój router.

Witam. Jakie są korzyści po wymianie funbox 3 na wlasny router? Mam jeszcze TV w pakiecie. W mieszkaniu mam ONT  i do tego podlaczony funbox. Czy uda mi się otworzyć NAT na swoim sprzęcie? Bo na tym coś nie mogę. Pozdrawiam

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 32
  • 0

Zmiana funbox 3 na swój router.

Pierwszy link to nie to czego szukam. Tam jest podlaczony Funbox bezposrednio. A ja mam przez ONT. I dalej nie wiem czy moge pod ont wpiac swoj router.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Zmiana funbox 3 na swój router.

@deoxxo pod ONT możesz podłączyć swój własny router. Może być tylko problem z IPTV na własnym routerze.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 1

Zmiana funbox 3 na swój router.

Walczyłem z tym wiele razy. Kupiłem w końcu TP-Link Archer C2300, po kilku godzinach walki udało się uruchomić Internet oraz TV. Póki co mam problemy tylko z transferami. Ledwo osiągam połowę tego co powinienem, pewnie trzeba się jeszcze pobawić z przekierowaniem portów. Generalnie udało mi się pozbyć Funboxa 3 i w końcu cieszyć się własnym routerem oraz pełną funkcjonalnością wszystkich urządzeń sieciowych.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Zmiana funbox 3 na swój router.

@deoxxo Zapytaj się siebie czy czujesz się na siłach walczyć z tym zagadnieniem ? Ktoś fajnie tu opisał router draytek i nawet podał skrypty do wpisania z wiersza poleceń. Niestety wpisy ręczne. Eksperymenty głównie z IPTV. Można, oczywiście, że można. Kwestia czy się opłaca i do czego chciałbyś tego używać?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 34
  • 0

Zmiana funbox 3 na swój router.

Czy możesz podesłać zrzut ekranu z ustawień IPTV VLAN oraz WAN Ethernet (ustawienie Bridge na porcie LAN)?

 

Gdy miałem VDSL z IPTV to udało mi się skonfigurować telewizję. Dekoder Sagemcom WHD80 dostawał IP publiczne z puli multicastowej. Ustawienia VLAN dla IPTV w technologii DSL jak i FTTH są takie same. Niestety po podłączeniu ONT do Asusa DSL-AC56U telewizja nie działa na obu dekoderach IWU200 oraz ICU100. Wg moich obserwacji dekodery nie dostawały publicznego IP z sieci IPTV Orange. Raz jedyny raz przez przypadek dekoder ICU100 przeszedł autoryzację i telewizja działała, nie było EPG programu ani dostępu  do wypożyczalni. Gdy wyłączyłem dekoder, transmisja TV przestała działać całkowicie.

 

Prawdopodbnie problem z ASUS DSL AC56U jest problem z brakiem ustawień w zakładce IPTV w porównaniu z innymi modelami ASUS. 

 

Zainteresowałem się tematem IPTV na własnym routerze, że routery NetGear mają spore możliwości konfiguracji VLAN tagowanych i nietagowanych co ma bardzo duże znaczenie. Prawdopodobnie będę próbował kupić router Netgear 4x4 MU MIMO AC i spróbować ustawić IPTV.

 

Odnośnie prędkości na routerze ASUS DSL-AC56U z ONT prędkość na speedtest.pl do serwerów pomiarów Orange dochodzi do 940 Mb/s. Mój router obsługuje sprzętową akcelerację translacji NAT. Kiedyś przetestowałem prędkość po wyłączeniu sprzętowego NAT i prędkość spadła drastycznie. Obecnie chyba każdy router powyżej 200 zł czy TPLink, Asus, Netgear, DLink ma obsługę na interfejsie WAN Etherner sprzętowy NAT. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 1

Zmiana funbox 3 na swój router.

Niestety moja radość nie trwała długo. Wczoraj router utracił połączenie z siecią i już nie odzyskał. Nie wiem jaki jest powód, nie widać żadnego komunikatu, w logach pusto. Pierwsza padła telewizja chwilę później internet. Router zachowuje się tak jakby na WANie nie było sygnału. Musiałem wrócić do Funboxa który działa bez problemu. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Zmiana funbox 3 na swój router.

@Marcin77 Z ciekawości: zrobiłeś backup ustawień? Czasem sprzęt wariuje, wystarczy jednak reset do fabryki czy chwila oddechu i jest ok. Wiadomo, podejrzenia co do jego jakości pozostaną, ale jak działa inaczej niż ten przydziałowy...może nie trzeba od razu wyrzucać


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 1

Zmiana funbox 3 na swój router.

Robiłem backup ale przywrócenie ustawień nic nie dało, ustawienia się nie zmieniły. Obstawiam,  że mój router został zablokowany po stronie operatora. Próbowałem zmienić MAC na ten od Funboxa ale nie pomogło. Póki co odpuszczam temat. Minusem obecnego układu jest to, że mój router w połączeniu z Funboxem często traci połączenie.